Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Seth_Rogen

Astronaut
05.06.2014
178
367
63
E ovako, izgleda da me malo muči ph. Do sad sam zaljevao vodom iz pipe, a pošto nemam ph metar probao bi ga barem donekle izregulirati na onu foru da voda odstoji dva sata i onda prstohvat ipo-dva limunske kiseline na dvije litre vode. E sad kao prvo dali limunsku kiselinu stavim odma u vodu pa ostavim da odstoji dva sata ili nakon dva sata ubacim kiselinu, malo promučkam da se otopi i zaljevam, a kao drugo dali mogu odma nastavit zaljevati sa reguliranim ph i to je to ili treba raditi flush neki?
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
@Seth_Rogen

Evo sta su meni rekli kad sam experimentisao bez ph metra sa limunom, sircetom, sodom biklarbonom i vodom iz cesme... Nakon tog su se pojavile bijele flekice po listovima - nedostatak zeljeza... Ubrzo sam je morao poceti gnojiti da bi se oporavila, na kraju sam 2 stradala lista potrgao i bacio.

rastanaut je napisao(la):
...novu kolicinu vode za sutra da odstoji i ukapacu odokativno 2-3 kapi limuna na 2l vode.
"Napravio upravo eksperiment sa 2l odstajale vode (20ak sati,iz vodovoda) i limunom da vidim rezultat.
Prije dodavanja limuna ph 7.6
3 kapi limuna ph 7,4-7.5
22 kapi limuna ph 6.5 :)
Limun je fino zrel,srednje veličine.
Tablica dostupnosti nutrijenata za fe( zeljezo) kaže dostupno od 4.0 do 6.5 pa ja mislim da previsok ph bloka zeljezo te za rezultat imaš fe nedostatak.
Sretan grow želim"

Tako da savjetujem svima da si zbave taj ph metar moze se naci za svega par dolara na ebay-u, uz njega obavezno naruciti i tecnost ili puf prasak za kalibraciju.


1. Pustis vodu da odstoji na sobnoj temperaturi oko 12h (vise ili nize temperature uticu na ph vode), sredis ph te zalijes biljku. Tim redoslijedom :)

2. Nisam bas skuzio, regularni PH bi bio 6.5 i 6.3 u zavisnosti od faze biljke. Voda iz vodovoda je oko 7.5 (neregularan ph sto se tice nase price). Flush je mjera predostroznosti koja se praktikuje 7-15 dana pred berbu da bi se zemlja - biljka ocistila od minerala iz gnojiva koji mogu lose da uticu na covjeka. Ili kad pretjeras sa gnojenjem pa bol;jka pocne da se susi ili izvrce listove onda je flusash da se oporavi.

Ako i kad zbavis ph metar svaki put kad sredjujes vodu trebas da kalibriras ph metar (kazu svakih 7 dana otprilike) sa tecnosti koju si narucio uz njega kako bi bio tacan i bez odstupanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Seth_Rogen

thc u krvi

Aktivan Član
22.06.2014
77
49
18
pozdrav, imam i ja jedno pitanje u vezi outdoora, znaci imam 2 biljke , obe su topirane ,ali kako su prebacene na sajt nisu skoro nikako porasle u visinu , jesu se razgranale (visoke su ,jedna 20, druga mozda 30 cm) ,jeli im nesto nedostaje ,cine se zdrave ....................neko mi je rekao da sam iskopa premale rupe za njih ...ako je to problem ,kako se moze rijesiti
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.808
2.698
Weed California USA
Taj neko sam ja. I rekao sam ti zasto se to desava. I rekao si da ces staviti sliku. I rekao sam ti eventualno kako ces to rijesiti.
Evo tu je cijeli razgovor ako ce nekoga interesirati
https://vutra.org/topic/12184-pitanja-u-vezi-vanjskog-uzgajanja-po%C4%8Detnik/

Copy paste-as isto pitanje u drugi podforum nakon sto si dobio odgovor i nakon sto si u tudju temu vec postavio pitanje.
Ne kuzim koji odgovor ocekujes? Zabijes pitajboga koju biljku u pitajboga kakvu zemlju u 15x15 rupu i zatrpas sa istom zemljom i onda se cudis da ti je biljka mala. I ne, gnojivo ti nece pomoc da biljka popizdi i krene rast 20cm na dan.
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
kad si topirao? normalno je da poslije topiranja biljka malo zastane zbog stresa...a i koliko ima dnevne svjetlosti na sajtu?
a ako su plitke rupe, jebiga, ne mozes tu ista, korjen ce se patiti da probije zemlju, ali ono bice sve oke...
 

Modesty Blaze

Aktivan Član
28.05.2014
97
449
63
34
Jedno pitanje: prije dva dana prvi put sam gnojila Plantellom i odmah nakon toga je kiša više puta pljuštala dosta dugo, skoro pa bez prestanka.. Da li je to moje gnojenje sad bilo uzalud i smijem li ga ponoviti ili da čekam 6-7 dana kao što piše na bočici :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
Stoner starMo je napisao(la):
Jedno pitanje: prije dva dana prvi put sam gnojila Plantellom i odmah nakon toga je kiša više puta pljuštala dosta dugo, skoro pa bez prestanka.. Da li je to moje gnojenje sad bilo uzalud i smijem li ga ponoviti ili da čekam 6-7 dana kao što piše na bočici :)
mozes ponoviti, pogotovo ako nisi prelazila preporucenu dozu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
citat se stavlja kada moj (il tvoj) komentar/odgovor prelazi na novu stranu teme da bi citalac mogao da vidi kontekst, eto da naucimo jos nesto ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
e fuck... da... ako u temi ima neki skriven post kod mene se broji... verovatno to, nista, imamo drugaciji pogled na realnost :) meni je na pocetku ove strane moj post br. 1201 sa citatom s prethodne strane