Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2014
24
33
13
Ja se još uvijek mučim sa dijagnostikom bolesti svojeg automatika. Jednostavno se na par listova (5-6), prije kojih mjesec dana, pojavilo nešto ovakvo i niti se širi niti se povlači.

vAMbp8Ml.jpg


Sumnjam da je problem do ph-a, temperature pa ćak i do nutrijenata budući da je do nedavno do nje bila još jedna biljka samo različite sorte koja je jučer ubrana i izgurala je bez ikakvih problema. Obje su posađene isti dan i imale su skoro isti tretman što se tiće gnojenja (plantella list i cvijet). Možda je stvar jednostavno do sorte kojoj ne odgavaraju određeni uvjeti ili gnojivo?
Ako neko ima bilo kakvu ideju što bi ovo moglo biti... bio bi zahvalan! :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Happy Shrub je napisao(la):
Ja se još uvijek mučim sa dijagnostikom bolesti svojeg automatika. Jednostavno se na par listova (5-6), prije kojih mjesec dana, pojavilo nešto ovakvo i niti se širi niti se povlači.

Sumnjam da je problem do ph-a, temperature pa ćak i do nutrijenata budući da je do nedavno do nje bila još jedna biljka samo različite sorte koja je jučer ubrana i izgurala je bez ikakvih problema. Obje su posađene isti dan i imale su skoro isti tretman što se tiće gnojenja (plantella list i cvijet). Možda je stvar jednostavno do sorte kojoj ne odgavaraju određeni uvjeti ili gnojivo?
Ako neko ima bilo kakvu ideju što bi ovo moglo biti... bio bi zahvalan! :)
A koju zemlju koristis...?
 
10.04.2014
24
33
13
Hvala stoka, al tesko mi je po toj slici raspoznat svoj problem, gledao sam tu na forumu vec u temi "Kompletan vodič za bolesne biljke, probleme sa nametnicima i PH" di su stavljene i prave slike i nisam prepoznao u cemu je problem.

Zemlja je Plantella Balkonia pomijesana sa perlitom. Ista ta je kombinacija bila i u posudi druge biljke ciji je grow prosao gotovo savrseno. Zemlja se nalazi u poprilicno velikim posudama, cca 20l. Zalijevana je jednom u 10 ak dana, u vodu dodajem plantellu. Pazim na pH da bude oko 6,8, voda je kišnica. Fotoperiod je 18/6. Minimalna temp. bez svjetla je oko 18-19 a kad je svjetlo upaljeno oko 26-27. Vlažnost se krece oko 65%.
 
10.04.2014
24
33
13
Hmm znam da nije bas najkvalitetnija zemlja al kolko sam vidio po forumu nisu se ljudi bas nesto zalili na nju. Inace uzeo bi terramagmu ili klasmann-a al nisam ih nigdje mogao naci. Prosao sam vecinu trgovackih centara i nisam je nasao, nekim cudom je u dva trgovacka lanca bila potpuno rasprodana. :D
Ovo za kišnicu stvarno nisam znao. Onda odsad prelazim na prirodnu izvorsku vodu. Lampa je Sylvania 250W. A zalijevam jednom u 10 dana jel jednostavno vise nije potrebno. Posude su stvarno velike a biljke su cca 50-60cm.
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Koristim zemlju plantellu balkoniu i imam problema sa zutilom lisca...sad jel to do zemlje ili nije,jos ne znam...ali postoji mogućnost
 

Pink Box

Aktivan Član
23.08.2014
157
1.045
143
Hvala chill i opa cupa. Ja mislim da je problem u ph locku. Danas planiram flush sa vodom ph 6.8 pa cu dalje vidjet za gnojiva i ostale mirodije :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
Nicolina kisnica ima dobar Ph ali to je sve sto ima dobro..osim ako nisi negdje u planini haha ili dovoljno daleko do civilizacije.Koristi vodu iz vodovoda..nemoj komplicirati ;)Ako radis flush onda vec sljedece zaljevanje ide full doza necega to nemoj zaboraviti iako ja mislim da ti je flush nepotreban :)
 
10.04.2014
24
33
13
fulldedarak je napisao(la):
Koristim zemlju plantellu balkoniu i imam problema sa zutilom lisca...sad jel to do zemlje ili nije,jos ne znam...ali postoji mogućnost
Ocito da je onda zemlja najveci problem, vjerojatno i ne reagiraju sve sorte jednako na plantellu. Al dobro, bio sam svjestan rizika kad sam ju kupovao, odsad ne zapocinjem grow bez kvalitetne zemlje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Pink Box

Aktivan Član
23.08.2014
157
1.045
143
Kisnica tesko. Mogu stavit lavor na balkon i plesat oko lavora... :) Bum ovak malo saprala biljku, takav mi je feeling da ce joj bit dobro. Zalit cu poslje sa plantelom cvet i nadat se najboljem. :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
opa cupa je napisao(la):
Nicolina kisnica ima dobar Ph ali to je sve sto ima dobro..osim ako nisi negdje u planini haha ili dovoljno daleko do civilizacije.Koristi vodu iz vodovoda..nemoj komplicirati ;)Ako radis flush onda vec sljedece zaljevanje ide full doza necega to nemoj zaboraviti iako ja mislim da ti je flush nepotreban :)
I nema baš, zrak je često zagađen, kisel pa ga kiša pokupi. Prije koju godinu sam mjerio PH kiše netom nakon padanja, PH joj je bio 8,2. Treba imati na umu da smo zagadili sve pa treba provjeriti.
Voda iz vodovoda je dobra, još ako se pripazi da bude još bolja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Da se i ja nadovezem na problem NicolinePicoline.

Biljka nije gnojena cijelu vege fazu (bila je presadjena u novu zemlju)
Kroz cvijetanje gnoji svako drugo zaljevanje sa pola doze.
Voda je odstajala pipovaca svaki put korigirana na 6.4

Moje misljenje (ne mora bit tocno) je da je biljka ili gladna necega ili je se je fakat desio Ca/Mg lock na 6.4. (Pise da je Ca lock na ph ispod 6.4)
Flush po meni nema smisla radit, flushat od cega?. Da je moja biljka ja bi digao ph na 6.7 i zalio sa full dozom crvene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Pink Box

Aktivan Član
23.08.2014
157
1.045
143
hvala ti stipe kaj se brines.. zalila sam u nedelju (prije dva dana) sa plantelom. ph 6.8. ali sam malo preprala zemlju tušem prije toga :) nije mi vrag dao mira :)

....i cini mi se kao da je jucer bilo jos vise tog zutila po listovima. ne izgleda dobro niti malo. pocele su se pojavljivat i smeđe mrlje, kao da je spaljeno. ne mogu to ni gledat :(
dok je druga biljka ko curica, nema niti jedne zute piknjice.

palo mi je jos na pamet da mi je ta bubana biljka pukla kad sam radila lst prije nekoliko tjedana - jer moguce da je pokupila neku infekciju, bakteriju, nesto preko te pukotine? to je vec zaraslo odavno, ali evo pisem sve sto mi padne na pamet da dodem do nekog rjesenja :(
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
ja se ne razumijem bas u te bolesti, zato sam ti i savjetovao da pitas na forumu. Gledam po ostalim forumuma i mozda bi cak i mogla bit neka gljivicna infekcija. Ima ta neka "leaf spot fungus" iz porodice Septorie i navodno se moze rijesit sa sodom bikarbonom.

jos sam naso da takve pikice mogu bit zbog hladnog korijena...ako je temperatura zemlje na dnu pre hladna u odnosu na temp krosnje.
...nemam pojma kaj bi savjetovao.
Flush si napravila, ph podigla, pognojila jesi.....neznam sto bi jos mogla napravit a da pomogne. mozda se jos neko javi sa nekim korisnim informacijama.
stavi neku svjezu sliku, mozda ce se sad lakse odgonetnuti.
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Kišnica ako je skupljaš kad curi niz oluke ili s krova pokupi gomilu stvari usput što utiče i na hemijski sastav tekućine i na ph.