Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ule za vunje

Aktivan Član
14.05.2014
118
323
63
Tri klona su uzeta sa zenke iz outdoora, odma su stavljena na 12-12 dali ako ima vrlo malo svetlosti u periodu mraka, jer nemam box pa su ispod kreveta moze da dodje do nekih komplikacija
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Onda neka je od vlage. Nisi jedini kojemu biljke rastu u vlazi, osim ako tvoje nije u mocvari. Ovakvo rapidno susenje tesko da ce biti od vlage. I meni i Poweru se skoro pa isto desilo....sada i tebi....meni je zec ili neki glodavac pojeo cijelu koru, a poweru je korijen nahebao.... Moze bit od vlage samo ako je korijen bio pod vodom pa je istrulio....al svejedno mi je to pre rapidno.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
i meni nesto slicno, ne mogu da se odlucim da li je nedostatak djubriva, ili previse vlage?
ipak mi vise ide na vlagu... prvo poceli listovi da svetle, bukvalno porezedili (rezeda boja) a onda i da zute, pa na kraju kao spaljeni.a mozda je i do razlike u temperaturi, dan/noc? sto je najinteresantnije, onaj deo do kuce, u senci, sve normalno.

totaly wierd!

evo slika od prosle nedelje, sramota me da postavim novu :D

jmcvCw.jpg


ali ostavljam prostora i za nedostatak ME, jer sam tek pre par dana prvi put zalio posle tri nedelje i to na silu, zemlja je previse vlazna, vazduh takodje (zivim pored reke i plavnog podrucja)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Da gledam ovakvu biljku u indooru rekao bi da je PH. S obzirom da je vani manje su sanse. Da li su ju gnojio uopce za vege? Ogromna je moguce da joj i fali hrane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Poskidaj malo te fan listove.
Btw nije ona posvjetlila od vlage..neznam od kuda vam to :)
posvjetlila je od gladi ;)
Evo Hazalover da nesto i naucis...razlika u temp.noc i dan oboja biljku odnosno listove u ljubicasto,cak i vrhove zna obojati :)
kada je vlaga ovako visoka..onda je dobro skinuti fan listove cisto da biljka ima zraka i da se vlaga koliko toliko manje zadrazava.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
da, ali zadnji put pocetkom jula, ali nije ogromna, samo deluje, 1.3m a i siroka toliko, moja debeljuca :D

evo slike od gore crvena linija je kao dokle ide oluk, pa se sad mislim kad golubovi i vrapci stanu i zaseravaju da nije od toga?

8VYwfm.jpg


@ opa cupa

eto napokon, znao sam da ne valja toliko listova, ali mi rekli na nekoj temi da je ok
cudno je sto je krenulo sa jedne strane, a onda polako na kompletnu osuncanu povrsinu
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
u subotu oko 5l i danas oko 4l sa djubrivom, a i to je preterano, zemlja i dalje prekomerno vlazna, ubi me kisa ceo juli
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
To ti ide ovako...ako nisi pripremio dobru zemlju onda ju moras hraniti i u vege.fazi a ako ni to neradis onda se desi da ti u cvjetanje ulazi sa manjkom nutrijenata...Dusika npr.zato su ti listovi svjetliji.
Ako ti nije jos procvjetala slobodno joj daj duplu dozu zelene Plantele ako ju imas da donekele udje jaca u cvjetanje a za tu fazu si osiguraj neko gnojivo za cvjetanje...Crvena Plantela je dobar izbor ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and Bizzzo

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
verovstno nedostatak djubriva onda kao sto kazes, od pocetka jula nisam djubrio, kise ko na ekvatoru, skoro svaki dan, najverovatnije sve isprano.
a zemlja, pripremio naravno, prekopana, pomesano 25l humusa ili sta li je vec, braonkasta sa svim i svacim, ima i kokosa, sa oko 30% obicne i naravno djubreno, sa 20-20-20 NPK plus ME, sad sam poceo sa 16-11-24 NPK plus MgO plus ME

ps.

sad videh, pojavili se mali cvetici, onako na pipanje kao pola zrna graska, znaci da je usla u cvetanje bez hrane, nadam se da ce biti dobro za par dana kad joj dodam jos.

mrzim kisu!!!
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
jel imas kakvog "pomocnika" doma kome se me svidja tvoja biljka ??
pricekaj sumrak, crijevo uz korijen i nek tece voda jedno dva sata,moglo bi pomoci. nis drugo mi ne pada na pamet.sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Meni ovo isto lici na tako nesto...neko trovanje..... Ili je korijen poceo trulit ili ga je nesto pojelo...ili mozda stabiljku ispod zemlje.
Probaj malo otkopat jedno 5cm ispod da vidis jel citava stabiljka...ako je....ja bi isto napravio sto sharp veli...samo sto bi ja nakon toga pognojio.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
Da dobro kazu decki..kao da je dobila nesta sto nevoli od nekoga tko nju nevoli..steta prekrasna je :(
Da nisi ti mozda s necim predozirao..daj detalje !!?
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Mislim da ti je neki ljubomorni komsija bacio nesto na biljkicu...recimo meni je ludi komsija bacio vrelu vodu u saksiju gde mi se nalazilo raznorazno cvece koje je inace ukrasavalo ulaz u zgradi..ima ludaka svud,izgleda da si i ti naleteo na jednog...:) samo koliko je bio mastovit i sta je bacio ,hebiga ko zna ...:)
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
ma nemam pojma, juce mi je bio najgori dan u ovoj godini, samo sto zaplakao nisam.
e sad, kako zivim u jednom juznobanatskom industrijskom gradu koji je poznat po vazdusnim zagadjenjima :D moze da je do toga, pogotovo jer je prvo krenulo na delu koji nije natkriven, ali ostavljam i mogucnost da sam preterao sa djubrenjem jer nisam zalivao jedno mesec dana a onda dva puta u 3 dana i spalio, mada, napominjem da je krenulo nedelju dana pre prvog djubrenja, sto se komsiluka tice, ne sumnjam ni u koga, vecinom stariji ljudi, cak i od mene :) a i ko ce preskakati zidove od 2+ metara a i da jeste zasto bi trovao, lakse je da polomi.
prosle godine imao dve zakrzljale, slabo pripremljeno zemljiste i jos ih oluja i grad polomili, sad ovo, ali je bar lepo bilo dok je trajalo, treca, sledece godine, ce biti sreca, valjda :D

https://www.youtube.com/watch?v=Z2xYhFuHBLU

anyway, sretno svima u cvetanju i harvestu, hvala na savetima, pisemo se i dalje (u manjem obimu nego do sada) i vidimo se u novoj sezoni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe