Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
powdery mildew- ako neces da koristis fungicide, mozes probati da pomesas 1 kasiku sode bikarbone i ½ kasicicu tekuceg sapuna u 4L vode, probaj prvo samo na donjim liustovima da vidis kako ce biljka odreagovati, ono sto ne potrosis prospi, uvek pravi novo pre spricanja
 
07.07.2014
6
2
3
Pozdrav

Zasadio sam neku domačicu vani prije skoro 2 mjeseca, tokom vegetacije sve je bilo normalno, narasla je fino, s obzirom na moju pogrešku kasnog presađivanja, no u zadnjih nekoliko dana kao da ju napada nešto ( ili joj možda nešto nedostaje). Naime veći list joj je počeo žutiti, a kako je počela sa cvjetanjem, njen vrh mi se čini čudan, ima male crne dijelove, i onako smežurano je. Iako je posađena vani, nije u zemlji nego kaliću od 20 l, zemlja je moj mix svega i svačega koji je već izgurao pokoji grow tako da ne vjerujem da je do nje. Nisam je gnojio do sada, planirao sam početi idući tjedan, ali sad se premišljam da počnem što prije jer sumnjam u nedostatak fosfora jer koliko sam čitao ovdje na to mi najviše liče te crne fleke na vrhu, iako ih nema uopće na listovima? Možda je problem i voda jer ju zalijevam sa običnom vodom koja odstoji 1 dan i unutra ubacim stvarno malo, manje od prstohvata limunske kiseline. Ako ne ide bez slike, stavit ću sliku kroz 2 dana kad nabavim neki fotoaparat sa normalnom rezolucijom.
Inače, obožavam vas čitati, i svaka vam čast za objašnjavanje svega i svačega, stvarno sam puno naučio ovdje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy
07.07.2014
6
2
3
Znači vrijeme je za klopu biljci? Hvala, to sam i mislio, ali bolje pitati. Nisam vjerovao da su insekti pošto sam imao manjih problema s njima prije nekih tjedan dana, pa sam ih pošpricao sa mješavinom duhana, bijelog luka i ljute paprike, i to ih je otjeralo, ali sam se već uplašio da se vratilo nešto od tih stvrinara.

Ma i koristio sam novu zemlju, samo isti mix kao prošli puta
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
koNet je napisao(la):
Pozdrav

zemlja je moj mix svega i svačega koji je već izgurao pokoji grow tako da ne vjerujem da je do nje.
nemoze biti "svega i svacega"+ izgurala je pokoji grow a da se nevide posljedice toga.
Kvalitetna zemlja je temelj uspjesnog growa ;)

edit:
i daj neku sliku..da vidimo to sto je pocrnilo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
07.07.2014
6
2
3
haha krivo sam se malo izrazio, a to sam spomenio baš zato da se ne uhvatite zemlje. Ugl, zemlju sam pripremio na isti način kao u grow-u prije, i onom prije njega, koji su završeni uspješno. Ima svega i svačega jer sam i malo praznovjeran, pa stavljam neke stvari koje su totalno nebitne za grow, ali eto nek se nađu, jer je prošli grow s njima bio super :D ( tipa čačkalice, gumica za kosu, mirisna sol itd...). Sama zemlja je teramagma, oko pola litre zemlje iz majke Zemlje, isprane vodom, te stiropor ako vam je to već toliko bitno, iako ne razumijem, da je do zemlje, kako bi biljka skoro 2 mjeseca rasla potpuno normalno?

edit: imat ću sutra fotoaparat pa ću uslikat i stavit da prekočimo nesporazume, iako sam sve uvjereniji da je samo do toga da je potrebno početi gnojiti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
23.09.2013
41
165
33
PowerSeed je napisao(la):
powdery mildew- ako neces da koristis fungicide, mozes probati da pomesas 1 kasiku sode bikarbone i ½ kasicicu tekuceg sapuna u 4L vode, probaj prvo samo na donjim liustovima da vidis kako ce biljka odreagovati, ono sto ne potrosis prospi, uvek pravi novo pre spricanja

učinio sam to dva puta, nikakve promjene nema. sto se tice fungicida nemam sredstava za to
kako sam citao, ova bolest onemogucava listovima da provode fotosintezu tako da se sami po sebi cine nepotrebni, oce izgurat jos tih mjesec dana do kraja ako ih poskidam sve?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
To sa mlijekom je odlicna stvar ne samo u uzgoju vutre nego opcenito.
Mlijeko je dobro za gljivicne bolesti kao sto kaze Cill 1:10 prskati listove sa obe strane a ako se bolest vec pojavila onda odstraniti zarazene listove i nastaviti prskati dva puta tjedno :)

edit.
svejedno je dali je mlijeko od krave ili kozje mlijeko ali je uvjet da je svjeze...znaci nepasterizirano.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
ee...skuzil sam da kad zaljevam ovu biljku u tegli...a i chilli isto....neka sitna bijela gamad pocne skakutati na zemlji. Ima ih miljarda i skakucu ko buhe al su puno sitniji.
Nemrem nac mikroskop za mob da slikam, al meni to lici na thripse. Na liscu nema nikakvih problema zasada....pa reko....dal thripsi skakucu tako kad se zaljeva? :D
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Skuvaj duvan, nekih pola sata Laganini, razrijedi sa vodom i zaliju zemlju ako
so štetočine u zemlji. Ovo je bio.

Možeš i neopetrid razrijediti u vodi i zalit. Ovo je kemija.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Ma trazim cijeli dan ono povecalo za "macro" za mob...neznam di sam stavio.
Ne vide se dok ne pocnu skakutat. Zalio sam posteno i na povrsini vode vidim kak hrpa nekih sitnih bijelih tockica skakuce. Oblik je duguljast. Al to je sve sto sam mogo vidjet jer su stvarno pre sitni. Inace se ne vide dok ih ne aktiviras sa vodom pa polude :D i stvarno ih ima jako puno. Joj...budem probo to nac pa slikat