Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Moze li neko da mi kaze sta mogu biti,tj.od cega ove dve zuto-braon mrlje na SweetSkunk-u? :fuck: Imam ih dve u potpuno istim uslovima,a druga je odlicna....dobra je i ova osim te dve mrlje.
EVO SLIKE...HVALA UNAPRED!!!
288997
:respect: :vutra:
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Proveri kolika je amperaza i voltaza adaptera, mozda je slab pa nema dovoljno snage da ih pogura...
Ja se izvinjavam ako ne smem po pravilniku da odgovaram na pitanja/nedoumice,ali ovaj post mi je pao za oko,jer sam eletroteh.po struci,pa....Druze,amperaza je mala,tj.pogubila se na tih 5 ventova.Za to ti treba dva napajanja ili ostavi 3 venta,taj veliki i dva manja na napajanju,a druga dva manja na nekom adapteru 12v i do 2A....znaci bilo bi idealno oko 1.5A,ali ok,samo proveri kada ih nakacih na adapter greje li se kabal i to je to.
EDIT>Sorry,my bad za odgovor na odgovor posta.

Pozdrav, imam jedno pitanje tehnicke prirode pa se ispricavam ako sam na krivom mjestu sa pitanje.
Napravio sam pc grow box i unutra imam 5 ventova (4 od 8 cm i 1 od 14 cm).
Spojeni su na pc napajanje i prije kad sam testirao ventilatore sve se uredu vrtilo ali sada su se odjednom krenuli ventovi gasiti.
Mislim da sam sve dobro spojio (

prvo napajanje - zelenu sa crnom i smedu sa narancastom
pa onda svaki vent crna od venta sa crnom od napajanja i crvena od venta sa zutom od napajanja :confused:
Ja se izvinjavam ako ne smem po pravilniku da odgovaram na pitanja/nedoumice,ali ovaj post mi je pao za oko,jer sam eletroteh.po struci,pa....Druze,amperaza je mala,tj.pogubila se na tih 5 ventova.Za to ti treba dva napajanja ili ostavi 3 venta,taj veliki i dva manja na napajanju,a druga dva manja na nekom adapteru 12v i do 2A....znaci bilo bi idealno oko 1.5A,ali ok,samo proveri kada ih nakacih na adapter greje li se kabal i to je to.
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
Pozdrav, imam jedno pitanje tehnicke prirode pa se ispricavam ako sam na krivom mjestu sa pitanje.
Napravio sam pc grow box i unutra imam 5 ventova (4 od 8 cm i 1 od 14 cm).
Spojeni su na pc napajanje i prije kad sam testirao ventilatore sve se uredu vrtilo ali sada su se odjednom krenuli ventovi gasiti.
Mislim da sam sve dobro spojio (

prvo napajanje - zelenu sa crnom i smedu sa narancastom
pa onda svaki vent crna od venta sa crnom od napajanja i crvena od venta sa zutom od napajanja :confused:
Ako ti se gase ventovi nisi sto posto , ako nemas iskustva sa elektronikom mogu mislit na sta to lici al ajd
Uradi ovako , sve raskaci pa zelenu od napajanja sa crnom od napajanja , ende
Ako se pali na prekidac ok idemo dalje ,
Ventove nemoj kaciti na 12V to ti je prejako , kaci na 5V nije biljoza quad core procesor da treba 4 venta sve ti ...te ti gospe
Ali u svakom slucaju sve ih prvo prikaci zajedno, a tek onda sa te 2 zice u napajanje , na crvenu i crnu. Ako ventovi imaju 3 ili 4 zice ostale ignorisi
Radice , i nekad je manje vise , pogotovo kad tokrene da se oseti
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
Nesto sam hteo ovih dana da priupitam sta mi je ciniti , zezno sam se sa malim ksijama , a u pitanju su automati , to bude malo pa ne znas kad da presadis , za u buduce ni ne presadjujem ali tako je ovaj put bilo, i pitao ne pitao , resim jbg udri sta je tu je .
Iznenadio sam se da stresa uopste nema , ne da nema stresa nego odlepile 2 cuke posle slikano . One se nakostresile vec se podigle , od cega gledam , sta im bi , da nije hteo koren vazduha pa sad srecan, ne znam bas cudno ovakve nisu bile nikako .
Sad imam problematiku druge vrste , i ovako male krenule da se osete , to mi je gotivno ali covece da ih po mirisu mozes naci , pa to tako nije bilo ranije
 

