Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Optimalna granica za ne dobivanje light burnova je relativna, znači direktno ovisi o općem zdravlju biljke. Zdravije biljke lakše trpe toplinu, naravno ako nije neka nerazumna koja bi pekla i tebi ruku kad bi je tamo držao neko vrijeme...
Također, neke genetike općenito bolje podnose vručine od drugih...
Ispravite me ako griješim, al ovako nekako sam čitao po forumu :p
Dakle pratite svoju djecu i bit će vam zahvalna :D
::listomahanje::
Ja mislim da si ti pomešao pojmove light burn i heat stress, light burn se dešava usled prejakog svetla(obično jer je lampa/panel bliže biljci nego što treba), nezavisno od zdravlja biljke, a heat stress će doživeti svaka biljka ako su temperature nehumane, slažem se da genetika može da utiče ali minimalno. Takođe je bitno napomenuti da biljka mnogo veće temperature trpi u nadzemnom delu tj krošnji nego u donjem delu tj korenu. Kolko sam ja shvatio ako je temperatura korena prijatna(oko 20ak stepeni) ona gore može da istrpi čak 15ak stepeni višu temperaturu(naravno neki određeni period, ne non stop). Ispravite me ako grešim.
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
525
2.301
163
Biljka će svaki stres lakše pretrpjeti ako su zdravije. Genetika dosta utječe na potrebe za svjetlom, postoje ekvatorske vrste (više svjetla, više topline) i one koje su prirodno dalje od ekvatora (manje svjetla, manje topline)... također, indicama je potrebno nešto manje svjetla jer je list veči površinom i (mislim) bogatiji klorofilom, a samim time ima bolju iskoristivost nego sativa...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki
15.10.2020
25
35
13
Pozdrav poljoprivrednici ::volimj::
U cemu moze biti problem? Lampa je udaljena na 65 cm ( Led 120w) na 70 posto.
3 dana stara, bez djubriva...temp 26 stepeni, vlaznost 50%.
Kao da bezi od svetla ili mi se samo cini.
 

Prilozi

  • 01.01.2021.jpeg
    01.01.2021.jpeg
    256,1 KB · Pregleda: 51

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
jel ovo dobro napravljeno?
Pa i nije bas. Prvo, jos je mala da je savijas. Poenta je da se otkriju donji izdanci, a ti si otkrio samo njene manekenske noge. Skini te zice, dospi zemlje, pa kad bude imala sporedne izdanke onda je savijaj.
A drugo, koja je svrha dvije zice? Trebao si drugom zavezati stabljiku u kontru da cuva bazu biljke stabilnom.
 
01.12.2015
60
29
18
27
Pa i nije bas. Prvo, jos je mala da je savijas. Poenta je da se otkriju donji izdanci, a ti si otkrio samo njene manekenske noge. Skini te zice, dospi zemlje, pa kad bude imala sporedne izdanke onda je savijaj.
A drugo, koja je svrha dvije zice? Trebao si drugom zavezati stabljiku u kontru da cuva bazu biljke stabilnom.
Drugu sam stavio da spustim list dole
Listovi joj rastu dosta brzo ali ne ide u visinu. Stoji dole ko bonzai. Da probam dignut lampu malo?
 
12.10.2015
161
174
43
Citao sam po forumu da se sa led svijetlom treba malo nauciti i biljku pratiti, slicni su simptomi ligth burn sa nut burn, i iskusniji groweri skure biljku sa ledom. Tako maloj biljci je previse 80w, slika je mutna, al mislim da je svijetlo przi, sacekaj iskusnije.
zivio
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Grof od Kostolca

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
711
8.193
233
Ja bih samo jos skrenuo pozornost na ovo. Prema ovome sto si napisao ti imas 3 tegle od cca 20L. Ta kolicina supstrata i biljka stara 2 mjeseca bi trebala piti cca 7L vode svaka 4-5 dana a ne te tri kapi sto im dajes :D
E sad, ima jos jedna stvar koju necu tvrdit ali trebalo bi provjerit sa nekim od mentora ili iskusnijih growera. Posto si tako dugo zaljevao sa tako malom kolicinom vode koja, gotovo sam siguran, nije mogla doci niti do pola pota postoji mogucnost da su ti se pri vrhu nakupile soli (nisi naveo gnojivo koje je u pitanju pa nabadam) i cak i samo
gnojivo. Meni se nesto slicno bilo desilo sa prvom biljkom te sam po savjetu tadasnjeg mentora nabacio dobar flush i kad je bilo vrijeme za sljedece zaljevanje krenuo sa normalnim dozama i gnojiva i vode i nije vise bilo problema. Pricekaj jos nekog iskusnijeg jer kazem, necu tvrdit da je isti slucaj ko kod mene ali mislim da nije ni daleko...cheers
Kalići sub13 l, i ne mogu da zalijem sa 7 litara, kada sa 1,5l vode odmah procuri dole u kalić, zaljevam kada kalići olakšaju svakih 4-5 dana. neki dan sam dodavao malo kvalitetnije zemelje u kaliće, korijen biljke je po cijelom kaliću nista zemlje se nije rasulo
Stavio sam sliku od gnojiva