Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
19.06.2018
10
23
3
24
Imam problem, biljka je u boksu nekih 5-6 dana nzm tačno koliko, biće još 10-ak dana tu dok ne vidim pol, a onda ide napolje. Počeo je vrh lista malo da žuti i fali mu deo pri kraju. E sad ne znam da li je to neki pauk ili neki drugi insekat. Hvala unapred IMG_20190404_130538.jpg
 
16.10.2018
139
88
28
Da li ima neki "timelapse" video LST-a ili pracenje slikama? Lahko mi je uraditi prvi LST ali uvijek izgubim ideju kada dodjem raditi opet, odnosno nemam neku viziju.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Poenta je osunčati donje cvetove do kojih svetlost teže dopire, nema modela a i nema prevelike filozofije... Ni jedna biljka se neće buniti niti će joj biti loše dokle god je savijaš a ne povrediš usecanjem žice ili lomljenjem (jer mu to onda dođe super cropping). Slobodno mašti na volju i pregledaj dnevnike u kojima se spominje LST, tu imaš slike a i verujem da ćeš naći dosta toga interesantnog i inspirativnog :)
 
01.10.2015
37
125
33
47
Nemam problem (valjda)., već mi treba malo ohrabrenja.. Jel tako da ova biljka izgleda ok?? 3 sedmice vegetacije., mala ali mi ne da mira to što za mene izgleda ok..
Ili ovo 100W COB-a nije dovoljno...Ali opet nije se strečala, mala i lijepa :) Sjeme je nepoznato (dobio dvije od prijatelja iz Austrije).

Uzmite o obzir da sam ipratio sve uslove u ovoj trećoj sedmici, kao i zamjenu zemlje i pažljivije zalijevanje..
 

Prilozi

  • mala...jpg
    mala...jpg
    199,2 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: muljevina

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Jel tako da ova biljka izgleda ok?
Da joj fali svetla krenula bi da se izdužuje i da ide u vis a tvoja je baš nabijena sa kratkim internodama. Doduše nisi napisao kakav COB je u pitanju sa kakvim spektrumom boja i na koliko je držiš od svetla. Moguće je skroz i da je preslabo svetlo a da držiš biljanu blizu pa ona tako lagano gura :) Moguće je i da je loš miks zemlje sa malo nutrijenata, možda si povredio koren kada si presađivao biljku pa je stala sa razvojem a moguće da ti je zapalo seme neke patuljaste, "dwarf" sorte. Sve u svemu biljka izgleda okej ali premala je za tri nedelje života, a ja samo nagađam bez informacija... a možda naleti neko pametniji od mene pa ti ponudi bolji odgovor :) Pročitaj molim te prvi post ove teme pa daj više informacija, ovako je samo puko nagađanje.
 
01.10.2015
37
125
33
47
Odmah da vam napišem Hvala na podršci, odgovorili ili ne..
Dakle sjeme nepoznato (mada mi je prijatelj rekao da nije tamošnja Austrijska domaćica).
Prvi mi je grow i bilo je tu početničkih grešaka pa je vjerovatno to i razlog usporavanja vegetacije (ali eto očuvao sam je nekako mislim).
10L tegla.
Substral Universal zemlja sa nekih 7% stiropora.
U početku sam je zalio previše a i dobio sam savjet da mi je zemlja sumnjiva (Florahum) pa sam je presadio najnježnije moguće u sadašnji Substral (nisam osjetio pucanje korijena). Od tada obraćam pažnju sa zalijevanjem da ne napravim "bazen".
U međuvremenu sam zamijenio rasvjetu., sa DIY LED panela od 4000-4300K (nekih 70-ak W) na Full Spectrum dva COB chipa po 50W ( sa ugrađenim driverom, dakle idu direktno na 220V) Sve se to dešavalo prvih 2 sedmice vegetacije. Dosta stresa...
I za ovaj Cob sam muku izmučio da ga dovedem da se ne grije a i da ne zvrče ventilatori jer je riječ o ormariću u sobi u koju ponekad dođu i gosti (dakle mora sve biti lijepo i ultra tiho tako da sam na ventilaciju obratio posebnu pažnju.. Ultra tihi sa predotporom ventilaroti i pasivni ulazi zraka sa fabrički ugrađenim rijetkim filterima koji malo zamračuju, dakle ima zraka.
Box je 45x45x90 i biljka je bila na nekih 30 cm od rasvjete pa sam je sad spustio na nekih 60 cm.
Temp se kreće oko 23° -25° C po "danu" i oko 20° C po "noći" a vlaga je uvijek od 30 do 40 % Rh.
Zalio sam je jednom sa Plantella List, minimalno sa 1ml (imam pipetu) na 3 dcl vode, a ostalo samo voda. I da, voda mi je odstalaja par dana u staklenoj flaši, izvorska.
U box-u nema insekata.
Na fotografiji je biljka prije nego je sada upravo zalijem i interesuje me ovo:
..realno, pored ovoliko stresa da li da guram sa ovom boljkom ili da krenem ispočetka sa nekom drugom?

P.S. Tek u ova dva dana čini mi se malo raste i slikao sam je pod običnim svjetlom radi boljeg razumijevanja... I još jedna stvar: tek druge sedmice skontam da mi Led čipovi svijetle i po "noći" pa sam to riješio okretanjem tajmera.. Dakle stresno sve i za mene i za nju je bilo..
 

Prilozi

  • mala...jpg
    mala...jpg
    199,2 KB · Pregleda: 48
  • Mala.. (2).jpg
    Mala.. (2).jpg
    252,4 KB · Pregleda: 48
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
citajuci dnevnike kolega vidim da su problem sa rastom resili topiranjem, ipak sacekaj nekog iskusnijeg za detaljnije objasnjenje.