Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
U čemu je fora?
Pomeri tačke oslonca, nisi ni ti objasnio na koliko tačaka ih vežeš, kako da vizualizujemo tvoje bešenje panela :objesen:.
nema sile da ga ispravim
Si prob'o vijagru? :lol:

znaci bijele pistile su pocele biti smede i listovi su se počeli susit
To može biti znak da ona završava svoj ciklus, čestitam odnegovao si biljku, uživaj dok pušiš.
:D
 
Poslednja izmena:
23.10.2011
13
6
3
36
Da li florabella zuta ili plantela balkonia ?
Ako je odgovor ovo drugo mislio sam prije pikiranja klijanaca u potove da uradim flushing balkonije,dakle prije nego se uopste biljka useli u nju, tj klijanac(klijanka :wave: )
pa je ucinjet malo agresivnom za mladu biljčicu ima li to smisla, jer balkonija je navodno dobra a prejaka za mladu biljku ?
 

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Muslim da ću ovaj zdnji post spremit ko šablonu i samo c/p jer se samo ponavljam u ovoj temi..zadnjih jedno 10 postova , evo da i ja napišem post za postom pa da vidite kak je to glupo:zvezda:::fuck::udarac:
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Problem je u tebi.

Kao što vidite i sami forum postaje sve nepregledniji zbog svakodnevnih tema "pomoć" "help" "problem" itd itd....ko bi se tu snašao?
Novi clanovi jako teško pošto se i ja ponekad pogubim.

Ideja ove teme je sljedeća :

Zamolo bih članove s "problemom" da ovdje postaju svoje pitanje na jedan kvalitetan način kako bi dobili kvalitetan odgovor..također bi zamolio ostale da pregledaju prije postanja jer 99% je netko vec pitao ono što oni sami žele pitati. Ne zaboravite uz problem okaciti i fotku na kojoj se vidi, fotka govori vise od 1000 reci

Znaci trebalo bi,ako se bojite da imate problem prezentirati kako i šta ste radili :

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ?

Tema je namjenjena pitanjima vezanima za biljke i probleme u uzgoju...spamm ce biti uklonjen i sankcioniran,pitanja tipa "obavio sam na WC trebam li obrisati dupe"...sredit cu najstrašnije...s tim da imajte na umu da sam sam sebi zaljepio 30 negativnih bodova za nepromišljen post....ako sam kaznio sebe i vi ste nahebali :)

Eto pokušaj da neke,sit. probleme i iskustva približimo široj masi u vidu smanjenja otvaranja novih tema sa 1000x već pitanim.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Jel mi može netko objasniti u cemu je problem?
Pokusaj se pronaci ovdje. Procitaj od pocetka temu, imas sva pitanja, pokusaj si dati odgovor. Odakle da mi znamo porijeklo te 2 fleke iz tvog sturog pitanja. I ove male slike.
Ja da bubam napamet, bubnio bih da je do tebe.
 
Poslednja izmena:

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Da li florabella zuta ili plantela balkonia ?
Ako je odgovor ovo drugo mislio sam prije pikiranja klijanaca u potove da uradim flushing balkonije,dakle prije nego se uopste biljka useli u nju, tj klijanac(klijanka :wave: )
pa je ucinjet malo agresivnom za mladu biljčicu ima li to smisla, jer balkonija je navodno dobra a prejaka za mladu biljku ?

Niti jedna, probaj naći Potgrond H. Ako ne možeš, u par dnevnika sam vidio da ljudi bez problema uzgajaju u Plantelli Ideal. Ako možeš naći Balkoniu, možeš valjda i Ideal.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GalebRastaman
23.10.2011
13
6
3
36
Hvala na odgovoru ! Probacu doć do potground h, ali tesko, nisam nailazio na nju nigdje, ja sam iz jedne male komšijske države tuda neđe... ;) pa je izbor drugačiji,suženiji, znači plantella ideal je bolja, ok, zdravo bio pa se čujemo ! :)