Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Šta pričaš ti, pa to je klica i njoj škodi svjetlo. Sad to u zemlju, klicu prema dolje i opet u mrak. Kad provire iz zemlje odmah pod lampu i biraj režim svjetla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ⓕⓛⓔⓖⓜⓐ

Purger

Aktivan Član
08.08.2013
74
285
53
Svugdje po malo
Ma frende to znam pa nisam bas odjucer. Mozda sam se krivo izrazio kad sam napiso proklijale.. Mislio sam izasle iz zemlje po noci i sad su vani vec cent a nisu bile na svijetlu to me mući





I samo da ti kazem kako nisi u pravu kad kazeš klicu prema dolje jer klica bi trebala ići prema gore. Malo se bolje informiraj
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Joj momak daj molim te pročitaj bar osnove ako ideš saditi. Pa di si vidio da klica ide prema gore i di si to pročitao? Klica je u biti korijen i svaka logika ti govori da korijen raste prema dolje a ne prema gore.
Evo pa pročitaj osnove, posebno KLIJANJE: https://www.vutra.org/topic/10608-vodi%C4%8D-kroz-unutra%C5%A1nji-uzgoj-by-marcopolo/

Nema ti veze što je noć provela u mraku, sad režim svjetla odaberi i drž se toga, a u međuvremenu čitaj i uči.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Nemožeš promašiti kako okreneš, ali ne mješaj teme. To što si ti stavio je sađenje sjemena bez klijanja, a ja ti govorim o klijanju i klijanom sjemenu, jer logički neklijalo sijeme nemože imati klicu. Korijen svake biljke na našem planetu raste prema dolje i nemam šta tu raspravljat više sa tobom.
Hoće li prethodno isklijalo sijeme naći put do dna ako ga položiš klicom prema gore, hoće u većini slučajeva ali nekad i neće, to je to što ti pričam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

Purger

Aktivan Član
08.08.2013
74
285
53
Svugdje po malo
No Joke je napisao(la):
Nemožeš promašiti kako okreneš, ali ne mješaj teme. To što si ti stavio je sađenje sjemena bez klijanja, a ja ti govorim o klijanju i klijanom sjemenu, jer logički neklijalo sijeme nemože imati klicu. Korijen svake biljke na našem planetu raste prema dolje i nemam šta tu raspravljat više sa tobom.
Hoće li prethodno isklijalo sijeme naći put do dna ako ga položiš klicom prema gore, hoće u većini slučajeva ali nekad i neće, to je to što ti pričam.
Nismo se skužili baš al ok.. hvala ti na trudu i



Respect
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Purger je napisao(la):
Frende ti si tu neka kinfa a ne znas osnove i meni prićaš da čitam? Načito se ja ne brini. A evo čak sam i ovdje našao pa da si malo ti pročitaš i provjreno je vjeruj mada nemoš fulat stavio ti nju gore ili dolje ili sa strane. Pa kolko mi ih je uspjelo slučajno da ne pričam.

https://www.vutra.org/topic/2073-kako-posaditi-sjeme/

Respect
A gdje piše da klica ide gore? Klica ide dolje a ako nema klice svejedno je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
imam pitanje za ekipu :zanima me kada stavim auto feminizirano sjeme i kada ga stavim van koliko mu traje vegetacija i količinski koliko se dobije od jedne biljoze i dali je to pametnije ili uzet feminizirano obično sjeme.
 

Purger

Aktivan Član
08.08.2013
74
285
53
Svugdje po malo
Avantura je napisao(la):
A gdje piše da klica ide gore? Klica ide dolje a ako nema klice svejedno je.
Seed is properly positioned with pointed end UP. Mislim da ovako piše..al svejedno je da..nego skrenulo se sa bita mog pitanja a bezveze ..al sve 5.. male rastu ... peace


Respect
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
molim pomoc neku hitno : ))) nemam bas puno vremena za citanje a preklopio sam svoje mlade na 12/12 ovako:

pomagajte dobri ljudi pomagajte hitnoooo jakooo neka neman-"Štetnik" :signs016: mi uso u boks i vidim da mi je zarazio nekoliko lisca i zahvatio je do sad 3 biljke evo slike pa sami prosudite ja sam primjetio kao jajasca prozirna ispod lista i neke mikro bubice izgledaju kao male crne tockice ispod lisca zarazenih pomagajte
evo slike:

http://imgur.com/a/OW3Mm HELPPPPPPPP :spcartmanmad:

cime to poprskat nesta hitno sto se moze nabavit u poprivrednoj ljekarni ili negdje ili bilo sta da se rijesim ovih nametnika sto prije sve pomoci su velikodusne :))))))) pozzzzz
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
ali me zanima koliko mu traje vegetacija i dali mu se može produžit vegetacija radi boljeg prinosa ? i koji strejn bi stavili od automatica
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
GrowByLudak je napisao(la):
cime to poprskat nesta hitno sto se moze nabavit u poprivrednoj ljekarni ili negdje ili bilo sta da se rijesim ovih nametnika sto prije sve pomoci su velikodusne :))))))) pozzzzz

