Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ljoVe

Aktivan Član
02.09.2009
119
94
28
40
:) Pušač trave, baš si me nasmijao sa ovim rokom uporabe :) Na južnom polu su našli sjemenke nekog ***** palca stare 30000 godina pa sve isklijale... btw, u sobi imaš normalnu temperaturu ali neaš normalno sunce, drži je na prozoru uz neku cflku koju pronađeš u ladici i sa prvim visibabama pikni van u zemlju...bez rasvjete neces nikamo dogurati...
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
i ti mene vitriol...na sjevernom polu je vjerovatno i -minus vec 30000 godina jel? pa su predpostavljam zato i ostale ocuvane sto nije i ovdje slucaj....
slozio bih se s :power: -om pricekaj i osiguraj uvjete jos dva tri dana.... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jasamti

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
"Pod klijavoscu se podrazumeva sposobnost semena da pod odredjenim uslovima i za odredjeno vreme moze da klija. Sa staroscu semena opada i klijavost. Klijavost se smanjuje vec posle druge godine dok u petoj moze da bude ispod 50%" licno sam sadio menku staru 5 godina i nikla je, u ovom slucaju klijavost nije u pitanju, da jeste onda bi mu od 10 menki niklo 5 il 4, sve i da je ubo tu jednu od 5 ili 4 opet je nikla, problem (ako ga ima) ipak mora biti nesto drugo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r
10.01.2014
48
7
8
Imam autoflowering sortu, afghan kush ryder. Sutra ce biti stara 31 dan al mi jos uvijek nije pocela cvjetat. Imam HPS lampu od 70W, nalazi se na jedno 6,7 cm od vrha biljke. Temp i vlaga kada je svijetlo upaljeno su 29-30° I 34-39% a kada je ugaseno onda su 20-21° i 50-60%. Bio sam procitao da se moze dati gnojivo za vegetaciju u prva 3-4 tjedna pa sam joj dao zelenu plantellu. Danas sam ju treci put pognojio, prvu put je bilo na 16. danu a drugi na 24. Biljka izgleda zdravo, neki listovi su skroz malo svijetlije zelene boje i to kroz sredinu pa na van. Visoka je oko 20 cm i ima 7,8 ne znam kak da to nazovem pa cu reci generacija grancica ako razumijete na sta mislim. Jel bi znali reci zasto jos nije krenula sa cvjetanjem?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Slika bi svakako pomogla.
Ako je doista automatik procvjetat ce...neznam kako to izgleda kod tebe al moguce da se nije još dovoljno razvila da bi procvjetala...70w HPS na koliki prostor?...jel moguce da biljka ipak nije automatik?
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
očito još nije spremna,inače kažu: 55 dana from seed to harvest možda malo kasni,dakako slike dobrodošle i što Jack kaže dali je to uopće ono što misliš,tj dali si ti to sjeme naručio i kupio ili si nekom vjerovao na riječ koje je sjeme u pitanju..... ;).....daj nam slikicu ako ti nije mrsko... :)

Edit: skjuz me Sem :D
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
haha pa automatic je.... nije daj je baš bitno sem ak nema fotoperiodnu biljku i drži ju na 18/6....to bi objasnilo zašto ne cvate lol...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.382
2.598
i jos cu se i ja nadovezati na Jackija i Avanturu.... u razvoju ti kasni jer ju drzis na 12/12 i ubijas sa Plantelom haha jbg...nanosis joj bol ;)

Eto imamo dijagnozu:previse Plantele uz dugotrajno uskracivanje svjetlosti hahah
terapija:8 puta vise vode nego sto je posuda u kojoj se nalaz i prebaciti na rezim 18/6
javiti se na kontrolu za 7 dana :)


I sada jos fali slika da sve to potvrdimo :)
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
ako je njegov afghan kush ryder od 'world of seeds' oni kažu ovako: 'It is actually an Afghan Kush with a reduced size but with an independent photoperiod' tako da i na 12/12 bi trebala procvijetat...neznam znaju svašta nasrat oni tamo isto kao i za moj AK47 od lowlife za koji kažu da nakon 2 tijedna počinje cvjetat a on tek pokazao spol nakon 1mj na 18/6..
budi strpljiv..kad tad če počet:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r
10.01.2014
48
7
8
dhzn.jpg


opa cupa bez uvrijede, nigdje nisam napisao da je na 12/12 tak da.. Rezim joj je 18/6 i kad sam joj davao gnojivo davao sam joj malo manje od 1/3 preporucene doze. Zaboravio sam napisat da kad je bila stara 10 dana sam ju morao presadit jer sam imao problema sa zemljom. Ne bi postavljao pitanja da nisam procitao na jednom stranom growu sa ovom sortom bas, njemu je bila procvjetala na 20. danu i bila je manja od moje pa sam se malo zabrinio. Uglavnom hvala na pomoci ako joj je to bio problem da se jos uvijek nije dovoljno razvila:)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
možda je usporila zbog male tegle,jer i ova izgleda malom a rekao bih da je već i pojela što je mogla...presadi u bar 6l sa sviježom zemljom i furaj dalje....preporuća se 20/4 režim iako kažu kako je nebitno....
nemoj zamjerit dečkima tu su jer žele pomoć.... ;)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ovo na slici? pa neznam baš il me oći varaju...pa biljka je visoka ko i teglica...reko si negdje 20cm...uglavnom čim više zemlje manje potrebe za gnojivom... :)

edit: ok ako veliš da ima onda ima....a to gdje si vidio da je nekom u 20-tom danu procvala,predpostavljam da je odmah posađena u veliku teglu i nije ju bilo potrebe presađivat pa je i prije sazrila za cvijetanje,dok ti si ju presađivao i stresirao pa je možda zato malo i stala al nastavit će samo opušteno.....ovo je samo predpostavka :)

edit 2: Ozrić me pretekao...sve u svemu vozi dalje i sretno...
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
kako god opa je htio pomoč a ti se našao uvrijeđen bzvz...
btw automatike nije preporučljivo presađivat..al kako si morao zbog zemlje jbg nemoj se čudit šta je usporena sva...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
23.02.2014
1
1
0
Prijatelji...prvi put sam na forumu iz velike muke.Mama ima karcinom pankreasa i jetre...prije 2 dana je operisana u Sarajevu i dr.kazu da je nemoguce nista uraditi...tumor 5 cm srastao za glavnu aortu,6 matastaza na jetri...nalazi poslani na biopsiju ,bice za 10 dana.Doktori su jako pasivni kazu da je gotovo.potrebna mi je pomoc bilo koje vrste...nama je svaki dan,svaka sedmica bitna.Mama puno toga nezna...ima 58 god...ne govorimo joj zbog njene psihe...Molim vas za pomoc...dajte mi pravac
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marica Marić