Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Danas ponovio ispitivanje kako utječe dodavanje plantelle cvijet na ph otopine.

gEyajT6l.jpg
Obična odstajala voda iz vodovoda

EjUNpRNl.jpg
Dodan jedan čep od cole ph minusa (promućkano)

VhGH1htl.jpg
Dodana plantella cvijet 50 ml na 6 lit vode. (promućkano)

udySK3pl.jpg
Ponovo dodan jedan čep od cole ph minusa.( opet promućkano)

Razlike su očite. U tablici koju si Sem objavio neki dan, idealno bi u fazi cvjetanja trebalo imati ph 6,8, što u prijevodu znači, izmjeriti ph poslije dodavanja "goriva" a ne prije, jer rezultati mjerenja pokazuju kako se dodavanjem "goriva" diže i ph, koji moramo spustiti na 6,8 u trenutku zalijevanja.
Pošto mi je ovo prvi puta da se igram sa svim ovim novitetima za mene (dosada isključivo outdoor bez mjerenja ph i bez dodavanja gnojiva, onako kako ti priroda da)
molio bih kolege Sema, Opa cupa, naravno mog prvog mentora Jacka, i ostale koji imaju višestruko iskustvo u uzgoju ove naše predivne biljke, da me savjetuju da li da nastavim ovako ili ne.
Sada su 33 dana na 12-12, i trebalo bi dovesti priču do happyenda.
Očistio sam danas zaperke i male donje listove, ali nisam siguran može li se skidati i donje grančice na kojima su mali cvjetići (tj, još jedan lolipop)

Fullhouse

AdxexZ7l.jpg
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
6,8 bi bio idealan PH u cvijetanju i naravno da se PH koregira po dodavanju gnjojiva...znaci kad bi koregirao PH pa dodao gnjojivo ono ga poremeti tako da je potrebno opet koregirati...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa napravio si dobar lolipop očistio si zaprke i vodopije od kojih ionako ništa...pokušaj razmaknut grane koliko možeš da svijetlo prodire svukuda podjednako i to ti je to
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
Jones Davy je napisao(la):
U tablici koju si Sem objavio neki dan, idealno bi u fazi cvjetanja trebalo imati ph 6,8, što u prijevodu znači, izmjeriti ph poslije dodavanja "goriva" a ne prije, jer rezultati mjerenja pokazuju kako se dodavanjem "goriva" diže i ph, koji moramo spustiti na 6,8 u trenutku zalijevanja.
ovo je vise puta na forumu spominjano i mislio sam da se podrazumeva da ph raste nakon dodavanja gnojiva, jedino nisam znao za koliko al evo ti si sve dokumentovao, bra'o! inace sve mi deluje ok, nemam sta komentarisati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Pokušavao sam pronaći podatak ili neki info da se ph povećava dodavanjem gnojiva, ali nisam našao, pa sam izvršio pokus, i sada to imamo dokumentirano. Vjerujem da nisam jedini koji ovo nije znao, pa smo pomogli mnogima koji uče. Idući outdoor se sprema, i vjerujem da ću opet imati puno pitanja, ali i odgovora, jer i ja učim svakodnevno.
Volio bih otvoriti dnevnik vanjskog uzgoja, ali ne znam kako. Molim te Sem, pomozi :sand_play:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
11.11.2012
49
37
18
31
Pozdrav, zanima me zbog cega su se listovi poceli susiti? 3 CFL su, 2 x 30w i 1x 20w
jel moguce da je zbog visoke temperature jer su 5 cm od zarulja?

12 dana je stara.





 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
razer je napisao(la):
Pozdrav, zanima me zbog cega su se listovi poceli susiti? 3 CFL su, 2 x 30w i 1x 20w
jel moguce da je zbog visoke temperature jer su 5 cm od zarulja?

12 dana je stara.





nebi smjele da se suše ako ventilator puše u blizni...a kakva ti je to zemlja?...čisto onak pitam :)
dodaj zemlje,podigni vlagu,pazi da ti korijen nevidi svijetlo,no ako možeš presadi i osiguraj neki vjetrić...
 
11.11.2012
49
37
18
31
Ne znam koja je zemlja, neka iz vrece, PH 5.8 - 6.8 i mislim da je kriv ventilator koji je dolje postavljen i ne puse stalno jer je dosta glasan, ali premjestit cu sutra box na neko drugo mjesto..
presađena je danas i zemlja je tolko losa da se nije mogla izvadit van, nego se "rušila" tako da ne znam dal ce biti s toga sto il ne, iako mi nece biti zao jer je neka random sjemenka iz paketica
i danas su mi dosle 2 fem sjemenke, special queen i samsara seeds punky lion. jel bolje te 2 stavit u pc box il pricekat ljeto pa napravit outdoor?
 
28.04.2013
31
35
18
Ja sam se nalozi na hidro uzgoj te sam kupio cev fi 11o-1m,krivinu za nju i poklopac.
Probusio 5 rupa 5cm sa gornje strane a sa donje strane na krajevima po jednu rupicu.Pumpa za vodu,air-stone i pumpa za vazduh (bez grejaca jer je ovo sve iz radoznalosti oko ph).Dakle sve sam to spojio,kroz one dve rupice sam provukao crevo za vazduh koje sam izbusio iglom na nekoliko mesta.U rupe sam stavio obicne plsticne bele case od 5 cm.Celu ovu skalameriju povezao sa polopcem koji sam predhodno obradio i stoji na kofi od 10 l.Uglavnom jedan prost NFT sistem sa extra dodatkom vazduha :D Korigovao sam vodu iz cesme na 5.5,za pola sata je skocio na 6.5.Vratio sam na 2.8 za pola sata je bio 3.8 itd.Krenuo sam redom,iskljucio extra vazduh isto se ponasa,sipao perlit u case jer sam procitao negde da svetlost navodno utice na ph,isti simptomi.Stavio sam kofu u vrecu crnu zbog opet svetlosti nije ni to.Dal je u pitanju mala kolicina vode (nije mi logicno),voda iz cesme (sto mislim da jeste) ili opet sto mi poklopac nije bas herm najbolji pa prodire malo vazduha.
Sve je ovo jos u fazi testiranja bez biljcica.
Sta mislite vi,sta bi moglo da bude?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ili su gladne ili me netko ureko ili je misterij u pitanju, nemam pojma?
Samo na jednoj nižoj grančici GWS pojavilo se ovo... Pretpostavljam da bi mogao biti manjak cinka ili kalcija zato što je to jedna tanašna grančica izdužena koja viri između 3-4 debele na dnu,pa ne stigne pokupit sve što joj je potrebno ili dio!?!?
Uglavnom dao sam im full dozu svega uključujući i fosfor+ ph 6.5 EC 1.1 Temperatura u okviru normale 27-28c / 20c
Ako ima netko da mi ukaže u čemu bi mogao biti problem bio bih veoma zahvalan! Granu sam eliminirao do fundamenta.




Evo link dnevnika https://vutra.org/topic/11435-great-white-shark-cbd-skunk-haze-2x400hps-scrog/page-4#entry276813
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
imadoh takav problem ....dijagnoza,kaže google,prejak vjetar i suh zrak+visoka temp u tom djelu box-a,jer da je bolest pokazala bi na više grana i listova također da se to dešava pretežno kod indica ili biljke s više njenih gena,imam i slike stavim poslje,rano mi je ;)
uglavnom nisi trebo cjepat granu,ja sa pomislio kako je ph problem jer neradim s ph metrom,a opet nisam imao prije problema sa ph a poklopilo se to da sam ubacio jači vent+nemam ct,e sad kad vidim da ti imaš ph metar a u istim si problemima počinjem lagano bit 99% siguran da je to problem....smanjio sam direktno puhanje po toj biljci i uvijanje i sušenje je stalo čak su i poneki još gore ;) no deformacija je ostala ista dok kod druge veće i izgleda sativastije ni traga takvom uvijanju...btw neki dan viđah kod Creative-nog na njegovoj biljci sličan ili isti problem,htjedoh ga pitat al reko ajd možda si već umišljam,....sve u svemu piči dalje :)
nek me neko ispravi ukoliko postoji bolja dijagnoza,jer i ja bi za ubuduće volio znat sa sigurnošću jel to to pošto nisam uspio naći na forumu... :)

ih8481.jpg
156qt5f.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Samo je ta jedna grančica... 0.01% od ostatka u boxu. Čak i ne puše vent direktno u nju!??! CBDSH je po PS-u,a i ostale GWS. Nisam se nešto uspaničio,ali bih volio znati o čemu je riječ.