Druže, nebi ja to prskao, mislim, kasno je malo sad jer ti je berba blizu, a džabe truješ biljku, samim tim i sebe.
Ima tu neka karenca koliko ja znam. Ali u koliko koristiš neki preparad domaće izrade, od koprive, duvana i sl. možda malo pomogne.
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
The Man From Utopia je napisao(la):
Druže, nebi ja to prskao, mislim, kasno je malo sad jer ti je berba blizu, a džabe truješ biljku, samim tim i sebe.
Ima tu neka karenca koliko ja znam. Ali u koliko koristiš neki preparad domaće izrade, od koprive, duvana i sl. možda malo pomogne.
kako to od duvana?bar toga imam pusac sam a mogu nabavit i domaceg duvana bez kemikalija!
ili to od koprive?

ma drug tek sam preklopio prije 3 dana na 12 / 12 imaju one jahanja jos 2 mj minimalno tek su listovi nema hedova ni na vidiku! valjda ce netko rec neki preparat ak ne preparat onda cu miksat nesta...otvoren sam za sve opcije samo da se rijesim tih malih gadova :D i nebi da malo pomogne ja bi se njih rijesio makar moro strazarit kraj zenki ;) :ridinghorse:
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Rastvor se pravi potapanjem koprive u vodu na određeno vreme, pa se time tretira. Ne zam tačno ali imaš naći na forumu, samo peglaj :)
Šta je to uopšte, indor-autdor??
 

Bubamara

Aktivan Član
26.08.2009
37
393
53
čardak ni na nebu ni na zemlji
Ja bih probala sa belim lukom. Pokazao mi se delotvorniji od svih drugih bio pesticida. (istina, koristila sam ga samo na voćkama i ružama, ali gamad je svuda ista). 100 g belog luka iseći i pomešati sa 1 l vode. Nakon 24-48 sati to razblažiti sa 10 l vode i prskati biljke.
 

GrowByLudak

Aktivan Član
26.09.2013
82
20
0
GrowByLudak je napisao(la):
kako to od duvana?bar toga imam pusac sam a mogu nabavit i domaceg duvana bez kemikalija!
ili to od koprive?

ma drug tek sam preklopio prije 3 dana na 12 / 12 imaju one jahanja jos 2 mj minimalno tek su listovi nema hedova ni na vidiku! valjda ce netko rec neki preparat ak ne preparat onda cu miksat nesta...otvoren sam za sve opcije samo da se rijesim tih malih gadova :D i nebi da malo pomogne ja bi se njih rijesio makar moro strazarit kraj zenki ;) :ridinghorse:


edit:

iz outdora u indor prije mj dana i evo vam slike male gamadi sliko sam uz pomoc mikroskopa i kamere ;) :D http://imgur.com/a/e3xnw#14 prijedlozi???
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.380
2.598
ludak imas problem sa s.mitesima...postoje razni nacini kako ih onesposobiti a samo je jedan kako ih unistiti a to je kemija i samo kemija.Izvrti film malo unazad...prebacivanje iz outdoora u indoor gotovo uvijek zavrsi sa kojekakvim stetocinama a ako se nevaram ti si upravo to i napravio.Probaj sam neem uljem par puta tjedno spricanje cijele biljke meni se to pokazalo dobro ali samo privremeno jer ih neubije vec samo onesposobi na jedno vrijeme.Mozes probati i sa duhanom 3-4 cigarete neka odstoje u vodi i ujutro to sve skupa prokuhas i kada se ohladi spricaj cijelu biljku i listove sa donje strane.Podigni vlagu u boxu sto vise jer nevole vlagu i plesi plesove prinosi zrtve i placaj mise i ako je outdoor onda je outdoor ako indoor onda je indoor nema pikicu, kakicu.Za kemiju te necu savjetovati to "kemijaj"sam da nebi bio ja odgovoran za nekakve mutante i sl hahahah odo se pricestiti ,vrijeme je :joint2: .