Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2011
25
22
0
55
kumovi je napisao(la):
Pozdraw svima,
imam mali problem sa jednom biljkom, neki listovi su poceli da zute pri vrhu i najdonji. Mislio sam da je nedostatak kalija ali nisam siguran. Biljka je inace najnaprednija u boxu i najvisa oko 1m. Nista je nisam razlicito tretirao od ostalih koje su ok dok ova zanovijeta nesto. Ako bi neko mogao baciti oko i pomoci malo bio bih zahvalan.


moguce da je manjak K u pitanju, pocetna faza. kasnije, lisce ima karakteristican tigrasti uzorak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MornarPopaj
19.07.2012
45
22
0
Za slijedeci grow si zelim nabaviti neku "poznatu" sortu a ne da sijem ulicarke pa me jako zanima sorta da ajmo rec sto manje smrdi, pretezno indica (da krace cvijeta zbog indoora) i ne automatik jer bih na kraju zelio imati majke za klonove...

imam box 50x40x80 (visina) bi bio za majku i klonove mh od 150W cu si nabaviti a za cvijetanje bih imao box 40x90x70(visina) gdje bi imao male klonove u samo 0,5l casama jer bi radio na principu micro perpetual sa 2/3 hps150w...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
DeadAngel224 je napisao(la):
Za slijedeci grow si zelim nabaviti neku "poznatu" sortu a ne da sijem ulicarke pa me jako zanima sorta da ajmo rec sto manje smrdi, pretezno indica (da krace cvijeta zbog indoora) i ne automatik jer bih na kraju zelio imati majke za klonove...

imam box 50x40x80 (visina) bi bio za majku i klonove mh od 150W cu si nabaviti a za cvijetanje bih imao box 40x90x70(visina) gdje bi imao male klonove u samo 0,5l casama jer bi radio na principu micro perpetual sa 2/3 hps150w...
ne smrdi brate niti jedna.....u vege. mirisu po klorofilu a u cvjetanju jos vise mirisu ali po kvaliteti i dobroj vibraciji ;)



edit:
Nemoj uzgajati ako ti smrde............kuzis ?!! :shit:
 
13.09.2013
21
7
3
Pomoc :/
Sjemenke brendiranih automatika sam stavio u casu vode 24h pa par dana između maramica isklijale sve pa stavio u zemlju na 1,5-2cm dubine, lagano zagrnuo i poškropio s vodom u onoj prskalici
..e i onda mi vrag nije dao mira, reko malo je to vlage i vode i onda ja ljepo ulio normalno polako vodu da se sva zemlja u maloj posudici navlaži (premda kroz rupice nije curila) iii proslo par dana ww auto niknula polugnjila a ove ostale sve iskopo za tjedan dana a klica polugnjila i unutra ko zelena sluz.

koja je tu greska? sto su bile u vodi 24h na pocetku ili sam previse zalio ili kilavo sjeme??
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Pozdrav ljudi, imam jedno cudno pitanje. U growu koji mi je sada u toku imam jednu biljku (LSD-Barneys Farm) koja napreduje kao luda i deblja se i sve je ok sto se tice razvoja, ali nikako da vidim kristale po njoj i jos je onako zelenka.. e sada receno mi je da se nemoze dogoditi da biljka ne sazrije, ali sam toliko zabrinut i nervozan oko nje da mi pretpostavka nije dovoljna. Sve biljke u satoru su u cvjetanju 45+ dana, i na svakoj vidim kristale i thc i ljepljive su kad ih diram kao lude, osim tog LSD-a.. njega dirnem, gurnem prst medu kifove i nema nista ljepila sto je i logicno posto izgleda zeleno, bas mlad. Ali me cudi zasto su mi sve druge normalne, a on je takav, pa moja pitanja glasi: Dali se stvarno nemoze dogoditi da biljka ne sazrije kao sto mi je receno, i npr ako je moguce da se to dogodi, koliko bih trebao biti zabrinut? Moram naglasiti da 1 vrh od te biljke ima nesto kristala po sebi, a svi drugi vrhovi nemaju ni 100 kristalica skupa..
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Mislim da nemaš razloga za zabrinutost. Neke sjemenke znaju niti loše, ali to sto nema kristala ne znaci da neće biti dobra... A kažeš da imaš još biljaka. Imao sam ja jednom takav slučaj i mogu ti reci da je na kraju ta "bez" kristala pucala najbolje.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Hahahaha, hvala na podrsci ovo mi puno znaci :D ja sam kontao nema kristala, nema ni thca, nema ni pucanja... ai evo bas maloprije sam bio kod mojih ljepotica i cini mi se se kao da su bas ovo jutro poceli kristali po njemu o0 i to me jako usrecilo. Nego da ja pitam nesto, dali ja smijem sada otkinuti npr sa 4 biljke po 1 budić mali, dali im to moze naskoditi, htjeo bi napraviti jednu probicu :p LSD sam vec davno probao i razvalio me, sada bi htjeo druge probati. Pa eto vi mi recite dali je to pametno. Jos me zanima, vidim da nema vise notifikacija kad mi netko odgovori u post :O jeli to otkad se forum mijenjao, ili se moze to postaviti u opcijama?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja imam osječaj da THC nekako namirišem a i volim kad je ljepljivo. Tako "od oka" procjenim kakva bi mogla biti, rijetko sam pogriješio:)
Možda ti LSD-u treba malo duže, možda je nešto usporilo. Ona je inače jako masna i ima specifičan miris koji ubija.
 

KorisnikVutre

Aktivan Član
12.07.2012
243
425
0
35
Pa evo ovako stoje stvari. Taj lsd je bio cudan od pocetka, na pozitivan nacin naravno. Kao sto on ima budova, nemaju neke cak kad bi ih spojio. Npr., 2 power planta koja imam su sada pocela napredovati, jos cekam ovog sa duplom klicom, ovak drugi je cak najtvrdi u cijelom satoru, ali skupa nebi imali materijala kao lsd sada, on ima 3-4 internode pune velikih budova i debel je u pm. I evo kao sto rekoh ujutro sam prvi puta vidio kristale na njemu i kao da su mu se budovi poceli mutiti, onako kao u maglici, jer je inace izgledao potpunu zeleno. Opet s druge strane, drugi lsd kojeg sam MORAO topirati pocetkom blooma jer bi sada bio visok 1,5m, se napravio u budove odavno i to se vidi na slici mog growa :p https://www.vutra.org/topic/11027-2nd-grow-indoor-lsd-critical-kush-power-plant-outside-random-seed/ evo pogledaj ovdje, na slikama koje se nalaze u trecem postu sto sam ja napisao, pa prva desna biljka gdje su grupno sve slikane je taj lsd sto se prebrzo u bud napravio. A drugi lsd takoder ima tanku stabljiku, najtanju od svih i reko mi je jedan iskusni grower da je moguce da je on od pocetka poceo davati sve u budove i da je zanemario sve ostalo, pa da je zato zelen i treba mu duze sto se i vidi na njemu :D
 
13.09.2013
2
0
0
Pozz ekipa :) Imam jedan problem i nadam se da ce mi neko iskusan pomoci.. Naime u zadnja 2-3 dana na biljci su se pocele pojavljivai kao neke crne tacke i po stablu i po listovima.. Kao da budja.. Pa ako neko zna kako se rijesiti ovog problema neka odgovori.. Pozz i hvala unapred. :)
 

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
pozzz iskusno drustvo :)))

ovako ako moze mala pomoc imam jednu curicu u 18 tom danu cvjetanja ima neki problem sa listovima pa cak je i jedan bud je pozutio ako moze neko od iskusni da malo pogleda i da da misljenje molio bih... evo slike..

http://img19.imageshack.us/img19/3917/ckqi.jpg

http://img22.imageshack.us/img22/7112/8m00.jpg

a pored nje imam 3 ak47 koje su 10 dana vec na cvjetanju to jest rezimu 12/12 i jos nijedna nije pokazala pol...
a jedna od te tri izgleda jako cudno pa vjerovatno ce se neko naci ko bi mogao predpostaviti sta se desava.
listovi joj izgledaju puno tamni,deblji ili sta vec a krajevi listova se ovrcu ali nema nikavih tacki susenja itd a ovako izgleda od samog pocetka a posadzene su iz sjemena..

http://img703.imageshack.us/img703/8488/hvcj.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/8014/ozp6.jpg

unaprijed zahvaljujem na POMOCI ISKUSNIH GROWERA :)))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
ovo prvo malo lici na parcijalni albinizam (druga fotka), a kod ove tri, nisi trebao sve u istu saksiju, nista cudno ako ne cvetaju nakon 10 dana 12/12 rezima, i koja ti je sumnjiva, na fotkama izgledaju identicno samo sto veca i dominantnija "gusi" one dve pa su manje, i deluje da si ubo indica dominant fenotip ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore and CilI

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
kralju nismo se dobro razumjeli ova zadnja fotka i prezadnja fotka je jedna te ista biljka, znaci jedna biljka u saksiji a ne tri to su tri vrha sa jednog stabla a mislim da se tako ruzno razgranala jer sam osjekao vrh dok je bila mala i tu nesto pogrijesio, i eto vidis sta se desilo znaci to je jedna biljka

http://img823.imageshack.us/img823/8014/ozp6.jpg%C2

A sto se tice prve slike koja je vidljivo u cvjetanju 18 dana ona ima te zute liskove za koje kazete da je (parcijalni albinizam) mozes li mi to malo pojasnit.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
nisam rekao da jeste nego samo da mi lici ta druga fotka na parcijalni albinizam, evo fotka sa neta pa uporedi, a ovde imas detaljnije o toj pojavi kod biljaka http://en.wikipedia.org/wiki/Variegation
301eb01.jpg


a ako je ono sve jedna biljka koja je topirana onda je sve ok, strpi se procvetace uskoro ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

WhiteWidow86

Aktivan Član
05.07.2013
61
11
8
44
In smoke :-)
izvini brate... onu sliku sto si ti postavio sa pola zutim i pola zelenim listom jel mi sad to opasno i jel veliki problem trebam li se zabrinjavati.... ali jedna je bila pocela zeleniti tamo gdje je bila zuta tako da sam sada malo zbunjen :)