Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Čak i minimalno ali smisleno potkresivanje korijena prilikom presađivanja ima smisla.

The Bottom Line
• Plants with woody roots often need corrective root pruning before transplanting
• Containerized plants are notorious for concealing fatal root flaws
• “Bare-rooting” container plants is a more successful transplanting technique as root flaws can be
corrected and container media removed
• In a healthy, well-watered plant, root pruning at transplant time will induce vigorous new root
growth and assist in establishment

Cijeli članak http://www.420magazine.com/forums/frequently-asked-questions/188688-myth-fragile-roots-transplanting.html
 
17.09.2013
20
4
3
29
Ovako na temi za one sugave musoce sam vidio neke metode rijesavanja njih..m uglavnom nabavio sam suhi prosijani pjesak... i drzao cesnjak i saku duhana u jednoj litri vode par dana i dali to trebam razrijedivati nakon sto procijedim pa onda obilnije zaliti oko biljke pa posuti 3-4 cm sloja pjeska ili na koji nacin bi to trebo napravit ?
 

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Imao sam letos problema sa gnatovima i probao sam svasta od duvana,koprive itd,jedino sto je pomoglo jeste hidrogen 3% 8ml na 1l vode naprskam povrsinu zemlje 2-3cm da larve crknu i zute trake za muve da hvataju letace,i tako sam prekinuo ciklus.ako su se nakotili dramaticno stavi i pesak posle toga.peroksid je jeftin i imas ga u svakoj apoteci.srecno :)
 
17.09.2013
20
4
3
29
ok onda cu sa hidrogenom....kupit cu to sutra... ma nema ih puno po dvije tri ispocetka ali zadnjih dana nema ih bas ....
a pjesam vec susim pa cu ga prosijat i onda sloj od 3-4 cm nakon sta pospricam... hvala!
 
09.08.2013
5
0
0
pozz ekipo,jedno pitanje...
stabljika mi ima plodove,al posto nije bila puno na suncu nisu jos procvjetale,al jebi ga cekam. :icon_rolleyes: e sad listovi i neki vrhovi ili cjetovi poceli su mi se susiti,0onako pocnu crniti,pa ako ste skuzili sto hocu pitati,recite mi sta da uradim...
jel je trebam poprskati s necim ili sto,pomagajte... :vb_wave:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
trebas staviti fotku da vidimo o cemu se radi... i kako nesto moze imati plodove a da jos nije procvetalo, o cemu pricas, sta su ti plodovi...
 
17.09.2013
20
4
3
29
ja imam pitanje,,, na dva lista mi se ovo desilo i to ovi najnizi jednom sam ih vec odrezo i sad opet dva ,,, a sa vrha i bokova tjera nove zelene listove i jako ih je puno... sad mene zanima zasto se ti listovi uopce tak osuse ako ona tjera nove stalno ? sta joj fali ? http://prntscr.com/1wmgnk%C2
i jel ju mogu sta zajebat ako odrezem te listove ?
 
10.10.2013
5
2
0
Pozz svima,novi sam na forumu,i ovo mi je prvi post i nadam se da mi necete zamjerit ako nesto pogrijesim...Poceo sam prvi put sa indor uzgojem,pa bi volio da mi date neke savjete ili kritike...
Eh ovako imam 6biljki,sjeme sam dobio od prijatelja i ne znam koja je vrsta,mozda domacica :D
Od tih 6 biljki,3biljke su dobre i dostizu i vise od 35cm,
wbts.jpg

bre5.jpg

bv4y.jpg


wiwo.jpg


mqti.jpg

kzls.jpg




A ovo su slike 3 lose...
kjpy.jpg


bdir.jpg


Koristio sam Bio mix universal zemlja za cvijece i gnojivo Nutrisol 20-20-20

zisp.jpg




































4csq.jpg







Ovako to izgleda sve u boxu,inace box je dimenzija 170x120x40cm...Stavio sam dvije sijalice Stedne jedna je plavog spektra i 35w/pise 6500k,a druga je 26 w/i ona je kao 6500k,mada sumnjam...imam 3ventilatora dva izbaciju,a jedan ubacuje zrak...Higrometar i termometar,temperatura mi naglo pada i do 16stepeni kad su svjetla ugasena a kada su upaljena ne moze se podici preko 20,pa sam morao ubaciti i neki fen koji palim kada je temperatura nisk,a i box sam oblozio stiroporom...imam i tajmer za svjetlo..box sam oblozio i alu.folijom...evo neke slike sve skupa..

tk0a.jpg

4oxb.jpg

jpoz.jpg

t64x.jpg

z53e.jpg


Molim vas da mi date neki savjet,da li je ovo dobro,sta da promijenim itd... :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
da mi od ovog napravimo dnevnik, ne vidim konkretan problem pa postu mesto nije ovde. ako si za javi mi samo na pp naziv dnevnika pa cemo se dogovoriti za dalje, ti otvoris temu, ja prebacim sve ovo tamo u dnevnik i obrisem ovaj moj post i sve pet, ok
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
tvoj prostor je za minimalno 250w a ti imas 60ak, znaci nemoj da te cudi sto su biljke slabe i kilave, u nacelu sve se moze spasiti ali neophodna je za pocetak bolja rasveta, bar hps 250 ili cfl lampi u zbiru da ima 250w, zatim sijalice ne treba da vise nego se trebaju postaviti horizontalno zbog bolje pokrivenosti prostora, temperatura je katastrofa, ispod 15ak stepeni biljke idu u hibernaciju, tako da se ti sa njima igras toplo/hadno, s tim da kad je kod tebe "toplo" to je ispod temperature koja treba da je kada je hladno, znaci temp. bi trebala da bude iznad 20~22 kada ne rade lampe, a oko 26~28 kada rade, moze i do 30 nece im smetati koliko ima smeta kada je 16. eto za pocetak i u najkracem, kad to regulises i one ce doci sebi i krenuti sa rastom i razvojem, i pravilo je da uvek ide jedna biljka u jednu saksiju, videces kada budes presadjivao, one dve sto su u istoj saksiji, upetlja se korenje pa moras kidati sto ih nakon presadjivanja opet uspori za isvesno vreme.
 
02.06.2007
7
0
1
35
http://imageshack.us/a/img593/3756/q3yw.jp

poz

Biljka je stara oko 9 tjedana od pocetka na 12 12 i nikako da procvijeta,pisao sam post neki dan al me niko ne hebe 2% hvala svima pa reko da probam opet.

http://imageshack.us/a/img32/8103/q9rv.jpg

Neznam vise kaj da radim ,nisam nikakvo gnojivo dodavao,nigdje ne curi svijetlo.
Prosli grow je bio uspijesan u tom box
Preflower je pokazala u 3-4 tijednu isto ko i prosla koja je pocela cvijetat u 5 ili 6 tjednu a ova nula bodova

Zadnji tjedan sam je stavio na 11/13 i nis se ne dogadja daj PLIZ ak moze neko dat savjet kaj da radim jer sam vise lud


Fala
 
12.04.2011
7
1
0
32
Pozdrav svima,
zanima me koliko velike moraju biti posude za 2 mjeseca vegetacije? uzgajam scrog ispod 150W i mjesec dana od germinacije je velika 30ak cm, malo vise. trenutacno je u posudi od nekih 3l pa me zanima moze li izdrzati u tome 2 mjeseca i ako ne moze, kolko dugo bi jos mogla.
zasad sve ide super i nemam nikakvih problema
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
posto otprilike na lirtu ide 10ak cm visine, ja bih ti toplo preporucio da je presadis ako hoces vecu biljku, a ne znam ni sto da je mucis ako vec planiras kasnije presaditi, presadi omah u sto vecu i pusti je da se razvije do cvetanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore
G

GanđaMio

Guest
Imam mali problem znaci nasao sam u cibi sjemenku veliku onako sivu s crnim tockama,cuo sam da su te najbolje i stavio sam u zemlju u malu plasticnu casu 2cm u zemlju,tjedan dana jos ne izlazi,zaljevana jednom na dan ima topline i vlage ne znam u cemu je problem,jel sjemenka kriva? :)