Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.383
2.598
moze....
i jos jedno pitanje. Kako previse vlage moze utjecat na biljku? trudim se sta cesce otvarat prozor da dobije cisti zrak ali ne previse da se ne ohladi soba.
nekad mi se na prozoru stvori kondenzacija( sta bi po meni trebao bit znak za preise vlage u prstoriji)
I hvala na brzom odgovoru :)
To znaci da ti ventilacija u boxu ne izbacuje van ..nego u sobu.
Instaliraj ventilaciju tako da ti zrak iz boxa baca van.Nakupit ces toliko vlage po zidovima da ces popi..diti.
Logika...ako zalijes sa 5l vode..to negdje mora ispariti !!!

edit
sad tek vidim...2dcl vode..kinez
Zaboravi ovo sta sam napisao..da ne moram brisati
 
  • Haha
Reactions: budalin and COM5
01.12.2015
60
29
18
27
okej. izbacujem gnojivo, dizem rasvijetu i selim biljku u drugi stan di nitko ne stanuje ( imam tamo prostoriju od 3 kvadrata i tamo ce mi bit lakse kontrolirat sve)
javim se kako napreduje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: COM5
12.10.2015
161
174
43
Pozdrav ekipa,
moze li mi netko reci jel ovo od svjetla? Ili nedostatak nutrijenata? Automat star mjesec+ dana, od kada sam ga preventivno pospricao sa vermitecom protiv spidera, poceli su mi izlaziti ovakvi listovi (to je bilo prije 3 tjedna, 10-14 dana starosti). Uzeo led bord 2x120w, oba upogonjena i zajedno cicaju 50w na 50cm visine. temp 25-27c, svjetlo 19-5h. Ne snalazim se sa ledom, i prvi mi je puta, pa mislim da nesto grijesim oko visine ili snage. Par-ne mjerim jer nemam instument.
 

Prilozi

  • IMG_4147.JPG
    IMG_4147.JPG
    458,4 KB · Pregleda: 56
  • IMG_4148.JPG
    IMG_4148.JPG
    410,1 KB · Pregleda: 49
  • IMG_4149.JPG
    IMG_4149.JPG
    322,7 KB · Pregleda: 43
  • IMG_4150D.JPG
    IMG_4150D.JPG
    238 KB · Pregleda: 47
  • IMG_4151D.JPG
    IMG_4151D.JPG
    325,8 KB · Pregleda: 55

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Eto...rešismo zajedno još jedan problem, vrlo lako i veoma brzo što je i logično jer je problem do detalja predstavljen. Ali ipak da analiziram još jedared...

Prvi put u zivotu uzgajam i nemam nikakva iskustva kao ni grow box.
Bez iskustva može ali bez boxa malo teže.

koji su vec u zemlji
Posumnjao bih na lošu zemlju ali pošto kažeš da je neka od preporučenih, zašto u to da sumnjam?!?

preporucila Hesi starter box koji dolazi sa 7 razlicitih gnojiva i shemom koristenja istih
Hesi je mama, tako kažu iskusni ali treba znati pratiti biljku. Na žalost, ovde na forumu ne postoji ni jedan dnevnik gde je navedeno korišćenje tog hesija...ili možda ti nisi pročitao...

posljednjih par dana sam vise proveo citajuci na forumu nego togom cijele ove godine bilo sta...
Nastavi sa čitanjem, puno korisnih stvari može se pronaći na forumu. Ipak, registrovan si 2015. godine ali tek par dana čitanja!!!

Sva ta gnojiva koja se koriste u prvih 2 tjedna sam po mjerma promijesao u kanticu od 5 litara i s tim polijevam dva puta tijedno
do sada sam gnojio dva puta. cca 2 deca vode po biljci
Sledeći put kap super vita u kanticu od 4-5 l, promućkaš dobro, odvojiš vode koliko je potrebno za zalivanje i tek tada dodaješ ostale komponente. Šteta je sve miksati u 5 l pa onda neiskorišćeno baciti.

