Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
nasao sam semenku u automatu koji je skinut pre 15ak dana(1 menka trecina biljke podimljena), ako je auto sam sebe oprasio (vidljivih jaja nema nigde) jel mogao da oprasi i foto fem biljku na 20m od njega?
 
  • Haha
Reactions: grouchy

KikiFriki

Aktivan Član
27.06.2019
44
282
53
50
Ako su automati, što više sunca/svijetla to bolje.:thumb:
Ne treba im 12 sati mraka da procvjetaju.
Obično već nakon, cca. 3 - 4 tjedna izbace prve preflowere (pistile/dlačice) tj. pokažu spol, kad vidiš da je to počelo tad prebaci svjetlo na bloom.;)
Kažeš da su mjesec dana stare, pregledaj bolje curice...vjerojatno su već pokazale dlačice :D
Nisam "grower maestro", al u svakom slučaju ja bi to već prebacio na bloom i ne bi ih selio unutra - van, već bi ih ostavio u boxu pod što je više svijetla moguće (18 - 6 ili 20 - 4 još bolje) :D
Izbacile su dlacice ima vec dosta, nemogu reci koliko tocno ( tjedan - 2)
Koliko sam znao pregledao sam i cini mi se ok..
U svakom slucaju hvala na misljelju/ savjetu.. zamjenit cu lampe i drzat cu ih na 18- 6 no nosanja nutra- van se necu odrec.. :)
Evo i fotkica
Gorila
20190801_173515.jpg

Ak
20190801_173502.jpg
 
24.07.2019
2
0
1
23
Hvala vam svima na pomoci oko napajanja, uglavnom sve radi kako treba sad :D
Sve je bilo dobro spojeno jedino je bio problem u kabelu koji ide iz napajanja u uticnicu.:fuck:
Jedini problem imam sa velikim ventom ali to od prije jer se ne okrece kao ovi manji ali me to ne brine jer su 3 za ispuh (2 mala i jedan veliki) i na za upuh
a ima ih toliko buduci da mislim raditi neki diy carbon filter sa jos jednim ventom malim da dodatno vuce zrak kroz to + ona gel.
A i temperatura mi je bila muka buduci da je unutra 5 cfl-ki
 

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
550
93
36
Problem je konkretno u klijanju sjemena. ovaj put čak 10 sjemenki mi nije proklijalo. .
Da li iko ima ideju wtf se dešava?
Sazaljevam slucaj kolega , misljenja sam da se nesto sa tim semenom desilo , nikad nisam svedocio tako necemu, mozda ne bi bilo lose da nam kazes kako si ih skladistio da vidimo sta bi tu moglo biti uzrok , ja bi sacuvao moje ako moze jer me kosta , pa da izbegavam sta god da je bilo sa tima

@Kush123 E ti veci ventovi se uvek okrecu sporije nego mali , tako su pravljeni , to je normalno , ako se setis javi dal si poceo , hteo bi da pratim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Pratim standardnu proceduru... U male saksije stavim zemlju, sjeme ubacim u malu rupicu na, otprilike, 1cm dubine, održavam zemlju vlažnom. Uvijek sam tako radio i desilo mi se samo jednom da sjeme nije isklijalo, a sada 10 komada. Sjeme može biti do 2.5 godine staro, držano je u pvc vrećici u mraku i maloj kartonskoj kutiji.
 

