Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

power101station

Aktivan Član
27.04.2011
169
881
93
40
Imam Guanokalong complete mix zemlju.
Danas mi je niknula sjemenka pa me zanima jer ju je bolje prvo ubaciti u neku radnom zemlju u mini pot ili da stavim guanokalong zemlju u mali pot., pa presaditi za jedno tjedan dana.
Ili je bolje direkt u 19l finalni pot ,o automatiku se radi.

 

power101station

Aktivan Član
27.04.2011
169
881
93
40
jednu cu u 19l od druga ide u mali pa presadivanje ,bas da vidim razliku, ne kuzim zakaj preadivat i zajebavat se ak se moze odma u final pot.
budem malo potrazio po forumu zakaj je bolje ovo ili ono.
Fala
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
ne kuzim zakaj preadivat i zajebavat se ak se moze odma u final pot.
Ima svrhe ako se proklija vise biljaka nego sto moze da stane u box, pa se selektuju najnaprednije i nastave uzgajati u vecim posudama.
Ako imas 4 sjemenke i toliko mjesta u boxu, onda se gubi svrha drzanja u malim posudama i kroz neko vrijeme presadjivati u vece.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mo1 and budalin

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Ja to ne radim jer imam problem sa manjkom sjemenki pa stavim klijati točno koliko mi treba. Imao sam sreće do sad jer su mi sve proklijale
 
01.12.2015
60
29
18
27
podrav ekipa...
evo mene prvi put u zivotu na nekom forumu pa se nadam da mi necete zamjerit ako nesto kiksam.
znaci imam problem s biljcicom... Prvi put u zivotu uzgajam i nemam nikakva iskustva kao ni grow box.
Sve sto imam su dvije tegle od 15L, 2 automata ( killer kush i sweet skunk) koji su vec u zemlji i imaju nekih 15 dana.
Od opreme imam samo led lampu od 200w ( 72 ledice od 3w) a lumeni i ostalo mi je nepoznato...
Sta se tice gnojiva ekipa iz Hempatije mi je preporucila Hesi starter box koji dolazi sa 7 razlicitih gnojiva i shemom koristenja istih...Navest cu sve ako bude potrebno...
znaci biljka mi je suoer rasla do prije 2 dana, imam osijecaj ko da je stala i listovi su joj posvijetlili i vise ne vidim napredak... stavit cu sliku biljke pa ako ima koje iskusno oko da moze ovako otprilike zakljucit sta bi sa biljkom moglo bit puno bi mi pomoglo... Btw jako sam zagrizao za to uzgajanje i posljednjih par dana sam vise proveo citajuci na forumu nego togom cijele ove godine bilo sta...
i jos da navedem. Sva ta gnojiva koja se koriste u prvih 2 tjedna sam po mjerma promijesao u kanticu od 5 litara i s tim polijevam dva puta tijedno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Odakle ti taj panel? Izgleda kao neki kinez i izgleda slab za 2 biljke ... ali o tom po tom...

Jesi li gnjojio do sada? Koliko vode si im dao? I digni tu rasvjetu još gore izgleda da je preblizu
 
01.12.2015
60
29
18
27
Odakle ti taj panel? Izgleda kao neki kinez i izgleda slab za 2 biljke ... ali o tom po tom...

Jesi li gnjojio do sada? Koliko vode si im dao? I digni tu rasvjetu još gore izgleda da je preblizu
do sada sam gnojio dva puta. cca 2 deca vode po biljci

to ti je neka lampa s ebaya, 600kn je kostala proslijedio mi ju je frend i njemu je biljka ispod nje uspila.
ako mislis da je slaba mogu ovu manju izbacit na sunce a vecu pustit pod lampom
 
Poslednja izmena:

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Prvo stani gnjojit prerano je za to ubit ces ih prije vremena. Samo obicna Voda svako koji dan.

I digni malo svjetlo. Neznam jeli ovo od gnjojiva ili od svjetla pa ga digni zato. Ako vidis da se izduzuje onda ga mozes malo spustit. Ali svakako obavezno stani sa gnjojenjem!
 
01.12.2015
60
29
18
27
moze....
i jos jedno pitanje. Kako previse vlage moze utjecat na biljku? trudim se sta cesce otvarat prozor da dobije cisti zrak ali ne previse da se ne ohladi soba.
nekad mi se na prozoru stvori kondenzacija( sta bi po meni trebao bit znak za preise vlage u prstoriji)
I hvala na brzom odgovoru :)
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
humidity-chart.jpg
Ja se držim te tablice za vlagu. Previše vlage može utjecat na razvoj korijena jer ce biljka vodu uzimat preko listova umjesto korjena ali zanemari to sada. Sada ti je bitno oporavit biljku