Prilozi

  • pre transplanta .jpg
    pre transplanta .jpg
    218,1 KB · Pregleda: 17
  • Transplantovano .jpg
    Transplantovano .jpg
    290,8 KB · Pregleda: 17

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
20190730_140309.jpg

Opet ja. Onaj što ih je izgladnjivao u plasteniku da ne narastu ali one opet narasle :D
Koliko kužim po ranije napisanom od strane vas iskusnih ovo bi mogao biti nedostatak kalija i fosfora. I to bih valjda trebao moći riješiti plantelom cvijet. Ako griješim, recite.
E sad, ja ću pitati a vi mi se smijte koliko hoćete:
Na uputstvu kaže 15 ml na 2 l vode. E, ali ja zalijevam sa 20-30 l vode! Znači, dal da zalijem plantelom u 2l vode pa onda još normalno zalijem vodom? Ili prvo zalijem vodom pa onda 15ml plantela na 2 l vode i onda i sa tim zalijem? Koja je procedura?
 

Prilozi

  • 20190730_140247.jpg
    20190730_140247.jpg
    304,7 KB · Pregleda: 3

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Ej, pa ne znam! Razmišljao sam o tome ali se bojim jer vidim priče o pretjeranom gonjenju pa ne želim spaliti. Znači može to tako. Onda idemo tako čim se osuši zemlja. Hvala ti.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
razmisljaj jos malo. ako zalijes sa 15ml na 2l i onda preko toga roknes 15l vode, razblazices drasticno preporuceni odnos. to ti dodje kao da si sipao 15ml na 17l vode :) ako hoces da zadrzis preporucen odnos, proporcionalno povecavaj kolicinu djubriva i kolicinu vode. u tvom slucaju x10 jedno i x10 drugo ako vec trosis 20 litara na zalivanje
 

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Da. Ma sve sam ja to provukao kroz glavu ranije. Ali svejedno bolje da pitam da se ne poslije ne kajem.
Evo još jedno pitanje.
Budući ne želim da više idu u visinu ( jer jednostavno ne smiju)
a ne želim ih ni traumatizirati sad kad su fazi cvjetanja, planirao sam sutra ili postaviti nekakvu mrežastu žicu ili da od lika ispletem nekakvu mrežu po konstrukciji plastenika pa da odradim nekakav scrog trening. Je li to u ovoj fazi uopće moguće? Ili da možda nabacim na njih onu zelenu mrežu pa da ih tako držim? Nešto svakako moram poduzeti.

20190731_192707.jpg 20190731_192658.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
e, o tome si trebao da razmisljas ranije, sad se pati malo :) sativaste biljke, ima dugo da cvetaju, pazi da ne krene budj pod tim najlonom. pa jos ako ces prekrivati mrezom...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
E.....patim se, ne malo već puno, cijelo vrijeme. Svi govorili, to će narasti. A ja, ma kavu, neće toliko. I eto mi sad. Ali u obranu mogu reći da mi je da ćemo da rastu do 180-200 cm. A da sam ih pustio bile bi na 4 m već. I ovo su kao trebale biti indikaste a ne sativaste. Ali eto....
Nego jel mogu ja ovo SCROG ili...?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Nego jel mogu ja ovo SCROG ili...?
za pravi scrog si odavno zakasnio a da li ces raditi neku improvizaciju scrog-a sa biljkama u cvetanju i koliko ce to efekta imati zavisi od tebe. to sad vec izgleda prilicno gusto, ako sve zguzvas jos pod neku mrezu ne znam koliko obecava al racunam da ce budj lako da krene sve da napravis extra ventilaciju. ne znam ni kakva ti je sada pod tim najlonom, a to je bitna stavka ui plasteniku po pitanju budji
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
@Sizifus imas vise biljoza , dodaj na jednu , vidi kako sta , jel ti se svidja , pa onda napravis odluku , bude to brzo , ja sam se iznenadio sutra odma video, jasno ko dan , pozelenela , boja ko kod tebe , duboko zelena , inicijalno sam mislio oho super vidi i mirise , za par dana ova manja je stigne , i jos bude veca , a mlada 3 dana ,njena boja malo svetlija , i ja reko to je to , nije joj bas prijalo , sad se polako oporavlja Tako sam se ja odlucio , zrtvovo jednu sa eksperiment i da vidim , mozda kod tebe bude bolje ne kazem da je isto , nego tako sam se ja odlcio dal i koliko da dodam
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Duh1978

