Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Pretpostavljam da joj je nešto pojelo korijen jer se ne vidi nekih oštečenja ovako,a ona dupla doza hesija nije joj naštetila ako na to ciljaš.
Edit:ne mora biti grouchy jer biljka kojoj ostaje dio korijena zna(ne uvijek) akumulirat nutrijente samo na pojedine dijelove biljke koji onda ostaju zdravi.
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
Tema1
juce sam citao zavrsen dnevnik starijeg kolege(zaboravih ime dnevnika al sam zapamtio da u naslovu ima kubik ipo zemlje) uglavnom isto se to dogodilo i njemu i niko nije sa sigurnoscu znao zasto se to dogodilo. da nadjem pa ti javljam celo ime dnevnika. ime dnevnika:
Moby dick i jedan ipo kubik
sumnja je pala na miseve i krecnjak u zemlji.
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Moze biti i nekakvo fizicko ostecenje..ne mora biti veliko,pa onda infekcija i tu se otvori paleta bolesti koje mogu napasti biljku.
Korijen je zdrav..zato se bori.odstrani taj bolesni dio io zavrsi sa onim sto je ostalo ..jbga
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Jojoman

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Zadnji put sam pri dnu biljke Vidio par grana nesto po listu poput čađe,inace mi takvu slicnu pojjavu na mandarinama zovemo "medič",ili neki sličan izraz,licilo mi je na to, poprskao sam insekticidom za vinovu lozu,pola doze,vidio je 7 dana nakon toga i prehranio hesiem,bila je ok,ove crne grane sam odstranio s dna biljke,nakon nekih 15dana zatekao sam ovo.. šteta jer bi samo ova grana zelena dala bar 50 suhog a cijela oko 300g minimum pa me malo shebalo..nista ako se osusila i ova grana secirati Ce mi je od korjena do stabljike..bojim se da me netko nije otrovao jer sam prosle god na istom mjestu nadao 2 fem osusene pri pocetku cvjetanja,nasao ih suhe,jedna muskarcem nije bila suha,od ovih sam skuhao cak od kojeg nisam 3dana mogao Doc sebi pa se mislim da me netko otrovao..nisam takav rad imao ni prije ni poslije od puno potentnim eh materijala
@opa cupa nema nikakvog fizičkog oštećenja,pregledao sam dobro,jedino za korjen nisam siguran
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
ako je neko prskao otrovom verovatno je neka kapljica pala na okolno bilje, proveri dal ima cudnih promena(braon tacke na liscu, iznenadno susenje zelenog bilja ili lisca) na zelenisu oko tvoje biljke. upravu je
hazeri mozda je sipan otrov direktno u zemlju.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Jurio

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Meni samo nije jasno jer kad je ovo uslikano bilo je dan poslje nevremena,cijeli dan je ljevala kiša,isao je nahraniti sutradan i vidjet jel se polomila jer je nisam bio osigurao,nasao je u ovakvom stanju,suhi su veliki fan listovi,ovi cvjetovi sta su poceli kad je uslikano bilo samo uvenuli,jos nisu krispy postali,dakle definitivno sta god je da je dogodilo se u 24h,jer da je duze od toga sve bi se mrvilo u papar,a 99% sam siguran da nije nitko bio na siteu,jer pristup nije bas lagan,jedan put vodi,traziio sam znakove i sve mi je izgledao kao kad sam ju ostavio,ni naznake da je netko bio..ajd Ici cu danas bas vidit stanje jel sve otišlo u k..,pa postam ovdje stanje. Hvala svima
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Nakon toliko cimanja da mi se ovo desi uf#@u3pm
Žao mi je,mogu samo zamisliti kako ti je.
Nadam se da imaš još neku biljku osim ove.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio and Jojoman

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Fusarium 100% (gljivica). nikakva nafta :D
imao sam taj slucaj i bilo je toga na forumu.
ako je napalo na dnu kod stabiljke onda nemas sto vise napravit. cesto bude jedna ili vise grana da krepaju pa se mozes izvuc... al kod ovoga nemas sto napravit niti mozes bas sprijecit osim preventivno prskat fungicidom i pazit da bude suho stalno jer se cesto javi nakon kisa. jednom kad krene je gotovo u 2-3 dana nestane biljka i mozes samo sjest i plakat.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Smeđe-crno deblo ,smirilo se i na ovu zdežeavu granu, mozda 15cm od debla ali jos nije doslovno do lisne mase.to je bilo prije par dana onda vjerojatno nema nista vise od nje. Hvala @Stipe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
ne vidim na slikama bas. jel ova zadnja slika di je zdravo lisce sa te bolesne biljke?
ako je onda naprskaj dolje fungicidom oko zarazenog/trulog i posjeci sve osim te zdrave grane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
mozda je Verticilium. skoro pa isto izgledaju kolko vidim.
picture.php

ovo bi trebao bit fusarium
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
ne vidim na slikama bas. jel ova zadnja slika di je zdravo lisce sa te bolesne biljke?
ako je onda naprskaj dolje fungicidom oko zarazenog/trulog i posjeci sve osim te zdrave grane.
IMG_20180827_160053.jpg IMG_20180827_155922.jpg IMG_20180827_155812.jpg evo @Stipe na ovoj zadnjoj se najbolje vidi.nisam isao vise nakon pa nemam novih slika.trebao sam veceras ali ne mogu.otici cu sutra i pokusat napraviti ako se sta da,inace fino je izgledao ovaj zdravi dio ali sumnjam da Ce bit sutra još uvijek zelen. Trebao sam napravit to što me savjetuješ odmah ovako...
 

Prilozi

  • IMG_20180827_155900.jpg
    IMG_20180827_155900.jpg
    719 KB · Pregleda: 59

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
sad vidim. ne mora bit da ce i ta grana krepat.
odi kad mozes, posjeci sve ovo suho, naspricaj fungicidom ako imas i kupi onaj vrtlarski vosak i zastiti dolje gdje je inficirano ili ako fali kore od stabiljke. kad je moje biljke napalo, 2-3cm ispod zemlje je sve bilo trulo oko stabiljke. imam i slike negdje u dnevniku.

ako ti je losa drenaza vode na sajtu, morat ces to rijesit. al nije nuzno da je do drenaze.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
ti je losa drenaza vode na sajtu, morat ces to rijesit. al nije nuzno da je do drenaze.
Nije drenaža loša sigurno, cak sam imao problema s tim mjestom jer je zemlja poput prašine i voda samo prije leti kroz nju,rahlo jako..samo sta je taj dio oko stabljike konstantno u hladu i nakon mixa pot h. I kokosa sporo se suši sto mi je do sada bila prednost