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
Treba mi pomoc HITNO od nekog iskusnog clana u agoniji sam BUKVALNO.
Naime,pored jedne biljoze ciji strain ne znam,msm da je domaja(imam je u dnevniku) i koju sam zajebao neznanjem,jer mi je prvi indoor,pa sam je ubacio u losu zemlju/humus o zaosyala jei rastu.Da ne duzim,prosla je sve,oporavila se,ali je ostala patuljak.
ELEM,nemam problem sa njom,problem imam sa jednom od dve 20 i 22 dana stare Sweet Skunk curice....pre 5 dana su se pojavile dve male zute mrljice na donjim listovima,citao sam nesto o tome i nigde nisam nasao da je to za neku ekstra uzbunu ,ali od pre 2 dana je pocelo da mi zuti malo vise i to ivice liatova...Dakle,po ivicama je krenula da zuti,a na jednom listu ima cak i crvenilo koje je zahvatilo oko 40% tog lista.
Evo par slika da pogledate i MOLIM,ali MOLIM nekoga iskusnog da mi kaze svoje misljenje.
Zemlja je Substralova univerzal
Svetlo je LED COB 3x50watti
Jedan ventilator,jak,kucni za unutar boksa i trenutno nemam vent koji izbacuje vazduh napolje,ali boks na par mesta ima male otvore tako da je protok vazduha ok.Na kraju krajeva to mi je nov box u koji biljoze idu sada po PRVI PUT,do sada su bile u ormaru.
AKO NEKO ZNA O CEMU SE RADI MOLIM CAS NEKA MI JAVI NE BIH DA JE IZGUBIM!!!
UNAPRED VAM HVALA SVIMAE.
EVO SLIKA
289438 EVO TOG ZUTILA PO IVICAMA LISTOVAO KOM PRICAM I IMA GA NA VISE VELIKI LISTOVA.
289440
EVO,DRUGI LISTOVI,ISTA STVAR....ZUTILO PO IVICAMA :fuck: :plac:
::ludak::
289441

EVO LISTA SA CRVENILOM ::ludak::
Eto to je to,molim nekoga ko zna sta je u pitanju da mi pomogne,ne bih da je izgubim.
Hvala vam unepred ekipa
 

Prilozi

  • belasaksija3.jpg
    belasaksija3.jpg
    202,8 KB · Pregleda: 11
  • bolesna1.jpg
    bolesna1.jpg
    215,5 KB · Pregleda: 10

Dreser

Aktivan Član
29.04.2019
77
146
33
45
Srbija
1. NE PANICI!!!
meni to lici da si je pecnuo hranom.
ako nisi siguran oko ph ili mozda hrane, flushuj to i kad se osusi daj joj punu dozu.
Hvala Grouchy.Ovako stoje stvari.PH metar nemam,nisam jos kupio,ali pre polivanja uspem u 2l vode da odstoji 24h i posle iscedim 50kapi limuna,tako dobijem oko 6.5 do 6.8PH,po savetu jednog iskusnog growera odavde sa foruma,pa polijem,a ako je vreme za hranjenje onda dodam dozu Slavola i Substralovog tekuceg gnojiva NPK 6-7-4.
Sto se tice ovoga"Pecnuo hranom",nisam druze siguran da li te razumem na sta si mislio?
Sta mislis za djubrivo?Mislis li da je dovoljno u ovoj fazi gde su ove dve Skanije od po 25 i 22 dana,a starija biljka koja je "hendikepirana" mi ima 3 i po meseca i upropastio sam je na pocetku neznanjem,losom zemljom(nisam jos bio naleteo na ovaj sajt),pa sam naknadno pokusao da ispravim sve oko te biljke,ali dzaba.
UGLAVNOM,skrenuo sam sa teme.Napisao sam ti sve oko djubriva,zalivam ih jednom nedeljno (petkom) i tada ih nahranim.
Svakako ti hvala Grouchy druze i ako imas jos koju ideju/savet..... dobrodoslo je sve.
Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Dreser, kaže ti da si ih pecnuo sa gnojivom/hranom ;) ...ako sam dobro shvatio, biljke su ti stare 20 - ak dana, u kvalitetnoj zemlji su a svejedno ih već gnojiš?
Ako si ih do sada cijelo vrijeme gnojio, to je problem...jer bi tek sad bilo otp. vrijeme, možda još koji dan, da lagano počneš sa prihranom.
U svakom slučaju, kako ti je
grouchy rekao...flushaj ;)

RollingStone, a na kojoj temperaturi si čuvao sjeme, da li si ga držao negdje na hladnom, u frižideru ili sl.?:)
 
Poslednja izmena: