Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Nista mi ne izgleda kao da fali kalcijum, ovo su tri lista na istoj grani, a ostali listovi su skroz okej zeleni bez ikakvih tackica, necu nista da diram ostavicu ih tako pa ako se prosiri, a nadam se da nece onda cu potraziti savet sa dodatnim slikama :) ovako izgleda normalno bez zutog svetla.


Hvala chill!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
27.10.2014
6
1
3
29
Ovo mi je prvi grow i imam jako veliki problem zasadio sam afghan kush semenke sve kako treba prve nedelje kako su nikle u maloj casi onoj plasticnoj od 0.2 dl rasle su kao lude i odjednom su listovi krenuli da mi se suse druge nedelje i biljka mi je stala sa rastom stara je vec 26 dana a nije nista veca nego prve nedelje za zemlju koristim onaj klasican humus sto ima da se kupi u skoro svakoj radnji za 60-70 dinara nisam ih nicim gnojio u pocetku sam imao malo problema sa temperaturom bila je oko 30-35c dok radi sijalica pre 7 dana sam sopustio da bude konstantna 24-27 i i dalje nema nikakve razlike koristim cfl-ku od 125w iz koju sam kupio u specijalizovanoj radnji i smanjio sam i ph vode na 6.3 i i dalje nema nikakve razlike jel moze neko da mi pomogne sta da radim?

Postavicu slike ujutru kad dodjem kuci sad sam preko telefona
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@ thc boss mozhda kalcij i magnezijum.ili neka raaana faza fosfora...ali teshko je rechi..u kojoj su zemlji? koliko dugo i u kolikim posudama..i jesi li ih gnojio do sada-sa chim? ( izgledaju mlado biljke.pa stvarno teshko da im vech fali jedan od tih elemenata..osim ako nije neka sumnjiva zemlja korishtena )

( magnezij lako dodash..a ne mozhesh napraviti neki zaheb ako ga upotrijebish..mozhda ne folijarno ( prskanjem ) nego u zaljevanje ( malo drugachije ide doziranje kada ga zaljevanje koristish )..
ni ja ne reagiram na par listova..ali..ako ti mirishi na moguchi problem.sa magnezijem-to te nishta ne koshta probati

( imas malo guzhvu ili si ih nagurao shto blizhe zbog svjetla? )
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
@ vukpodbara ..chekaj...dali su te biljke vech 26 dana u tim chasicama???
kao shto ti je Cill rekao..presadjuj to odmah u veche posude..puuuuno veche...
uzmi kante od najmanje 10litara ..a ako je rijech o jednoj biljci..onda mozhesh i vechu posudu uzeti..i OBAVEZNO kupi kvalitetnu zemlju..terra magma je OK ( a ima je svuda za uzeti ) ili composana univerzalna ( ona ima i malo perlita u sebi-barem ova koja se u RH prodaje po bauhausu i slichnim centrima )..
+ dali znash kakva je to CFL od 125w??
ovako:
bilo bi najbolje da fotografirash
-biljku/e
-kutiju od te CFL 125W ( da vidimo koja je..ima ih koje su samo za vegetaciju,ili smao za cvatnju..a ima ih i koje su za obe faze )
-slikash uvjete u kojima je biljka/e -onak..jednu fotkicu tog prostora u kojem drzhish tu biljku/e -da ekipa mozhe vidjeti kakvi su uvjeti..tj.da ti se sugerira kako shto bolje sve skupa postaviti..

ali prvo i obavezno...trkom u najblizhi vrtni centar...i kupi kvalitetnu zemlju i saksiju/posudu od 15tak litara...toj tvojoj biljci je to pitanje zhivota i smrti....presadi ju krajnje njezhno: napuni novu-veliku posudu ( nakon shto si napravio rupe na dnu-ili proshirio postojeche ) skoro do vrha zemljom...u sredini posude izvadi zemlje onoliko da ostane rupa tolika da ti stane chitava chasica ( u kojoj je biljka sada )...chasicu razrezhi shkarama..i pazljivo ju otvori nad tom rupom-da zemlja tj.korjen iz chashice fino legnu u tu rupu..nagrni josh zemlje oko presadjene biljke..
-vjerojatno je korjen sav zguran i zapetljan u toj maloj chasici...pa...ako mislish da mozhesh to izvesti dovoljno njezhno..mozhda bi mogao pokushati njezhno rastresti malo taj grumen zemlje+korjena iz chasice...ali jako pazhljivo..ne zhelish oshtetiti korjen..to bi joj pomoglo i ubrzalo opravak tj. da brzhe pochne rasti.
-ako je zemlja u koju si ju presadio dovoljno vlazhna...tj.ako nije suha..nemoj ju ni zaljevati par dana...to che potaknuti korijen da krene u potragu za vodom-vlagom..tj.da se chim prije pochne shiriti novom posudom..jer..sada je..najvjerojatnije..prilichno zapetljan u toj mini posudici..

imaj u vidu da se biljka mozhe razvijati nadzemno..onoliko koliko i podzemno..ne mozhesh u 2dcl zemlje imati veliku i jaku biljku..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
vukpodbara je napisao(la):
... u maloj casi onoj plasticnoj od 0.2 dl rasle su kao lude i odjednom su listovi krenuli da mi se suse druge nedelje i biljka mi je stala sa rastom stara je vec 26 dana a nije nista veca nego prve nedelje za zemlju koristim onaj klasican humus sto ima da se kupi u skoro svakoj radnji za 60-70 dinara nisam ih nicim gnojio ...
sve vec receno, presadjuj obavezno i uzmi neku kvalitetniju zemlju, nemoj tu sparati na kinti, imas teramagme ili florabele za naci u merkatoru, merkuru, tempu, univerexportu, poljoapoteci cardak... da li imas box, gde je biljka smestena, daj koju fotku da vidimo stanje, steta kush da propadne ;)
 

Rogi

Aktivan Član
20.06.2012
58
65
18
34
Pozdrav ljudi....
Najprije da se ispričam zbog nezavršenog dnevnika ali zbog mnogobrojnih problema nisam završio ni grow ni dnevnik do kraja....

Ima jedan moj drug sta nesto uzgaja a nema acc na vutri pa evo par slikica i pitanja ako nije problem....

Ovo je supertopirani auto lemon skunk...star oko 40-ak dana...rezim svjetla 24/0....hps 400w...dva puta gnjojena hesijem za cvjetanje, ph reguliran....visoka je 80cm...temp je izmedu 28-31....





Zna li itko zasto zute ovi listovi i sto se dogada...????


Ove slike su sa drugog auto lemon skunka samo sto ovaj nije treniran...isto ima neke zute flekice po listovima pa ako netko moze pomoc super?????



I jos naravno da potvdimo da je ovo zenka....????



Unaprijed se zahvaljujem na pomoci i jos je jednom ispricavam zbog nedovrsavanja dnevnika.....
Lijep pozdrav....
 
02.12.2014
12
1
1
37
(Početnik☺) Biljčice su su se pomolile iz zemlje pre tri dana, ali od tada rastu uglavnom samo u visinu, morao sam da pobijam i štapiće da nebi pale. Da li neko zna kako da popravim situaciju ??? Ako treba šaljem i slike ☺
 
02.12.2014
12
1
1
37
Danas sam tek uzeo 1320 lumena, a do sada su bile na dnevnoj svetlosti, zemlja je mešavina 75% zemlje 15% stiropor i 10%sitni pesak

20141203_002852.jpg
 

Prilozi

  • 20141203_002621.jpg
    20141203_002621.jpg
    907,4 KB · Pregleda: 10

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
jbt. kanabis puzavica, ovo bas nisam vidjao. al bar drugi mogu da vide kako "radi" dnevno svetlo u ovo doba godine :) na kojoj udaljenosti je sad lampa. imas prostora, trebao bi dopuniti pazljivo zemlju, i biljka ce biti stabilnija... bar malo... mada, muka ce biti to izvuci do kraja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and Stipe
02.12.2014
12
1
1
37
20141203_020352.jpg Hvala
Stavio sam al foliju a sutra cu da stavim jos zemlje.
Imam još dva fasunga, kolike bi dve zarulje bile dovoljne pored ove od 1320 lumena ?
 
Poslednja izmena: