Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Evo ti ovdje upute. Napravi po njima kad budeš radio pa stavi sliku pa ćemo prokomentirat.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: SiseBig
01.12.2015
60
29
18
27
Probat cu da, samo strah me savinut ju jer je dosta debela stabljika a biljka niska. Koliko sam shvatio poanta je da ovi sporedni parovi listova( sta rastu u podnožju velikih listova) pocnu probijat gore i formiraju vrh?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.098
15.793
358
Evo bolje slike, nema napasti pogleda san. Gledajuci situaciju od prije par dana, širi se.
Širi se to već dulje!
Nisam radio sa Biobizzom, ali po biljci, bi rekao, da je ph lock, pa ne može do nutrijenata!
Inače, oslikaš, provučeš kroz google lens i ovako bez podataka, dobiješ što se dešava Screenshot_20210105_072546_com.android.chrome.jpg .
Onda, tražiš razlog. Dali voda ima visok ph, pa ju ostaviš preko noći, ph ode za 0.5 gore, garant. Ako to radiš, probaj drugačije. Prije toga, bi trebao napraviti flush. Pusti 30l vode kroz zemlju i zadnje 2 litre naštelaj ph na 6.5...
Uglavnom, list se neče vratiti u isto stanje, ali zato nakon flusha bi trebala počet vuč hranu(nutrijente). Biljka če završit, ali ako nađeš razlog... Zato se traži, da se piše zemlja, ph vode iz pipe, strain, gnojenje, s čime, koliko, koliko često, svjetlo,visina/jačina, temperatura, vlaga i sl. Što više informacija, lakše je nači, gdje i kada je krenulo na gore. Bez toga če ti odgovor biti isti!
Ja sam se nadao, da je samo donje lišče, a to je normalno. Ako ti se da, prouči pokretne i nepokretne nutrijente u biljci. Ako, uopče je to razlog fleka!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kimi_p

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Ova žica što drži stabljiku je potrebna ali je nemoj ovako smotat jer će ti se stabljika veoma brzo udebljati (samo na u je stavi).

Lakse ti je savijat biljku nakon sto je zalijes kad krene pit vodu. I jos je malo savij samo pažljivo
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
To su one noname brand pa nevirujen da su 1500 lumena. Uzmi slabije žarulje ali više njih. Računaj da na 1m2 trebas 50000 lumena odprilike.

Ali što su jače žarulje to ih više trebaš udaljiti od biljke da ne rade light burn.
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.970
233
Шчбћа
Kad bolje razmislim...sve su to problemi u uzgajanju. Problem je prepoznavanje pola, problem je trening biljke, problem je oblik sijalice, problem je boja svetlosti...
Problem do problema a najveći je nezainteresovanost.
Pozdrav od dežurnog spamera koji nema šta da kaže već samo da nešto glupo napiše.
Ma nema problema.
 
Poslednja izmena:
19.04.2020
71
27
18
Širi se to već dulje!
Nisam radio sa Biobizzom, ali po biljci, bi rekao, da je ph lock, pa ne može do nutrijenata!
Inače, oslikaš, provučeš kroz google lens i ovako bez podataka, dobiješ što se dešava Pogledajte prilog 380687.
Onda, tražiš razlog. Dali voda ima visok ph, pa ju ostaviš preko noći, ph ode za 0.5 gore, garant. Ako to radiš, probaj drugačije. Prije toga, bi trebao napraviti flush. Pusti 30l vode kroz zemlju i zadnje 2 litre naštelaj ph na 6.5...
Uglavnom, list se neče vratiti u isto stanje, ali zato nakon flusha bi trebala počet vuč hranu(nutrijente). Biljka če završit, ali ako nađeš razlog... Zato se traži, da se piše zemlja, ph vode iz pipe, strain, gnojenje, s čime, koliko, koliko često, svjetlo,visina/jačina, temperatura, vlaga i sl. Što više informacija, lakše je nači, gdje i kada je krenulo na gore. Bez toga če ti odgovor biti isti!
Ja sam se nadao, da je samo donje lišče, a to je normalno. Ako ti se da, prouči pokretne i nepokretne nutrijente u biljci. Ako, uopče je to razlog fleka!
Hvala na iscrpnom odgovoru, poslusat cu savjet pa cemo vidit sta bude. Ph mi je 7 nakon dodavanja nutrijenata, al nisam ga namišta jer po biobizzu nije potrebno sa njihovim proizvodima dirat ph. Jel na kraju dodajes nutrijente u te 2 litre vode? Proučavam i pišem, al na početku je uvik težak :)
P. S.
Automatik high density, fabric pot 11l, pod hps om 400w. Dnevna temperatura je 24-25, nocna oko 18 trenutno. Malo je veća vlaga radi trenutnih vremenskih prilika, al puše vent po boxu. Hranim biobizom svako zalijevanje baš da spriječi ph fluktacije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Kad bolje razmislim...sve su to problemi u uzgajanju. Problem je prepoznavanje pola, problem je trening biljke, problem je oblik sijalice, problem je boja svetlosti...
Problem do problema a najveći je nezainteresovanost.
Pozdrav od dežurnog spamera koji nema šta da kaže već samo da nešto glupo napiše.
Ma nema problema.

Slažem se... na ovom forumu ima toliko podataka o tipu svjetla, temperaturi svjetla, nutrijentima, treningu,... ali ljudi ne čitaju, a i oni koji čitaju misle da imaju neki svoj bolji način rada :) Ali nemam ništa protiv davanja savjeta i ispravljanja nečijih grešaka jer ljudi uče dok su živi.

Jel moze 4000k?

4000k se može koristit tokom cijelog growa i vegetacija i cvitanje ali ti ne preporučam. Uzmi 6000+ k za vegetaciju i uzmi ih npr. 50w (više ti neće trebat ako uzgajaš autoflower jer krenu cvitat nakon misec dana tako da odmah prebacuješ na 3000k), a uzmi >3000k za cvitanje. Možeš uzest koji komad 4000k i držat ih stalno ali nemaš nužne potrebe za tim.

Ako živiš u HR pogledaj u centrima tipa Interspar, Spar, Kaufland i sličnima jer znaju stavit Philips, Osram i V-Tac žarulje često na akciju - samo pazi na temperaturu svitla. Pogledaj ovu temu pročitaj je do kraja, nije duga samo ima dosta slika pa zato ima puno stranica ali je stvarno korisna i pomoć će ti da napraviš sve kako treba. Isto tako moraš znat da DIY E27 panel ide na pokušaj promašaj jer neznaš što radiš i neznaš na koju visinu ćeš ga stavit, pa baš zato moraš pratit upute drugih članova koji su to radili da dobiješ najbolji mogući rezultat. I kao što sam već i rekao stojim na raspolaganju za pomoć uvijek, jer je meni ovaj forum pomogao kad sam i ja počeo uzgajat i to smatram svojom moralnom obavezom.

Led sijalice (žarulje) E27 | Vutra Organizacija - Marihuana (Kanabis) Diskusije
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Evo moja situacija,
Biljke starosti 18 dana isti strain isto svjetlo izti retim zalijevanja.
Jedna full visoka druga normalna.
Al nike to problem, problem je sto je neka na rezimu 19/5 PROCVJETALA,
ili se to meni cini pa bih vas molio za drugo misljenje jer ovo meni lici na predcvijet
 

Prilozi

  • IMG_20210105_111536.jpg
    IMG_20210105_111536.jpg
    381,3 KB · Pregleda: 56
  • IMG_20210105_111546.jpg
    IMG_20210105_111546.jpg
    267,6 KB · Pregleda: 54
  • IMG_20210105_111511.jpg
    IMG_20210105_111511.jpg
    353,1 KB · Pregleda: 56