Sve ostalo što si naveo (temperatura, vlaga, pH, udaljenost lampe,...) je u granicama normale.


mogu ovu manju izbacit na sunce a vecu pustit pod lampom
Kad već imaš mogućnosti za out, ja bih obe izbacio van, što bi se zezao oko optimalnih uslova u indooru?

selim biljku u drugi stan di nitko ne stanuje ( imam tamo prostoriju od 3 kvadrata i tamo ce mi bit lakse kontrolirat sve)
Siguran si da će ti biti lakše?
Svakako javi kako napreduju u novom stanu a pošto su automati eto brzo i prvih plodova.
sta nije malo pre hladno da sad budu vani.
Zavisi na kom kontinentu, ovde u Australiji je sada leto.
Edit:
@Kimi_p
Bez iskustva ali vođen logikom, mislim da možeš to uraditi. I u outu se uglavnom sade u proleće, tako da u cvetanje ulazi istovremeno sa povećanjem trajanja dana. Svakako sačekaj odgovor nekog ko će ti iz iskustva potvrditi.
Edit 2:
Ako vama ne bode oči pa zašto bi meni? Ali niko više ni ne čita. Aj zdravo.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: COM5
19.04.2020
71
27
18
Ljudi moze jedan savjet. Iman 4 automata u boxu. 2 su u 4 tjednu cvata. Mogu li pribacit rezim sa 18/6 na 20/4, s obzirom da mi je zbog vremena u boxu niza temperatura i veca vlaga, dok je su upaljenim svitlima uvjeti idealni. Nekom mojom logikom automatima nebi tribalo smetat, al mozda sam u krivu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај
05.04.2020
232
213
43
34
Pozdrav .imam grow sa avtomaticims,biljke su stare 30 dana ,i pocele su cvjetat. Na jednoj su mi pocele fleke samo sa jedne strane na listovima.zaljevam jih svaki drugi dan sa 1,5 litar vode i dvaput sedmicno sa biobizz grow.sad cu pocet sa bio bizz blow .ovo mi se poljavljuje samo na jednoj biljci . Stavljam sliku pored .Sutra cu prebacit na hps 600w ,sad imam 250 mh. Temp.u boxu je 28 stepeni ,brez svetla 22. Molim pomoc oko ove slike.
 

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
Pozdrav ekipa,
moze li mi netko reci jel ovo od svjetla? Ili nedostatak nutrijenata? Automat star mjesec+ dana, od kada sam ga preventivno pospricao sa vermitecom protiv spidera, poceli su mi izlaziti ovakvi listovi (to je bilo prije 3 tjedna, 10-14 dana starosti). Uzeo led bord 2x120w, oba upogonjena i zajedno cicaju 50w na 50cm visine. temp 25-27c, svjetlo 19-5h. Ne snalazim se sa ledom, i prvi mi je puta, pa mislim da nesto grijesim oko visine ili snage. Par-ne mjerim jer nemam instument.
Cime i koliko gnojis, koja je zemlja. To lici na pH fluktacije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
525
2.301
163
@SiseBig evo u prilogu ti kačim tablicu za hesi pro line, drž se toga i nema greške, kreni uvjek s pola ili manje doze pa prati dječicu kako reagiraju... u apoteci imas kupiti precizne dozere, nemoj nikako bez toga jer mineralna lako prže :D HRSoil1.jpg HRSoil2.jpg
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
525
2.301
163
Da, ja peglam hesi ali u vegetaciji nisam davao ništa od hesia, vegetacija je bila 40 dana i zadnja 2 tjedna sam par puta dao neko univerzalno gnojivo npk gnojivo jer mi je krenulo žutiti doljnje lišće (manjak dušika)... od pojave pistila na svim mjestima krenuo je boost i bloom, a nakon 28 dana od prebacivanja sam krenuo i s phosphorom (malo ranije nego tablica, ali sam morao napuniti spremnik s vodom i gnojivom jer neću moći 17 dana do djece, pa se nadam najboljem)

Ako si malo pregnojio samo preskoči jedno ili dva gnojenja i smanji doze nakon toga, dok su još tako male lako ih se sprži :S