Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.12.2015
60
29
18
27
Po tablici od hesija ali upola manje svega. I nakon toga sam stao jer mi je receno da nema potrebe za gnojivom tako rano jer ih mogu samo spalit, i do danas nisam nista davao....
 
22.02.2016
78
180
33
Pozdrav ekipa, može pitanje. Gospođica je proklijala jučer.

Box je 60x60x160 HOMEbox Home Lab S
Rasvjeta: Sylvania HPS dual spectrum žarulja 250W

Lampa mi se nalazi na 1m udaljenosti od biljke. Bojim se da se zbog udaljenosti ne počne streachati. Mislio sam spustiti lampu na 50cm, da li je to ok? Bojim se da ju ne spržim s obzirom da je tek izrasla. Inače za vegetaciju je 45cm optimalna udaljenost lampe, ali nisam siguran ovako kada je tek proklijala.

picture.jpg
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja tu ne vidim nista od perlita, ni sta je biljka proklijala ni sta perlit. I hps od 250w drzim na 20-25 cm kroz cijeli grow.
Jesi skinuo opnu sa nje, onu sto bude u menki a dodje preko kotiledona, tanku kao celofan?
Edit: au je.bote jedva je nadjoh, ko igla u plastu. Slobodno spusti lampu na 25 cm, najdalje 30.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: svejedno
22.02.2016
78
180
33
Fala @budalin i @COM5 Da razmišljao sam da stavim možda crvenu strelicu jer se baš ne vidi... :D Treba malo gledati. Spustim onda lampu na 30 cm. Nisam znao da ove 250W ne kure jako na toj udaljenosti. :)
 
22.02.2016
78
180
33
Da :) prilično je učinkovit. Pošto mi je ovo prvi grow napravio sam veliku grešku. Prije sadnje nisam namočio supstrat (Guanokalong complete mix). Iako sam čitao da to treba napraviti, ne znam što mi bilo. Zalio sam ju tek nakon što sam proklijalu sjemenku stavio u zemlju. I sada imam velikih problema sa vlažnosti u boxu. Temperatura boxa mi je bila 34C a vlažnost 26%. Jer očito mokra zemlja stabilizira cijeli sustav. Lekcija naučena. Nabavio sam ovaj ovlaživač, prilično je učinkovit jer brzo digne vlažnost.

Spustio lampu na 30cm. Pala mi je vlažnost jer sam rastvorio box kada sam namještao lampu, ali vrlo brzo će ona do 70%. :)
 

Prilozi

  • pic2.jpg
    pic2.jpg
    236,5 KB · Pregleda: 21

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
To sam htio čuti. Znači ajde pročitaj na forumu ali mislim da sam vidio da ako je ovlazivac zraka blizu biljke ona uzima vodu folijarno preko listova i ne razvija se korijen dovoljno.

Ovo mi je u glavi da sam negdje pročitao na forumu pa zato izbjegavam ovlazivace držati blizu biljke. Neka ti ovdje iskusniji clanovi kažu svoje mišljenje.
 
22.02.2016
78
180
33
Dobra stvar je što mogu usmjeriti isparivanje pa ide na suprotnu stranu od pota. Idem prokopati malo forum da vidim šta piše o tome. Tnx :)

@COM5 da, vidim da je Black_roots i dosta ekipe to savjetovalo da se pripazi sa ovlaživačima. Ne znam da ga onda izvadim van? Sada puše suprotno od biljke. Ako ga izvadim onda će mi temp porasti na 35C i vlažnost na 25%. Ne znam što je veći problem, suhi zrak ili ovlaživač...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: COM5
22.02.2016
78
180
33
@budalin Evo ovako sam ga postavio. Kako sam spustio odmah je porasla temperatura, ali to će vent riješiti. Samo ne znam da li da palim ovlaživač u suprotnom smjeru od biljke, kako se vidi na slici? Ne bi htio da zbog toga oslabi korijen.

pic3.jpg
 

COM5

Grow, Smoke and Chill
02.10.2020
520
2.051
163
30
Hrvatska
Vidjeti ćeš koliko će ti vode biljka piti i po tome ćeš vidit dali ti smeta ovlazivac ili koristi. Ako vidiš da ne pije vodu iz zemlje onda ga makni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sitri
17.01.2021
5
5
3
38
Gledajuci slike, zemlja se odvojila od posude, znaci da je suha.
S tim su i biljke žedne.
Gledajuci fleke po listovima, kao da ih prskas s necim.
Lampu digni na 50-60 cm, dok ne vidis kako ce reagirati.
Zalij to sa 3 dcl vode pod hitno.
Okej hvala ti... da kad ih zaljevam i njih malo odozgo pospricam, cuo sam da je to dobro pošto mi je vlaga jako mala, jel to istina ili?
 
17.01.2021
5
5
3
38
Gledajuci slike, zemlja se odvojila od posude, znaci da je suha.
S tim su i biljke žedne.
Gledajuci fleke po listovima, kao da ih prskas s necim.
Lampu digni na 50-60 cm, dok ne vidis kako ce reagirati.
Zalij to sa 3 dcl vode pod hitno.
Presadio sam ih u 18 l potove, zalio i sad cu vidjet sta ce bit, nadam se da ce se oporavit
Jos jedno pitanjce, ventilatore da stavim da pušu po biljkama direktno ili ne?
 

svejedno

Samo da se kotrlja
10.12.2019
520
4.389
163
Na dnu vrha
Nemaš brige, već se zabrinuo za sebe.. drž taj termometar na zemlji i gledaj da nejde prek 30c . Ideala je 25 za sidlinge i velka vlaga tj 60% ideal, može vlaga i niže al temp. Ne više! Imaš airpot to je ok i zemlja se brže suši. Idućih 2 tjedna su ključna! Otrcano znam.. prati temp i biljkicu, nesmije presušiti a ni utopit se, meni se airpot na 27c sušil u toj fazi da svaki dan 2dcl vode. .. ti znaš naj bolje kak je kod tebe trenutno...
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ovlazivaz sad stavi u pogon, za 10ak -15 dana ti nece trebati, biljka ce vec poceti piti vise vode, vise lisne mase i nek te ne brine vlaga, posle toga ga izbaci. Bitna je cirkulacija zraka i ne sikiraj za vlagu nisku ili visoku.
Kad budes zalivao iduci put zali sa dva deci vode, onaj tamo jos sledeci sa tri deci, posle njega sa pola litra-litar i tako povecavas kako biljka raste i kako se zemlja susi, mada ja praktikujem dok je tako mala zalivam malo oko nje sa par deci, ali vec kad krene treci sprat zalijem pot da ful dozom vode da se navlazi svuda i onda sve tako idem kad postane skroz lagan opet zalijem dok ne procuri u posudu ispod i to je to, opet kako biljka raste trazice jos vode, jer brzo povuce tu kolicinu sto si zalio pa se cini da joj je dosta a u stvari zemlja kroz 3 dana suva, sve zavisi od korijena i uslova u boksu. To je to, aj sad lagano, ako se bude izduzivala biljoza spusti lampu na nekih 25cm pa vidi, stavi ruku tik iznad biljke ako tebe bude peklo peci ce i nju, ako ti je prijatno toplo ok je. Ja drzim izmedju 20 i 30 cm, u vegi blize u cvjetu moram podignem malo inace ih cica hps :)
Pozz