Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Zalio sa pola Bloom-a, puna doza Boost-a i Powerzyme-a. Videcemo dal ce da se oporavi :( Folio bacio u kantu i iskljucio dehumidifyer posto vuce 280W iz zida i dodatno greje prostor.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ljeto je i obrati paznju na vodu.
Nije dobro kada su suhe 100%..u principu nebi nikada trebale imati potpuno suhu zemlju,a opet ne smijes pretjerati sa zalijevanjem.
Uhvati nekakav ritam i sve 5
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Veštac and Jojoman

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Pozdrav svima. Novi sam u uzgoju i par stvari me zabrinjava. Volio bih reagirati na vrijeme dok šteta ne bude nepopravljiva. Molio bih za pomoć i savjete.

Radi se o sorti Citral. U zadnje vrijeme primjećujem mrlje ( koje meni škode- što bi rekao Ban :) )

Tri biljke su u plasteniku i na svakoj primjećujem ovakve mrlje na donjim listovima kao na prvoj i drugoj slici. I sve ih je više.
20190620_110522.jpg

20190620_110526.jpg
20190619_175703.jpg

Potencijalni problem br.2:
Na trećoj slici se vidi kako su listovi po rubovima počeli žutjeti. To je samo kod jedne biljke, srednje.

. 20190619_175624.jpg
Potencijalni problem broj 3 :
Na četvrtoj slici se vide mrlje koje su drugačije od ovih na drugim slikama. Kao nakupine sitnih točkica. To je također samo na srednjoj biljci.

Već su prilično visoko narasle iako sam ih vezao i pokušavao sniziti. Ali kasno sam počeo sa tim. Sad se bojim sta će biti kad poljube plafon u plasteniku.
Inače, otvaram vrata i ventiliram koliko mogu a da susjedi ne vide.
( imamo jednog "jazavca" koji nikad ništa ne sadi ali voli domaće povrće pa uredno po noći bere paprike, patlidžane itd.... Ne znam sta će biti ako mi skuži ovo )
A danas sam malo poprskao bijelom bojom po plasteniku da smanjim temperaturu.

Znači 3 problema u 1. Ako izuzmemo ljubopitljivog sladokusca "Jazavca"
Evo još slika koje pokazuju kakvo je to okružje .

Ah, da! Neka vas ne zbuni ovo bijelo po listovima. Kada sam prskao jupol po plasteniku, ispostavilo se da na najlonu ima nekoliko rupica. Pa je propišalo na biljke. Jbg. Mislim da sam ja prvi koji je uspio okrečit marihuanu. IMG_20190620_160908.jpg IMG_20190620_160915.jpg IMG_20190620_160900.jpg
 

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Za ovu biljku nisam znao da je automatik. To sam skužio tek kad je počela cvjetati. Cijelo vrijeme od klijanja bila manja, jadna, nikakva.... Mislio je baciti.
Rekoh, ajd da joj ipak dadnem šansu. I evo, to je to. Zanimaju me vaša zapažanja glede cjelokupnog dojma biljke. A i kako vam izgleda, kada bi ovo moglo biti za branje?
P.S. ovo će mi super doći da malo vježbam izradu ulja.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Izgledaju odlicno i bit ce ulja,ali moras reagirati odma!!
Paucima treba jako malo vremena da uniste biljku.Imas vremena do prvog radnog dana.Znaci sutra...kupi Vertimec i naspricaj cijeli grow.Listove moras spricati ispod znaci sa donje strane.Inace kao da nisi.
Ako je foto pocet ce cvjetati pocetkom 8. mjeseca i cvjetaju cc 60 dana
Ako je auto..onda od klijanja do berbe 60ak dana +-
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
U Subotu si zadnji put zalio :fuck:
Sada to napravi..odma !!
Mozes staviti full dozu boostera i pola preporucene blooma .

Edit
folija je nuzno zlo,ali ako nemas izbora.Okrenu ju na krivu stranu i bit ce ok

Zahvaljujem, spasao si mi biljku - izgledaju srecno sada. Hvala svima koji su savetovali da je nahranim i zalijem odmah. Ova zbunasta je raskosne krosnje, ispod se nalaze cvetovi - treba li koji list da se "otfikari" ?

IMG-20190621-135433.jpg


IMG-20190621-135454.jpg


IMG-20190621-135537.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Pa nije bila u problemu :) malo zedna i to je sve.
Ovo cvijece koje imas okolo..bilo bi dobro to izbaciti van,ako nema neku posebnu ulogu u boxu !?
Pokupit ces nekakve nametnike na taj nacin!
Skini lisce koje je pozutilo ..ako ga ima i vozi dalje:)
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Pa nije bila u problemu :) malo zedna i to je sve.
Ovo cvijece koje imas okolo..bilo bi dobro to izbaciti van,ako nema neku posebnu ulogu u boxu !?
Pokupit ces nekakve nametnike na taj nacin!
Skini lisce koje je pozutilo ..ako ga ima i vozi dalje:)
Ja ih stavio okolo bas da odbiju nametnike (rec je o bosiljcima):(

A ovi cvetovi ispod krosnje - ne treba da smanjim broj listova da svetlost prodre ispod?
 

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Izgledaju odlicno i bit ce ulja,ali moras reagirati odma!!
Paucima treba jako malo vremena da uniste biljku.Imas vremena do prvog radnog dana.Znaci sutra...kupi Vertimec i naspricaj cijeli grow.Listove moras spricati ispod znaci sa donje strane.Inace kao da nisi.
Ako je foto pocet ce cvjetati pocetkom 8. mjeseca i cvjetaju cc 60 dana
Ako je auto..onda od klijanja do berbe 60ak dana +-
A, da... zaboravip sam stavit slike od automatika. Ovo na gornjem postu su foto. A ovo je taj slučajni automatik. Raste vani.

Hvala na odgovoru. Špricam sutra. Nije mi drago što moram kemiju ubacivat ali što se mora.....
Inače sam do sada samo koprivu koristio. 20190619_175208.jpg 20190619_175149.jpg
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Kazu da se lolipop radi poslednje nedelje u veg fazi, koliko vidim ja sam u prvoj nedelji flaver faze sa automatima. da li uraditi "mali" lolipop zbunaste sada ili ostaviti stvari kakve jesu?
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
OK, odlucio sam se na "čerečenje" . Nisam se snasao sa zicom ali sam ih zato "malo namestio" da izvire napolje iz senke - ne znam da li valja. Jos jedno pitanje - koliko je stresno za biljku(automat) odseci neki nebitan stari list sa dna gde ne dopire svetlo i skuvati caj od tog svezeg lista(nisam uradio ali palo mi je na pamet)?

1.jpg
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.920
358
Socotra Island
eelslap.com
Ništa nisi uradio, umesto što ovde spamuješ temu i nemaš ozbiljan problem možeš malo da kucaš npr. lst ili trening u pretrazi i da vidiš kako se to radi. Svaki zdrav i zelen list je bitan za biljku, jedan da otkineš neće da pravi nikakav problem ali ne znam ni šta ćeš postići sa tim jednim listom u čaju. To ni na šta neće ličiti niti će imati ikakvog efekta :)
P.S. Ajmo da održimo temu ovu živom i zdravom za ljude sa pravim problemima u uzgoju kao što samo ime kaže.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Ništa nisi uradio, umesto što ovde spamuješ temu i nemaš ozbiljan problem možeš malo da kucaš npr. lst ili trening u pretrazi i da vidiš kako se to radi. Svaki zdrav i zelen list je bitan za biljku, jedan da otkineš neće da pravi nikakav problem ali ne znam ni šta ćeš postići sa tim jednim listom u čaju. To ni na šta neće ličiti niti će imati ikakvog efekta :)
P.S. Ajmo da održimo temu ovu živom i zdravom za ljude sa pravim problemima u uzgoju kao što samo ime kaže.
Nisam mislio nista naopako, prvi grow - ucim vec vise od 2 godine i opet imam masu pitanja, ako ne budem imao ozbiljnih problema necu da postujem.
 

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Ona zbunasta se opet "obesila" a zalio sam dobro pre samo 2,5 dana. Dal da zalijem sad opet obe? Zemlja deluje suva, sad ne znam kakva je ispod povrsine. Cudno mi je samo zato sto su samo 2,5 dana prosla - planirao sam sutra popodne da ih zalijem(ranije sam ih zalivao jednom nedeljno - sto sam video da je bilo pogresno). Neko je pomenuo da dodam i TNT u mix.

Update:
Zalio sam kao i pre 2,5 dana(puna Boost, Powerzyme i pola Bloom) - 2x5 gallon fabric pota prime max 3L vode. Videcemo ujutru, nego dal je moguce da piju ovako cesto????
 
Poslednja izmena: