Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Odmah da vam napišem Hvala na podršci, odgovorili ili ne..
Dakle sjeme nepoznato (mada mi je prijatelj rekao da nije tamošnja Austrijska domaćica).
Prvi mi je grow i bilo je tu početničkih grešaka pa je vjerovatno to i razlog usporavanja vegetacije (ali eto očuvao sam je nekako mislim).
10L tegla.
Substral Universal zemlja sa nekih 7% stiropora.
U početku sam je zalio previše a i dobio sam savjet da mi je zemlja sumnjiva (Florahum) pa sam je presadio najnježnije moguće u sadašnji Substral (nisam osjetio pucanje korijena). Od tada obraćam pažnju sa zalijevanjem da ne napravim "bazen".
U međuvremenu sam zamijenio rasvjetu., sa DIY LED panela od 4000-4300K (nekih 70-ak W) na Full Spectrum dva COB chipa po 50W ( sa ugrađenim driverom, dakle idu direktno na 220V) Sve se to dešavalo prvih 2 sedmice vegetacije. Dosta stresa...
I za ovaj Cob sam muku izmučio da ga dovedem da se ne grije a i da ne zvrče ventilatori jer je riječ o ormariću u sobi u koju ponekad dođu i gosti (dakle mora sve biti lijepo i ultra tiho tako da sam na ventilaciju obratio posebnu pažnju.. Ultra tihi sa predotporom ventilaroti i pasivni ulazi zraka sa fabrički ugrađenim rijetkim filterima koji malo zamračuju, dakle ima zraka.
Box je 45x45x90 i biljka je bila na nekih 30 cm od rasvjete pa sam je sad spustio na nekih 60 cm.
Temp se kreće oko 23° -25° C po "danu" i oko 20° C po "noći" a vlaga je uvijek od 30 do 40 % Rh.
Zalio sam je jednom sa Plantella List, minimalno sa 1ml (imam pipetu) na 3 dcl vode, a ostalo samo voda. I da, voda mi je odstalaja par dana u staklenoj flaši, izvorska.
U box-u nema insekata.
Na fotografiji je biljka prije nego je sada upravo zalijem i interesuje me ovo:
..realno, pored ovoliko stresa da li da guram sa ovom boljkom ili da krenem ispočetka sa nekom drugom?

P.S. Tek u ova dva dana čini mi se malo raste i slikao sam je pod običnim svjetlom radi boljeg razumijevanja... I još jedna stvar: tek druge sedmice skontam da mi Led čipovi svijetle i po "noći" pa sam to riješio okretanjem tajmera.. Dakle stresno sve i za mene i za nju je bilo..
Bajo moj, ja bih rekao da ti imas muku kao ja nekada pre. A to je da gledas dnevnike i vidis tamo biljke od nedelju dana koje izgledaju kao tvoja sad. I onda se pitas gde gresis. A zapravo ne gresis, nego ti i ja racunamo za 1. dana, dan kad biljka izbije, a ostali, jebem li ga kako racunaju. Prvi indor sam flashovao biljke stare nedelju dana. Vidim kod mene biljcice sa po jednim parom listova, kod nekog kolege biljka nedelju dana pustila 3 sprata.
I nemoj to jos da gnojis. jeste mozda malo sitnija, ali tek ce sada da se zaleti. Ide to dobro za prvi put
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni and adolf

El_seeño

Lijepo je to, ko zna.
14.03.2014
47
280
53
Cryatia
Niknula mi je biljka, sa sjemenkom oko sebe. Znam da bi je trebao pincetom skinuti ali ne izgleda mi to moguce trenutno. Da pricekam jos dan dva ili da probam odma?
Mislim, moze li klica propasti u tom vremenu?
IMAG0093.jpg
 
23.01.2016
53
199
33
78
Pozdrav svima!

Zamolijo bi vas ako bi mogli pomoč oko problema sa biljkama. Okačijo sam vama par slikica sa kojeg se može vidjet problem.
vaze su 6L, 600w hps, coco/perlit, priblizno 3 nedelje na 12/12 rezimu. malo informacija oko uzgoja.

hvala vama puno na odgovorima. stay high:respect:
 

Prilozi

  • IMG_0802.JPG
    IMG_0802.JPG
    271,2 KB · Pregleda: 67
  • IMG_0803.JPG
    IMG_0803.JPG
    310,7 KB · Pregleda: 68
  • IMG_0804.JPG
    IMG_0804.JPG
    286,1 KB · Pregleda: 60
  • IMG_0805.JPG
    IMG_0805.JPG
    262,2 KB · Pregleda: 59

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Čime hraniš? Gladna je, a mozda i cal mag trebas, na prvu se vidi da je gladna biljka
Edit : nisam skuzio odmah da si naveo kokos i perlit kao medij, ja sam samo s zemljom radio pa nisam kompetentan da odgovorim, al ostajem pri onom sta sam napisao, već će me ispravit netko iskusniji ako grješim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and Nogud
23.01.2016
53
199
33
78
Čime hraniš? Gladna je, a mozda i cal mag trebas, na prvu se vidi da je gladna biljka
Edit : nisam skuzio odmah da si naveo kokos i perlit kao medij, ja sam samo s zemljom radio pa nisam kompetentan da odgovorim, al ostajem pri onom sta sam napisao, već će me ispravit netko iskusniji ako grješim.
Advanced nutrients bloom A+B, sensizym, big bud, rhino skin, bud factor x, uglavnom sve sto postoji. Za sada nisam nikad imao problema sa ADN.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Meni ovo najviše liči na manjak magnezija ili sulfura, ili mogući problemi s K.. ali pričekaj nekog pametnijeg da ti konkretno odgovori
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Upomoć :zvezda::

Kratak info je sledeći:
u pitanju je indoor grow u zemlji
600W HPS
Biljke u 4. nedelji cvetanja
4 biljke, samo jedna pokazuje problem
Do sada nije bilo nikakvih problema

Pre 5 dana sam ih zalila sve sa 50% snage nutrijenata (Advanced Nutrients Sensi Bloom&Big Bud), takođe u miks sam dodala i oko 50% preporučene doze melase. pH je bio oko 6.2, a ppm oko 800.

3 dana posle toga na jednoj biljci sam primetila da su počeli da se savijaju gornji fan listovi. Isprva sam mislila da je možda zbog temperature kako je to biljka koja je najnaprednija i najbliža svetlu. Udaljila sam lampu, međutim problem se nastavio i primetila sam da listovi imaju kao neke rusty delove. Evo slika u prilogu.
Gsc2_20190407_232333 - Copy.jpg Gsc2_20190407_232412 - Copy.jpg Gsc2_20190407_232435 - Copy.jpg



Moja pretpostavka je da im prošlo zalivanje nije prijalo. Da melasu ili nisam trebala da mešam sa nutrijentima, koji nisu organski, ili im BigBud nešto nije prijao. Čak mi možda i liči i kao neki problem sa CalMag-om ali nisam sigurna.
Uglavnom, ono što sam uradila jeste blagi flush i zalivena je sa 50% osnovnih nutrijenata bez melase i drugih dodataka.
A i da pitam da li neko ima neki savet ili mišljenje.
Hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ceracki Mustang

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Odmah da vam napišem Hvala na podršci, odgovorili ili ne..
Dakle sjeme nepoznato (mada mi je prijatelj rekao da nije tamošnja Austrijska domaćica).
Prvi mi je grow i bilo je tu početničkih grešaka pa je vjerovatno to i razlog usporavanja vegetacije (ali eto očuvao sam je nekako mislim).
10L tegla.
...
P.S. Tek u ova dva dana čini mi se malo raste i slikao sam je pod običnim svjetlom radi boljeg razumijevanja... I još jedna stvar: tek druge sedmice skontam da mi Led čipovi svijetle i po "noći" pa sam to riješio okretanjem tajmera.. Dakle stresno sve i za mene i za nju je bilo..

Kad si sad sve detaljno napisao, jasno se vidi da je biljka dozivjela jako puno stresa, tako da ju sad samo pusti i ako se oporavi moze normalno krenut. Svi ostali uvijeti poprilično dobri, u svakom slučaju sretno dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: adolf

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
@Space_Lulu malo ti je prenizak pH za cvetanje a ppm ne treba da meriš s obzirom da radiš grow u zemlji... Možda je neki blagi lockout nutrienata u kombinaciji sa prejakim svetlom i temperaturom pa tako reaguje... ja bih je na tvom mestu isprao kako treba (blagi flush se ne važi i nikakva vajda od njega) , proverio koren pa bih joj daj po tabeli hrane punu dozu. I napiši ekipi koja je to "osnovna" prihrana i ostali dodaci i šta sve tačno daješ biljci i koji ti je program hranjenja, overkill je miksati babe i žabe i previše hemijati i pristalica sam keep it simple metode ako se razumemo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Uduvan

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Upomoć :zvezda::

Kratak info je sledeći:
u pitanju je indoor grow u zemlji
600W HPS
Biljke u 4. nedelji cvetanja
4 biljke, samo jedna pokazuje problem
Do sada nije bilo nikakvih problema

Pre 5 dana sam ih zalila sve sa 50% snage nutrijenata (Advanced Nutrients Sensi Bloom&Big Bud), takođe u miks sam dodala i oko 50% preporučene doze melase. pH je bio oko 6.2, a ppm oko 800.

3 dana posle toga na jednoj biljci sam primetila da su počeli da se savijaju gornji fan listovi. Isprva sam mislila da je možda zbog temperature kako je to biljka koja je najnaprednija i najbliža svetlu. Udaljila sam lampu, međutim problem se nastavio i primetila sam da listovi imaju kao neke rusty delove. Evo slika u prilogu.
Pogledajte prilog 269978Pogledajte prilog 269979Pogledajte prilog 269980



Moja pretpostavka je da im prošlo zalivanje nije prijalo. Da melasu ili nisam trebala da mešam sa nutrijentima, koji nisu organski, ili im BigBud nešto nije prijao. Čak mi možda i liči i kao neki problem sa CalMag-om ali nisam sigurna.
Uglavnom, ono što sam uradila jeste blagi flush i zalivena je sa 50% osnovnih nutrijenata bez melase i drugih dodataka.
A i da pitam da li neko ima neki savet ili mišljenje.
Hvala.
Imao sam istih problema, kod mene se ispostavilo na kraju da mi je lampa bila blizu i da sam je prehranio...
 

blue

Aktivan Član
13.08.2017
189
431
63
38
Pozdrav! Malo eksperimentisem sa jednom biljkom, stara je 4 dana visoka oko 4 cm, kupio sam led sijalicu od 5 vati koja potpomaze rast, prvo sam je stavio na udaljenost od biljke nekih 6, 7 cm listici su poceli da se uvijaju ka gore. Uglavnom zanima me sta mislite kolika bi trebala biti optimalna udaljenost od sijalice?
Evo i fotke
 

Prilozi

  • 20190409_164325.jpg
    20190409_164325.jpg
    161 KB · Pregleda: 44
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik
28.01.2019
3
0
1
27
e ovako ja imam jedan problem :D
htela bih da zasadim, napolje, imam zemlju imam sve sto je potrebno, samo jel moze neko iskusniji da mi kaze koliko da zasadim ?? mislim jel treba da zasadim hed, ili pise na internet seme ... gde da nadjem seme ?? ili je to isto
nikad nisam sadila tako da mi ono nista nije jasno ? hvala u svakom slucaju :D
 
15.04.2017
364
1.060
143
@Axall123 Ako su malo svjetle nije nikakav problem... one su obicno svjetlije na prirodi tj na suncu nego indoor. Samo ih nahrani sa gnojivom za vege al nemoj puno, mala kolicina gnojiva skroz ili presadi u novu zemlju. Svakako bi trebo presadit u novu zemlju jer u ovoj mozda nema dovoljno hrane. Ali evo ne zale se cim rastu... ali boja pokazuje da im malo dušika nebi škodilo (hrane)

@blue Isto nista strašno sto se nakostriješila to je znak da joj je lijepo a moze biti i od previše svjetla ili mozda malo vece vlage :) Ali svakako odigni svjetlo bar na 10, 15-20 cm ako je jedna sijalica. Nez kolko ima luxa na 5cm... 5cm zvuci brutalna razdaljina leda i ne preporucuje se, osim ako je cfl.
Ja sam uvijek sretan kada vidim da su nakostriješene u vis, jer znam da im je lijepo :thumb:


jel treba da zasadim hed
Hehe ne mozes hed nikako zasaditi jedino sjeme iz heda mozes zasaditi ili kupovinom na internetu sjeme, a ono ako je zensko bice hedovine tj heda :) Evo link https://www.vutra.org/threads/naručivanje-sjemenki-zabranjeno-reklamiranje.1759/page-80#post-565341 https://www.vutra.org/threads/kupov...relevantnih-podataka.1870/page-63#post-632523 https://www.vutra.org/threads/klijanje-rast-u-casi-presadjivanje.747/ pa malo citaj.
 
Poslednja izmena: