Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ne znam zašto je mnogi preporučuju, u pitanju je kiselo govno pH vrijednosti oko 5. U tako kiselom supstratu biljka ne može primati kalcij, prvo se zakoči na 4-5 dana, onda počnu propadati listovi, i nakon desetak dana ostane ti gola stabljika ako ne presadiš ili podigneš pH pepelom ili dolomitskim vapnom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GalebRastaman

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
E jebiga. Koliko često je zalivaš i s koliko vode? Listovi su povijeni prema dole, kao da je prezalivena.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Ne znam, ako je do Florabelle, a vjerovatno jeste (ne možemo znati zasigurno jer nemaš pH metar), imaš opciju da presadiš ili da baciš malo pepela ili kreča po ivicama saksije i zaliješ.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Pročitaj ovaj dnevnik:


Ne znam koliko je malo, nemaš pH metar, jebiga. Sačekaj još malo, možda se javi neko pametniji i iskusniji od mene, ali ja kontam da ti je možda ipak najbolje presaditi u Potgrond H. Bez mjerenja je ovo sve ipak nagađanje. Biljka ti je svakako istresirana, presađivanje neće tu puno pogoršati stvar što se stresa tiče.
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Zato i ima ovoliko postova jer dosta članova želi ukratko predstaviti problem i najbrži odgovor ali onda sledi propitivanje koliko, šta, zašto.... Umesto da postupe po preporuci iz prvog posta ove teme, lakše će se doći do rešenja problema, jer...

svako 4-5 dana sa po litar, zadnji put sam zalio sa 2

21 dan, jos 9 dana do pocetka cvjetanja,
Koliki je pot? 5-6 litara? Samo nju imaš u boxu? Ali prva sumnja je na zemlju fl.žutu.
Edit1 @Selefija1994
:grrr: ::nono:::kafa::djede:

Umesto da postupe po preporuci iz prvog posta ove tem
Samo nju imaš u boxu?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Slavol Žižek
04.08.2020
11
1
3
30
Pot 20l, prosle godine sam radio sa florabelom i nikakvih problema nisam imao, ove godine izgleda drugacije...stavio sam sad par kasika pepela i zalio sa 0.7, vidjecemo danas sta ce se desit..
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Morat ćeš nešto poduzeti brzo, automat imaš, što znači da vremena nemaš. S pepelom ili vapnom postoji rizik, naime ne znamo zasigurno je li do zemlje, jer ako nije podići ćeš pH preko mjere i ništa nisi napravio. Presađivanje je sigurnija opcija, ako ne pomogne neće ni odmoći. Ja ti ništa pametnije nisam u stanju predložiti, sačekaj malo da drugi kažu šta misle pa odluči, ali nešto moraš napraviti hitno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Kupi pH metar i one praškove za kalibraciju, i ubuduće izbjegavaj Florabellu, sve više ekipe prijavljuje probleme s njom.
 
04.08.2020
11
1
3
30
A nemam gdje kupit potgrond h, moze li neka plantelina?

Najnormalnije je isla do prije par dana..
Vec sam radio sa florabellom, ali ovo je prvi pokusaj sa automatom...
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Angry
Reactions: Сјај

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
A nemam gdje kupit potgrond h, moze li neka plantelina?
Po nicku zaključujem da si iz Maoče :D pa ću te uputiti na stranicu granum tačka ba, dostavljaju povoljno u roku od dva dana.

Najnormalnije je isla do prije par dana..
Vec sam radio sa florabellom, ali ovo je prvi pokusaj sa automatom...

To tako ide, sve normala dok jednom pH ne padne ispod kritične vrijednosti. Onda biljka malo stagnira, kao tvoja sada, pa počnu flekice po listovima, pa na kraju list po list odumre.
 
Poslednja izmena: