Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@opa,
de brate, uzmi ozon generator (7-10g per h) sa ebaya (cca 150-250kn (plocice 2, napajanje i zice) i upogoni to u boxu i sobi gdje je box. zabrtvi sve i pusti 2-3 sata da to vrti da potaraca sve organsko i zivo (bilje makni obavezno). onda iskljuci i bjezi iz sobe na par sati i onda ukljuci ventilaciju da se provjetri par sati.
treba mi neko ko ima problem sa spiderima da provjeri ovo da radi.
mislim radi sigurno ozon, pitanje je samo dali ovi gen sa ebaya mogu dovoljnu jaku koncentraciju napravit. ja mislim da mogu, pogotovo u boxu i manjoj sobi ako se pusti par sati da radi.
SAMO NE BIT U PROSTORU DOK TO RADI!!!.
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
hmmm ne znam gde bih pitao pa rekoh ajde ovde jel ovde najpre ljudi dobiju odgovor.
dobio sam juce isklijalu semenku NL auto od Bulk seed banka, drugar uzeo 5 kom a ima box i posude i sve za 4 biljke i nije se nadao da ce sve klijati al eto. zaop mu bilo da baci pa dao meni. a ja nemam grow box vise ni para da ga pravim. A za outdoor je kasno po meni cak i za neke speed autose? a ovaj nl ce napolju sigurno 75 dana da bije. majke mi moje neznam sta da radim. a dusa me boli da je bacim.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
@opa,
de brate, uzmi ozon generator (7-10g per h) sa ebaya (cca 150-250kn (plocice 2, napajanje i zice) i upogoni to u boxu i sobi gdje je box. zabrtvi sve i pusti 2-3 sata da to vrti da potaraca sve organsko i zivo (bilje makni obavezno). onda iskljuci i bjezi iz sobe na par sati i onda ukljuci ventilaciju da se provjetri par sati.
treba mi neko ko ima problem sa spiderima da provjeri ovo da radi.
mislim radi sigurno ozon, pitanje je samo dali ovi gen sa ebaya mogu dovoljnu jaku koncentraciju napravit. ja mislim da mogu, pogotovo u boxu i manjoj sobi ako se pusti par sati da radi.
SAMO NE BIT U PROSTORU DOK TO RADI!!!.
Stipe i ja smo bas o tome razgovarali.
Ustvari to je opcija ako ovaj bojni otrov bude banana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vujsprer and Stipe

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
problem je sto su na listu...znaci tu se mora djelovati na nekakav nacin.
UVC dezinficira prostor,ali sta sa listom?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
kaki uvc?
ja sam prico o generatoru ozona (corona discharge). ozon ide svugdje i u najmanje rupice i pukotine. zato i jest toliko dobar za ovakve namjene.
generatori ozona sa UV-c lampama su koliko sam ja video u proucavanju dosta slabiji. po vani se prodaju u grow shopovima za ventilaciju i kostaju bubreg i levo jaje. bacene pare IMO.
generator ozona sa corona discharge jest ono sto te interesuje i sto sam gore piso sa ebay-a.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
malo mi je to nategnuto, pogotovo kad je rec o UV-a koji je puno slabiji AFAIK od UV-b i c za te stvari. kolko znam UV-c je taj koji se koristi za dezinfekcije i sterilizaciju iz jednostavnog razloga jer "pali" (zamisli spidermajta i iza njega mini nuke eksplozija :sun2:) i razara puno jace od a i b. zato i jest najopasniji za nasu kozu i oci samo on jako malo prolazi kroz ozonski omotac.
malo smo se ili pogubili ili ja tu neznam celu pricu. a mozda i neznam jer o LED-u jos uvjek neznam dosta, a kolko kuzim sad, pricate o onim zaruljama iz kine e27 LED sa uv-a diodama na sebi. mnogo bi volio da to funkcionise pa da popalimo :mad: gamad u boxovima ::banjahanje::.

edit: naravno ovo sve sto ja govorim o uv-c za korsitit jest bez biljke u boxu, jer uv-c je mnogo poguban za bilje kod duze izlozenosti. mislim da se meri u sekundama. znam da kad se koristi za unistit PM da se ide dosta brzo po liscu sa lampom. to sve mozete videt na youtubeu kad trazite produkt cleanlight. decki iz cinimise holandije prodaju raji za ogromne pare.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar and Stipe

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
Sve stoji al mislim da treba uzet i obzir ukupnu količinu radijacije...12 sati uva/uvb ili 1-2 sata uvc...kad se uzme u obzir da se uva/uvb koristi i za dezinfekciju vode a na sunčan dan ima oko cca 5% uva/uvb zraka možda bi se i mogla naći neka granica koja bi tamanila gamad a da ne šteti biljci jer praktički nije valna dužina to što tamani gamad nego količina radijacije
Nije nemoguće da nekome u manjem prostoru par uva dioda proizvodi dovoljno radijacije za potamanit štetočine
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Izvinjavam se, ali morao sam, :rofl:::listomahanje::


image-73031-860_panofree-kmik-73031.png
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Actara ne pomaže,Neem ne pomaže sad sam ubacio i ovaj SMC 20180817_153930.jpg no mislim da ni to ne služi svrsi baš.U dva navrata potrošio cijelo pakiranje te su biljke cijele u tom zaštitnom sloju no jučer vidim da napadaju bez obzira na to. 20180823_203724.jpg
Ima sigurno neka kemija koja učinkovito riješava ovakve i slične probleme
Ovo što je opa cupa rekao
Vertimec 018 EC jel isprobano to?
 
28.06.2015
2
1
3
44
pozdrav,eto meni prvo javljanje radi problema i nedoumice,imam jedno grmlje i već13 ljeta obitavam tamo,sve probleme rješavao prirodno,a ovo ljeto sam pokupio septoriu gljivu(najvjerojatnije u zemlji kupovnoj jel sam kasnije ubacivao automatik s drugom zemljom i nakon toga problem),list isto ko na slici gore,al skoro svaki list ima flekove ,svaki put skidam suhe listove,poneki manji vrhovi pocrnili,tjedan i pol u cvatnji,dopala mi se ideja uvaženog člana LooD-a i pripremio kupku 3 žličice sode,3 žlice jab.octa u 2 litre,dva špricanja u 4 dana,nešto bilo bolje al nisam htio pretjeravat s tim pa stao biljka je velika(lsd),al dosta zaražena,i sad me zanima koliko bi često s tim mogao špricat? il da ipak kupim fungicid i koji je najbolji za ovo govno od gljive,valjda ju je neko pregazio
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Pozdrav svima i molba za malu pomoć :)
Pišem sa telefona a oćoravilo se pa sad stavljam samo slike a za nekoliko minuta ide edit sa kompa
edit
Ove godine sam odlučio da probam neku organiku koju sam sam sastavio i sve je bilo ok do prije 3 dana :(
Napravio sam 2 vrste biljnog organskog a preostalu biljnu masu pomješao sa perlitom , coco i potground H i u to posadio biljke
Namjerno sam ih posadio kasno jar ne želim nešto veliko pošto je u pitanju balkon tako da su sad stare oko 50 dana
Prvih 15 dana zaljevane samo vodom pomješanom sa melasom , algama i huminskom kiselinom a kasnije sa koprivom i još nekim biljkama i sve je bilo ok a onda su se pojavili jebeni spajderi :(
Njih sam rješio mješavinom neema , tečnog deterdženta i tople vode i za sada ih nema ali dobio sam ovo uvijanje listova
Na 1L tople vode sam stavljao oko 30 ml ulja i oko 20 ml deterdženta
Jesam li pretjerao sa količinom ili je voda bila previše topla
Veliki vistovi su ok i problem je samo na granama
WP_20180825_17_03_32_Rich_LI.jpg WP_20180825_17_03_24_Rich_LI.jpg 1535218818453.png
 
Poslednja izmena od urednika: