Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
36
Imam problem sa susenjem. Danas sam ro pokidao, i evo u 4 ujutro, to se oseca cini mi se na 100m.... kad ce se smanjiti miris? Ovo je ludnica zvace mi :murija::murija:
Ako moze neki predlog kako taj miris da ubijem? Nadam se da ce miris vec sitra bit slabiji. Ako nije tako moram to da sklonim iz kuce...
 
03.06.2016
77
244
33
31
Water curing... imam dojam da nestane 90% mirisa...
Iako, ako ti kuca smrdi, moze smrdit danima... men8 je auto nakon po ure voznje materijala smrdio brijem 15 dana...
 

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
36
Je li to metoda susenja ili curinga? Ili mozda ide prvo taj water curing pa onda susenje ne kapiram bas najbolje. A trazilica nece da izbaci fino o tome...
Edit: jos jedno pitanje, ako se ipak odlucim za standardno susenje, mora li biti totalni mrak ili je dovoljno da je zastitim od driektne svetlosti tako sta cu je pokrit tkaninom? Kao ovo na primer
 

Prilozi

  • 9BCF09B8-2AD7-4E1A-9697-F42EE41F3C82.jpeg
    9BCF09B8-2AD7-4E1A-9697-F42EE41F3C82.jpeg
    193,2 KB · Pregleda: 43
  • 989A7947-2F31-4A3A-9C65-E229C3465168.jpeg
    989A7947-2F31-4A3A-9C65-E229C3465168.jpeg
    226,9 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
water curingom ces unistit okuse i mirise. to je prvo cega moras biti svestan.
mozes koristiti one gelove za mirise, al kolko to kosta i koliko je efektno neznam.
zasto nemas u sobi carbonski filter i kroz njega bacas vazduh vani?
zasto krecete u gajenje bez da znate osnove:confused:? nije fer prema svetoj biljci :gled:.
ono gore na prstima je charas, finger hash, scissor hash,... neznam koja su jos imena pa nek me nadopune znalci...ima o tome po webu na tone i tone.
 

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
36
Zasto? Nisam napomenuo da je grow bio outdoor. Prosto nemam uslove da radim indor niti jedan proces uzgajanja. Osim trimanja, trimao sam par sati uz komad pivo i svetsko juce, usao mi miris u nos celi dan. Sve to radio u jednom mom stanu. A ja zivim u kuci sa rodbinom, pa sam sve to kadno uvece poneo kuci i izbacio na terasu. Box nemam, carbon takodje. Ono ostaje mi da se susi ovako. Ne ide mi u prilog da je polivam vodom ako cu na kraju dobiti metla travu. Susice se ovako samo znam da treba mrak, a ja ga nemam vec samo ovaj plast sto sam bacio preko ubranog, mislis li da zavrsava barem malo posao? Btw vreme kisovito/oblacno, 26C, vlaga vani 56% pise na aplikaciji za vreme. Vetar 13km. Mislim da uslovi zadovoljavaju samo me muci dal mora totalni mrak.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
water curingom ces unistit okuse i mirise. to je prvo cega moras biti svestan.
Ja sam neki dan pronašao kvalitetan artikal o water curingu sa sodom kada imaš budjavu vutru, pa se toga riješavaš, prelinkat ću ga kada prevedem sa dojča na naški..

Susice se ovako samo znam da treba mrak, a ja ga nemam vec samo ovaj plast sto sam bacio preko ubranog, mislis li da zavrsava barem malo posao? Btw vreme kisovito/oblacno, 26C, vlaga vani 56% pise na aplikaciji za vreme. Vetar 13km. Mislim da uslovi zadovoljavaju samo me muci dal mora totalni mrak.

Je najbolje bi bilo da je mračno, kakav plast si bacio, misliš na sijeno?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Nogud

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
36
Ne mislio sam na plašt, zapravo mlatim, obicna tkanina, frotir, mozes videt gore na slici. Nazalost nije mrak ali je zasticeno od direktne svetlosti. Oce li uticati previse na kvalitet. Imam drugu opciju, u kartonski box sa zicama nasloziti to i bio bi u mogucnosti drzati poveci vent max4sata, jer se vidi da je los, i bojim se da ne eksplodira, i sve to na terasu obavezno.
@hazeri u tegli da se suse? To bi bilo najbolje moguce. Tako cu vj uradit, ako bi one mogle lezati dnevno 8sati u tegle bez vetrenja. Jer radim... posle toga mogao bi ih vetriti kako god treba. Ima li neki naziv ta metoda da malo pogledam ili procitam negde po netu? Hvala puno.
:vutra::respect:
 

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
36
Extra. To je najprihvatljivije za moje uslove. Hvala hazeri na ovom tips. Izvinite na dupli post nemam opciju delete, a slucajno poletelo dva puta, zamalo i tri:zvezda:: ostao mi celi tekst otkucan pa zamalo ne stisnuh post hehe. Btw ne znam jel vreme i mesto al sigurno to cu uraditi na pravi nacinjos jednom, moram se zahvaliti svima vama na pomoci, trosenju vremena na mene, citao sam dosta, al opet kolko god znao ja od citanja, nema bolje nego kad ti neko odg direktno da se odnosi na tvoj slucaj, ono bas pomaze na sva polja. Zivela :vutra::let::let::respect::respect::respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and hazeri

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Kod te metode ja kontam ako vani sušiš, tj kod te metode što je buraz hazeri preporučio, glavno bi ti bilo da paziš da rosa ne zavire u otvore, da nema vlažnosti, jer čim sunce izađe, to će početi u samoj tegli kondenzacija da se stvara, i et ti buđavog lebca.. msm da će ti to glavni faktor biti..
 

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
36
Ne bi bio problem da je i izvadim iz tegle kad dodjem sa posla, jer tada je sve pod mojom kontrolom, ovako dok sam na posao, kao danas, sve stoji na terasi, a moze uc neko od clanova porodice, sto se ne desava cesto al rizik je. Ovako dok sam na poslu u teglu, posle posla izvadim i susenje...
 

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
36
Onda cu je skloniti u teglu i moci ce da stoji u totalni mrak. Ostavicu je jos danas i celo vece da se susi na ovoj spagi, pa izjutra u teglu otvorenu da dise... posle posla kad padne mrak mogu je i povadit opet, samo da to bude sto bolje, da bude pravo kad sam vec sve ovo doveo do kraja ::listomahanje::
Hvala braco :respect:
 

Soze

Aktivan Član
20.02.2018
107
268
63
36
Evo da se javim jutros, sinoc su susene u kartonskom boxu celu noc, imao sam vent koji sam jedva ugurao u karton, tako sam ga ugurao da izduvava vazduh iz boxa ka vani, brat je u box napravio sprat! ::umirem::::umirem:: sa druge strane rupe su bile pasivne. Jutros prinudjen staviti ih u teglu i sad idu konacno u mrak, a tegla par mm otvorena. Nadam se da cu izbeci probleme(plesanj kao i tudje oci). Evo par slikica da vidite kako je igledalo i kako sad izleda... moze koment neki, mozda ocena kolika ce se kolicina dobiti. Jutros merio na vagi koja ide do 200 i prekucalo je. Odprilike ima po mojoj proceni oko 270-300g ovako polumokre. Dokle ce to ici na dole od prilike? Evo slika, btw tegla je 5L, stavih casu kokakole radi lakse procene:thumb::rolleyes::respect: C004A3D7-8F78-46D5-BD2B-FC43C677B416.jpeg 5B3D439A-4725-44C3-9918-6FC38BBBF1CF.jpeg 1C196DCB-E9FF-4C50-9C64-DF0A3C2BC0CA.jpeg 3A6A448B-4608-4930-B5EA-436E267FF062.jpeg 1F30E152-2BD4-4CF3-A97C-E18ECBBED6DB.jpeg ::sudija::
Svak ko se malo potrudi da ovaj forum prouci moze napravit vrlo uspesan grow. Evo ja prvi citao od februara, intezivno, skupljao informacije, uz to gledao na yt kako se to radi prakticki, i biljke su bile za mene i vise nego dobre. Velike fine, mirisljave. Vreme nije bilo bas kao bajci, al definitivno sam prezadovoljan, ovo ce se u tegli susiti narednih par dana pa cu kao sto pise i po protokolu odraditi curing, sa par budova manje :joint2::joint2:. Najbolje da se zahvalim celoj ekipi sa vutra.org!, iako ima tu par ljudi koji su mi topla srca pomogli za svaku moju nesuglasicu i ovog puta kazem veliko HVALA!!!
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
@Stipe @Pantagan @WEEDetix
U planu imam baciti vani u šumi gerila grow, sve sam pripremio, od mreže protiv zecova, srna, pa do hydrogela, zašto hydrogel, jer uskoro neću imati puno vremena obilaziti taj spot, a i ne slutim nositi kojakve flaše gnjojiva u šumu, čak ni premixed, pa sam došao na ideju da stavim na prvih 10 litara zemlje 1l hydrogela, kojeg kontam natopiti sa đubrivom za rast, a donji dio 10l ide 1l hydrogela natopljen sa vodom u kojem je đubrivo za cvatanje, koliko je to pametno raditi, i ako to može proći, koje doziranje onda predlažete, zemlja je univerzalna a radi se o afgani/mazar (80% indica) x lowryder automatu..