Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ja s tim ne bih gnojio u cvjetanju, jer je to gnojivo za vegetaciju...
...ako već jesi, flushaj/isperi, zatim uzmi Plantellu Cvet, to smiješaj sa vodom, kako piše na uputi i zalij biljku :thumb:
 
Poslednja izmena:
04.08.2019
1
0
1
25
Pozdrav.
Kratko od mene. Nikad nisam uzgajao niti imao priliku da prisustvujem takvim stvarima. Juce kasno u noc sam izvadio iz domace vutre"visokog kvaliteta(za mene je visok kvalitet dug i lep rad)". Seme je bilo lepog izgleda(po onome sto sam video na internetu) stisnuo seme, bez problema izdrzalo. Seme sam stavio cca 0.7mm u malenu saksiju 5x5cm(nisam klijao, cisto seme) i malo malo zalio jer je zemlja vec bila spremna za sadnice(djubrena zemlja prirodnim djubrivom). Tako saksiju odneo do mesta gde sam mislio da gajim. Para nemam za boostere ili kako vec ide naziv za te tecnosti sto idu uz to. Mislio sam cisto da ubacim u zemlju i da ga obilazim i zalivam po potrebi(zivim u vojvodini gde je zemljiste samo po sebi jako dobro za uzgoj bilo kojih biljaka) mesto je pored dalekovoda u kom je rastilo neki korov ili žbunje.. e sad glavno pitanje zbog kojeg sam sve ovo ispisao je sledece. Da li bez puno ulaganja( mozda koji štapic za djubrenje) mogu ocekivati nesto od biljke koju sam "zasadio"?
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
124 maradona, ako misliš na ispiranje/flushanje, sa koliko vode...inače se flusha sa 3 puta više vode od zapremnine/volumena posude...isperi sa što više vode možeš, tj. neka prođe kroz posudu što je više vode moguće...ispiri, dokle god ne vidiš da voda koja curi/otječe iz posude nije više mutna (žuta) od gnojiva, tj. kad postane prozirna (čista), isprao si :thumb:to sve ima na forumu, samo treba čitati ;)
...nećeš napraviti još gore, može biti samo bolje...
još nešto...ne citiraj svaki puta, kada odgovaraš na post iznad ;)



Fatalofpn, ovdje se javiš tek kada naiđeš na neki konkretan problem tijekom uzgoja.
Sve ostale potrebne informacije o sadnji, opremi, pripremi, itd., sve ima na forumu...prouči malo forum, pretražuj i sve ćeš naći šta god te zanima :thumb:
 
Poslednja izmena:

Veštac

Aktivan Član
27.05.2019
142
130
43
47
Jesam guglao(2-3ml/L) i nasao sam i da neko folijarno preporucuje 20-30ml pa mi je to bilo cudno - zvuci previse pa reko da proverim. Jos kad bih nasao meru za Lavandu i Ruzmarin....
 
Poslednja izmena od urednika:

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
Plantelom cvijet zaliveno, dozirano kako je @PowerSeed rekao. Čini se ok.
Mrežu neću stavljati.
Niti pokušavati SCROG sada.
@grouchy je ,čini mi se, rekao da ću neku žešću gimnastiku morati izvesti da mi se ne zalijepe gore za najlon.
Pa, evo.. bočno sam im proširio habitat (počupao paradajz, jbg :D ) i malo ih špagom povukao da granje raširim i snizim koji cm. Ujedno su dobile malo više zraka. Malo sam (čitaj puno) prebirao po forumu i vidim da neki skidaju granje sa donje trećine. Pa sam uradio to na ovoj srednjoj, tako da mi to sada djeluje prozračno i rasterećeno. I čini mi se da sam odmah nakon 24 sata primjetio da se sada gornji vrhovi puno bolje razvijaju.
Sve ovo dakle radim da: a) preveniram pojavu plijesni
b) spriječim pretjeran rast da mi ne bi poljubile plafon plastenika i tako stradale.

Pitanja za iskusne:
1. Jesam li dobro obavio ovo skidanje grana na srednjoj? Jer ako jesam onda to isto namjeravam uraditi i na ostale dvije.
2. Nisam namjeravao raditi indoor. Ali ovo u plasteniku mi je nekakav hibrid indor/outdoor. Pa prema tome pretpostavljam da bi bilo jako dobro ubaciti nekakav ventilator. Koliko kužim funkcija mu je cirkulacijom zraka spriječiti pojavu plijesni?
3. 2.tjedan su cvijetanja i valjda me čeka još 2mj. do branja. Koliko otprilike mogu očekivati da će još porasti?

Pomagajte braćo i sestre! Dotjerao sam ih dovde i srce će mi pući ako sad nešto pođe naopako.

20190805_170717.jpg 20190805_170741.jpg 20190805_180633.jpg 20190805_180610.jpg 20190805_180621.jpg 20190805_170646(0).jpg 20190805_170704.jpg
 
Poslednja izmena:

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
aj malo opusteno. ne vidim neki problem sem do tebe. polako covek, ne moz sve za dva dana kad joj treba po godine. samo tako furaj, sve ide po protokolu. je sativast feno, bice cvetanja, al ne mozes brze od prirode


Ma više se isprepadao s tom plijesni. A da sam se uzjebo, jesam. A otrove neću koristiti, to je sigur. Znači ostaje mi preventiva.

"...samo tako furaj, sve ide po protokolu. "

E, to mi je trebalo. Za samopouzdanje. :D

Zahvaljujem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Badi

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
5dana je proslo od presadjivana

ufff, par gresaka si napravio, malo vode, hrana posle presadjivanja u novu zemlju tako brzo posle...
ako nisi odradio ovo sto ti je badi rekao,

.inače se flusha sa 3 puta više vode od zapremnine/volumena posude...isperi sa što više vode možeš, tj. neka prođe kroz posudu što je više vode moguće...

odmah sad da si isprao sve i narednih bar dve nedelje samo voda i bakterije ako imas.
izvucice se ona.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Duh1978

Aktivan Član
22.05.2011
104
342
63
to a i otvorena vrata

e pa sad, zavisi od strejna, neki zakuca kad pocne da cveta i ostane isti, a neki porastu i do metar plus :D
Metar plus? Uh....
Ništa, ako bude tako neukrotiva skidam najlon odozgo. I prekrstiću je u "Mustang".

Danas kradem ventilator iz kćerkine sobe.
A vrata? Sad nešto kontam: Ona gledaju prema strininoj kući. A strina pokazuje začuđujuće i u neku ruku zabrinjavajuće veliko poznavanje tematike uzgoja marihuane.
:eek:
Mislim...za jednu strinu.

...Ma sklopit ću ja neki pakt sa strinom.

Šalu na stranu, hvala vam svima, puno ste mi pomogli. Pozdrav.