Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija
10.02.2020
71
44
18
24
Pozz imamm problem sa jednom biljkom...prije par dana stavio sam u box hps 600 ventilacija nije losa biljka je bila skroz normalna i sada ovo uvijanje listova prema unutra kao da se susi....moze pomoc da je spasim dok je jos na vrijeme...

Prilozi

24.03.2020
2
0
1
20
20200519_111047.jpg
20200519_111043.jpg
Znači imam problem obe biljčice se savile nakon 1 dana na suncu riječ je o Strawberry Lemonade i Green Crack auto, zalijevam sa prskalicom rano ujutro malo ih poprskam, ph ne korigiram, zemlja florabella žuta. Što bi mogao biti problem ?

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
472
1.729
143
@blackhornet 30C je gornja granica za temperaturu tokom veg faze. I ovo je verovatno stres od temp. Ali iskreno malo me čudi da je ovoliko izraženo. Imala sam biljke u cvetanju na 30C (tu je max nekih 26C) pa nisu ovoliko temp-stressa pokazivale. Mozda je i strain osetljiviji.
Imaj na umu da topliji dani dolaze. I da ako prostorija nije nesto hladnija (ili imas AC), tesko da ce ti temp padati ispod 30.

10.02.2020
71
44
18
24
@blackhornet 30C je gornja granica za temperaturu tokom veg faze. I ovo je verovatno stres od temp. Ali iskreno malo me čudi da je ovoliko izraženo. Imala sam biljke u cvetanju na 30C (tu je max nekih 26C) pa nisu ovoliko temp-stressa pokazivale. Mozda je i strain osetljiviji.
Imaj na umu da topliji dani dolaze. I da ako prostorija nije nesto hladnija (ili imas AC), tesko da ce ti temp padati ispod 30.
Da vjerojatno je od temp jer imam ww sa ovom automate oni su normalni skroz...i ova photo je bila na pocetku slaba i otkad sam stavio hps 600 zivnula je i evo sad opet problem al bas je bila savrsena...nista stavit cu ventove dodatne...iance prostorija u kojoj je box je na nekih 24

24.03.2020
2
0
1
20
Moglo bi bit da ih je sunce sprzilo, ako prskas po njima ujutro i onda su na suncu moguce da ih je to sjeb.. ili da ih nisi prezalio? dosta vlazno ti izgleda zemlja.. al pricekaj nek ti neko sa boljim okom mozda kaze :) i sretno!
Hvala na brzom odgovoru, poprskao sam ih ujutro oko 8:30 i bile su dobro dok nisam provjerio oko 17 h. Zemlja je bila suha i savile su se tako da mislim da sam nazalost premalo zalio. Danas su dobile malo vise vode i sad su pod led žaruljom 6w 4000k jer je oblačno. Hvala, trebat će mi sva moguća sreća i pomoć naravno. :)

15.04.2020
15
3
3
33
Pozdrav ekipo,interesuje me dal mi biljcice napreduju kako treba. Danas je 17 dan od kako su pocele vegetaciju, drzim ih na crvenoj led rasvjeti,dva puta
su zalivane ,visine su trenutno oko 19cm. Evo i slika u prilogu. Interesuje me dal je ok sto su se izduzile ovako i sto ne rastu bas listovi kao sto bi trebalo da je za 17 dan jel?Temperatura je od 26 do 30.

Prilozi

15.04.2020
15
3
3
33
Pozdrav ekipo,interesuje me dal mi biljcice napreduju kako treba. Danas je 17 dan od kako su pocele vegetaciju, drzim ih na crvenoj led rasvjeti,dva puta
su zalivane ,visine su trenutno oko 19cm. Evo i slika u prilogu. Interesuje me dal je ok sto su se izduzile ovako i sto ne rastu bas listovi kao sto bi trebalo da je za 17 dan jel?Temperatura je od 26 do 30.
nemaju dovoljno/odgovarajuce svetlo.
ako su autosi u pitanju... :D
nisam sigaran al znam da
su kupljene u Amsterdam.Al znaci upravu sam da slabo napreduju jel? Kad vec proces mora
trajati jos 3-4mjeseca glupo je davati im ovako slabo svijetlo_Ovo je led nekih 250-300w.

09.03.2020
3
7
3
24
Presadio sam biljku u prirodu, medjutim evo cetiri dana otkako sam je presadio, malo je porasla ali su joj listovi poceli zutiti sa strana..Sunca nije bilo evo 4 dana kako sam je presadio, sve je kisovito vrijeme i oblacno bilo..Sta ciniti sra uraditi, hvala na savjetu ako ga ima tko..

Prilozi

grouchy

theWeeder
16.08.2013
5.624
16.942
398
to je ovo?

sta si/nisi odradio sto ti je venlo napisao?

09.03.2020
3
7
3
24
Nisi na pijaci! Pazi kojim "tonom" se obraćaš drugim korisnicima.
to je ovo?

sta si/nisi odradio sto ti je venlo napisao?
ti ko pametan jel sad

12.05.2014
19
0
1
Pozdrav ljudi imam problem sa ove 2 biljke.Citao sam po forumima i izgleda kao problem s manjkom magnezija samo da vi date svoje cijenjeno misljenje.Biljke su u veg stadiju prije par dana sam ih stavio pod 600 w hps lampu nutrijene sam stavljao bio biz grow svaka 3 zalijevanja ph sam tjerao oko 6 do 6,5 jucer kada sam citao zalio sam sa 6,8 samo voda temperatura u boxu je oko 28 c vlaznost ne mogu vise od 45 % do 50% .cijenim svaku pomoc. Listovi malo idu prema zutoj boji skroz svijetlo zelenoj.

Prilozi

12.05.2014
19
0
1
nisam jos
samo ih stavio pod jace svjetlo cekam led da mi dode iz germany stavio ih pod staru 600 hps nist posebno dobra zemlja sve ok

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
472
1.729
143
@jacktheripper rekla bih da im nije ništa i da su gladne za N (tj osnovnom prihranom). Ovo što su ovako prošarane pa liči kao nedostatak Mg - nije. Već kada su biljke jako zdrave i imaju "brz" metabolizam, pod jakim svetlom, onda bukvalno u toku jednog dana mozes da vidis da list promeni boju kada dobije nutrijente (ili kada ih nestane), zato deluju ovako prošarano.
Zaboravila sam za pH kako ide, ali ako se sećam dobro veće vrednosti su ok u cvetanju, ali veg voli oko 6.

23.03.2015
9
5
3
24
Pozz, imam 4X NL od rqs i sve idu dobro osim ove,jadna se krivi guzva neznam sta joj je,14.5 je niknula,raste i napreduje al se krivi nije mi jasno
I jos jedno kad da krenem sa hesi supstratima i kako strah me da ne sprzim nesto imam starter kit od njih, cito sam pun klinac toga svako ima svoju semu neznam da radim koga poslusat,prekopirat
Jbg pocetnik sam nemojte zamjerit

Prilozi