KikiFriki

Aktivan Član
27.06.2019
44
282
53
50
a @Tem@ ne reaguje iako si ga juce citirao, brate zbun ti je post totalno


pa kad procvetaju u tim uslovima, onda stavis bloom.
i zasto prevrces bilke?
autosi ili foto?

Jel da je zbun? I ja mislim
Automati su od rqs.. gorila i ak mj dana stari, i mala amnezia 2 tjedna..
Prevrno sam ih (lst) jer je bila sva neka zatvorena l, sad su se ljepo razvili vrhovi koji su bili sakriveni.. bar kod ak, gorila i nije trebao..
Sve nekako guram i ljepo mi napreduju ali nije mi bistro kada da promjenim svjetlo s obzirom da ih nosam box- sunce.. dal da ih ostavim stalno vani iako direktnog sunca imaju upravo tih 12h? Dal ovih drugih 12h moraju biti u potpunom mraku jer nije mrak cim sunce zadje...dal da ih ostavim vani bez obzira na lose vrjeme? Ili da se drzim 18- 6 kao do sada, 12 vani na suncu+ 6 pod svjetlom?
Jebi ga, poceo sam citat i od previse info mozak zapeo.. zanima me sta bi neki growe maestro napravio u mojim uvjetima
I sori ako sam opet zbun
 
  • Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Duh1978

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ako su automati, što više sunca/svijetla to bolje.:thumb:
Ne treba im 12 sati mraka da procvjetaju.
Obično već nakon, cca. 3 - 4 tjedna izbace prve preflowere (pistile/dlačice) tj. pokažu spol, kad vidiš da je to počelo tad prebaci svjetlo na bloom.;)
Kažeš da su mjesec dana stare, pregledaj bolje curice...vjerojatno su već pokazale dlačice :D
Nisam "grower maestro", al u svakom slučaju ja bi to već prebacio na bloom i ne bi ih selio unutra - van, već bi ih ostavio u boxu pod što je više svijetla moguće (18 - 6 ili 20 - 4 još bolje) :D
 
Poslednja izmena:

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Ljudi imam čudan problem zadnja dva mjeseca i sad se sjetih (genije) da pitam članove foruma. Naime, kako mi se približava vrijeme harvesta, a growbox se nalazi na mjestu gdje se realno može uzgajati samo kada je toplo, nadao sam se uraditi još jedan grow tako što bi uradio dobar dio veg-a dok mi ne završe biljke u boxu, te bi nakon harvesta ubacio drugu turu u box i završio sa cvjetanjem dok temeperature ne počnu padati.
Problem je konkretno u klijanju sjemena. Uvijek sam radio na način da posadim sjeme u mini posudice sa zemljom nakon čega bi radio transplant u veće posude kada za to dođe vrijeme, međutim, ovaj put čak 10 sjemenki mi nije proklijalo. Zemlja je Plantella ideal i pazim na vlažnost iste. Prvo sam posadio dva Sour Diesela (zadnje sjemenke koje sam imao ovog čudovišta, šmrc) i ništa, nakon toga 4 komada random sjemena iz raznih uličarki i opet ništa, poslije toga pokušao sam sa još 4 random sjemena i opet ćorak, nakon čega sam odustao jer je već kasno sada...
Da li iko ima ideju wtf se dešava?