Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.09.2015
11
1
3
PQUOTE="kizo123, post: 499348, member: 45842"]Ok. samo nema mi logike da je ulazni PH Zaljevam o runoff, nek me isprave oni koji znaju više.. jer ono šta ja znam da se potrefi isti PH vode onda mora biti isti PH zemlje. Ne znam kako ti ali ja se vodim po ovome, u svakom slučaju meni to izgleda kao PH lock. Ja da sam na tvome mjestu ja bi to istuširao sa 60 litara i onda pognjio, opet nisam nikad to radio pa će valjda neko iskusniji da se javi, kad kažem iskusniji mislim na iskustvo sa problemima, ja imam iskustvo ali nemam problema:respect:
Qa8KhDL.jpg
[/QUOTE]
Kizo, stavio si tabelu na kojoj je ljepo pise da je optimalna vrjednost Ph od 6-6, 2..Zaljevam s vodom kojoj je Ph 6, 6, 1 ..Runoff 6, 5 do 6, 8..Zasto bi doslo do zakljucavanja nutritijenta..Flusham danas, pa ti javim za par dana rezultat..ako te zanima..Ja svejedno mislim da im fali NPK..:respect:
 
13.09.2015
11
1
3
PQUOTE="kizo123, post: 499348, member: 45842"]Ok. samo nema mi logike da je ulazni PH Zaljevam o runoff, nek me isprave oni koji znaju više.. jer ono šta ja znam da se potrefi isti PH vode onda mora biti isti PH zemlje. Ne znam kako ti ali ja se vodim po ovome, u svakom slučaju meni to izgleda kao PH lock. Ja da sam na tvome mjestu ja bi to istuširao sa 60 litara i onda pognjio, opet nisam nikad to radio pa će valjda neko iskusniji da se javi, kad kažem iskusniji mislim na iskustvo sa problemima, ja imam iskustvo ali nemam problema:respect:
Qa8KhDL.jpg
Kizo, stavio si tabelu na kojoj je ljepo pise da je optimalna vrjednost Ph od 6-6, 2..Zaljevam s vodom kojoj je Ph 6, 6, 1 ..Runoff 6, 5 do 6, 8..Zasto bi doslo do zakljucavanja nutritijenta..Flusham danas, pa ti javim za par dana rezultat..ako te zanima..Ja svejedno mislim da im fali NPK..:respect:[/QUOTE]
Optimalna od 6-6, 5..Krivo sam napiso..
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Neznam da li si negdje spomenuo pH vode iz slavine prije nego dodaješ limunsku kiselinu? Ni previše limunske kiseline ne valja. Neko će reć nije štetno, al svega čega je previše je štetno, pa tako i toga. Na kraju krajeva korijen biljke sam proizvodi identičnu kiselinu u omjeru koji je njoj potreban. Ako ti je voda iz slavine previše tvrda, što ćeš najlakše saznati mjerenjem pomoću tds/ec metra, onda treba radije razmisliti o pročišćivanju vode a ne sipanju kiselina u supstrat. Sve iznad 200-250ppm-a bi bilo poželjno provjerit i profiltrirat ako se žele kvalitetniji rezultati.
Također 1/10 doze Hesi gnojiva je dosta malo, po meni, kao da im nisi dao ništa i ne zahtijeva pH korekciju, najpoželjnije uz r/o vodu
Meni to izgleda gladno pod 1600 wata hps-a, a smeđe prženje može biti višak soli u zemlji od pre zalijevanja vodom loše kvalitete. Također temperature od 30C su previsoke i zapravo ti diktiraju jaču prihranu od onog što im daješ, al uz određene uvjete (npr. povišene razine CO2) kojih ako nema, imaš kontra efekt. Just my 2 cents...
 
Poslednja izmena:
13.09.2015
11
1
3
Puno sam razmisljao o svem tome sto si napisao, I citao ranije..
Ph vode, odstajale 24 sata je 8-8, 2..Ph vode s gnojivima 7-7, 2..Sto se tice Ec-a vode, nazalost nemam trenutno para za metar, ali I to me muci na neki nacin.
Ventilacija-Vents 100, upuh, ispuh, cca 180 m3/h..te jedan unutra od 30 cm, koji ih lagano ljulja..
Bio sam siguran da imaju manjak, ali 1. I 2. grow sam spalio, reko sam sam sebi, idem s minimalnim pa ako bude malo pojacavat cu, nema veze, sad znam za ubuduce..Htio sam ih flushat danas, bar soli da isperem, jel ima smisla, pa onda dat 25ml/10 l vode blooma, I 15 ml/10 l vode fosfora..naravno, kad zemlja osusi..Zamolio bih te da mi malo pojasnis razine CO2 I kontra efekt, sto mislis pod tim..
Truare puno hvala..
Gig..
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Optimalna temperatura za fotosintezu je 25C kod biljke poput kanabisa. A ako uzgajamo biljku u prostoru obogaćenim CO2 ( 4-5 puta većom koncentracijom od atmosferskih 350-400ppm) ta granica se može pomaknuti i do 35C stupnjeva i to za 30% veći urod uz dodatnu prilagodbu ostalih faktora poput vlage, pojačane hranidbe, pojačanog inteziteta svjetla, a da se proces fotosinteze ne narušuje. Al to su posebni uvjeti i skupa oprema. Inače sve temperature od 30-40C su već umjereni stres za biljku gdje metabolizam pati, biljka se zapravo "gasi", fotosinteza je najviše narušena pošto je to najosjetljiviji proces na visoke temperature. Narušenom fotosintezom narušen je metabolizam ugljikohidrata tj. stvaranja prijeko potrebnih šećera koji su zapravo hrana tj. energija koju lišće šalje u ostale dijelove biljke za njezin razvoj. Jednostavno na tim temperaturama biljka ne može dati svoj maksimum, možda ih neće ubiti, ali su najbitniji procesi narušeni i sigurno će biti utjecaja na krajnji urod.
Zbog čega višak CO2 utječe na način da poveća toleranciju biljke na veće temperature, iskreno.. ne znam.

Ako je voda problem tj. izvor soli, koliko flush može pomoć, ne znam. Možeš probat. (ja ne bi) I slobodno Hesi u 1/2 do pune doze.
P.s. teško da ćeš moći točno izmjeriti pH zemlje bez nisko zasićene vode.. sa destiliranom je to već točnije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GIG ON SKY

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Pozdrav vutrasi, imam jedan problem i neznam kako da ga rijesim! Problem je sa vlagom u boxu koju nikako da dobijem iznad 40%! Prostor u kojem se nalazi box je ne grijan i u njemu je konstantna temp. od 10°C i vlaga izmedu 50-60%. Biljke su u vegetaciji vec 10 dana, a temperatura u boxu se krece izmedu 22 i 27 °C, a vlaga unutar boxa se krece izmedu 35 i 45% i nikako da ju podignem.Koristim ovlazivac ,krpe namocene u vodi i ni sam neznam sto sve ne ali vlaga nikako da se podigne.Box je dimenzija 70x120x250 upuh pasivan,ispuh Blauberg 125E sa potenciometrom koji radi na 1/4 snage, ako pojacam ispuh vlaga je jos i manja! Neznam vise sto da radim,da li da uzmem jos jedan ovlazivac ili postoji neki drugi nacin kako da podignem vlagu.
Molim iskusne growere i one koji su imali istih problema da mi daju dobar savjet za rijesenje ovog problema.
Hvala
 
Poslednja izmena:

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Kada je svetlo iskljuceno temperatura ti treba biti bar 17 °C. Resenje za vlagu je smanjivanje ispuha.

Edit: Sad' vidim da je ova temperatura oko boksa, a ne nocna... Lepo ti kaze Power za tu temperaturu 40% je ok.

Edit again:) Raspali mi @L0oD palac dole dok se ja sabrah. :plac:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: IS80

IS80

Banned
Banovan
30.06.2016
47
43
18
46
Lampa (400 W ,HPS Philips ) je od vrhova udaljena 40 cm i za sad ne vidim da biljkama ista nedostaje ,ako Power kaze da su temp i vlaga ok necu se vise zamarati takvim stvarima! Hvala decki/cure!
 
13.09.2015
11
1
3
Optimalna temperatura za fotosintezu je 25C kod biljke poput kanabisa. A ako uzgajamo biljku u prostoru obogaćenim CO2 ( 4-5 puta većom koncentracijom od atmosferskih 350-400ppm) ta granica se može pomaknuti i do 35C stupnjeva i to za 30% veći urod uz dodatnu prilagodbu ostalih faktora poput vlage, pojačane hranidbe, pojačanog inteziteta svjetla, a da se proces fotosinteze ne narušuje. Al to su posebni uvjeti i skupa oprema. Inače sve temperature od 30-40C su već umjereni stres za biljku gdje metabolizam pati, biljka se zapravo "gasi", fotosinteza je najviše narušena pošto je to najosjetljiviji proces na visoke temperature. Narušenom fotosintezom narušen je metabolizam ugljikohidrata tj. stvaranja prijeko potrebnih šećera koji su zapravo hrana tj. energija koju lišće šalje u ostale dijelove biljke za njezin razvoj. Jednostavno na tim temperaturama biljka ne može dati svoj maksimum, možda ih neće ubiti, ali su najbitniji procesi narušeni i sigurno će biti utjecaja na krajnji urod.
Zbog čega višak CO2 utječe na način da poveća toleranciju biljke na veće temperature, iskreno.. ne znam.

Ako je voda problem tj. izvor soli, koliko flush može pomoć, ne znam. Možeš probat. (ja ne bi) I slobodno Hesi u 1/2 do pune doze.
P.s. teško da ćeš moći točno izmjeriti pH zemlje bez nisko zasićene vode.. sa destiliranom je to već točnije.
Odusto sam od flusha, napravio bi samo nered, dobile su juce 1/2 blooma I fosfora..A prije 6 dana 25% od preporucene doze I pokazuju poboljsanje, cvjetovi bubre a lisce manje zuti..
Truare hvala..:respect::joint::joint2:?.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare
24.10.2016
45
5
8
39
Bile su na režim 18/6 sada su uglavnom 24/0,manja je White widow ,veća mislim Big BAD ili Ak 47.Mozda sam u početku malo preterivao sa zalivanjem (bilo je svaki dan oko 500ml),sada sam od skoro počeo na 2,3 dana da zalivam dok ne procuri voda u tanjircic dole (isto negde oko 500ml po biljci).Gnojio sam u ned i tu sam mozda preterao 40ml na 1.5L ,Lampa je Hps 150 bez reflektora i udaljena je 20cm od biljke.Ne znam sta da radim čini mi se sve vise i vise žuti i zabrinjava me
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@Dragutin84 Pod hitno da presadis, Stipe ti je sve napisao za zemlju i napuni saksije do vrha sledeci put. Cudi me da nisu pomrle od tolike doze djubriva. Tako male biljke u zemlji se ne hrane ni sa 2, a ne sa 40ml bilo cega. Svaka iole normalna zemlja bi trebala da ima dovoljno hrane za biljku bar dve nedelje. :bocni::