Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.03.2008
52
41
0
35
Pozz svima
Molim pomoć oko moje biljčice
Ovako,stara je 2 tjedna,već sedam dana je pod lampom CFl 65w-4225 lumena svjetlo 24/0
Dajem joj vodu,hranu provjetravam prostoriju,međutim listovi mi dobivaju čudnu boju,prva dva lista takva nakon toga nikla su 2 nova ali iste boje.
Neznam jeli to tako nekakva čudna sorta ili je bolest.
Slikice su ispod,nažalost malo je loš mobitel ali nadma se da ćete vidjet.
Trebam pomoć,savjet.
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=480vv4dsl2w5g4lspi4r.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=1m0lz2ryvg1winm3t4a.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=f2gs9dfq4j0ipb8vqz3t.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=fe00a0zu1ns1japr327.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
zemlja mi deluje prilicno losa i jako vlazna, istrulice ti biljka. a to za djubrenje necu ni da spominjem, jos su joj zeleni kotiledoni a ti dodajes djubrivo
 
15.02.2014
21
3
3
CilI je napisao(la):
Koja zemlja, koliko stara bilka, jesi počeo gnojit i koliko i cime, temperatura, režim svetla,
stavi vise info!
terra cult zemlja, biljka je oko mesec dana ( od potapanja semena u vodu ), stavljam bio grow 2 ml na 1L vode, temp je 25 - 33, rezum svetla je 20 - 4.. ph zemljista je u proseku 5.5 .. ako je nizak ph sta bi trebao da uradim da to podignem ?
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Koliko je sad stara, mjesec dana ili dva tjedna?
Ph možeš podići sa sodom bikarbonom, ali ti savjetujem da kreneš ispočetka kako treba.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Bilka iz sjemena ne treba blato/skroz mokro/zemlju. Mora biti vlazna, zato je za start vazan kvalitetan substrat.
Ona ne troši skoro nista vode. Za start ti treba jako dobra zemlja,
ja upotrebljavan asef potgrund za sajenje iz sjemena i potaknjence.
To daš u posudu 0.5-1 L volumen. Kasnije presadis u jeftiniju zemlju.

Nisi napisao koliko kelvina ima ta tvoja cfl??

Meni je bilka u /kad proklija iz sjemena/ sedam dana veća nego ova tvoja.

Čitaj forum i ući i pitaj sta ne kontas.
 
12.03.2008
52
41
0
35
dečki vidim da ima jako dobrih pitanja i hvala vam za aktivnost
ovako,zemlja je iz vrta,tu raste sve,od kukuraza,pšenice,mrkve,paprike......sa tim da sam tu zemlju pomješao sa kupovnom zemljom za cvijeće.
kad su biljke proklijale u papiru stavio sam ih samo u zemlju za cvijeće,nakon sto su dobile prvi par listova presađene su 3 na njivu,2 u kantu 25l u dvorište,i jedna pod lampu u kantu 25l(ta je problem).
prvi par listova izašao je svima u kanticama po 0,5 kg zemlje za cvijeće i ta zemlja je pomješana u kante sa zemljom iz vrta( cca 50%),sve su dobile u kantama i u njivi cca 0,5l hrane Valentin.
Sa nijednom nema problema,lagano se nazire drugi par listova(pošto je vani) i djeluju mi sve ok,dok ova pod lampom mi je dobila tu boju na listovima nakon 2-3 dana,nakon 5-6 dana imam ova druga 2 para listova ali iste boje(mišljenje: ako su narasla druga 2 para sve je ok,takva sorta)
Zašto 24/0?- vidio sam tu na forumu da brže napreduje tako pa pred cvjetaje postepeno dajem mrak(želim što prije probat svoje:) )
Lampa?- 65 KW,4225LM-6500K (neznam jeli dovoljno)
Lampu držim cca 5cm iznad biljke ( vidio tu na forumu)
Stvarno neznam što da radim ili neradim,što joj fali ili nefali,a nebi ju rada bacit :(
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
nije takva sorta ako su i druga 2 para iste boje.. lol


lampa od 65kw ;) i jos na 5cm od biljke..e tu bi mogao biti problem, i zasto samo jednu biljku na tih 65kw..mos bar tisuću stavit :p :p



udalji malo lampu pa vidi jel ide na bolje, ali i s gnojivom smanji.. vidim da te buni cvjetanje i rezim svjetlosti, od cvjetanja nema nista dok ti tako ne napravis, tj. dok ne stavis na 12 h svjetla 12h mrak..po meni je ovih 24-0 samo mucenje, stavi na 18-6 bolje, aj sretno i nek se izvuce mala, poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and malimarko
12.03.2008
52
41
0
35
Tarzan je napisao(la):
nije takva sorta ako su i druga 2 para iste boje.. lol


lampa od 65kw ;) i jos na 5cm od biljke..e tu bi mogao biti problem, i zasto samo jednu biljku na tih 65kw..mos bar tisuću stavit :p :p
e moj Tarzane tnx za brz odgovor. Vidiš što je problem,ja sam već JAKO dugo na ovom forumu,sad prvi put sadim i javljam se, samo čitam,učim i bubam i to je izgleda problem. Dosta ljudi tu stavlja krive informacije i krive podatke,čak sam vidio da je za jednu biljku potrebno 50 000LM(zato sve mislim da je moja lampa jedno veliko 0 )
Iz istog tog razloga,zbog previše krivih informacija sam odlučio postat i objavljivat slike da malo i pomognem početnicima sa mojim pitanjima(da nerade moje greške) i da skupim nekoliko odgovora pa da vagnem što bi valjalo a što ne.
Kažem da sam tu JAKO dugo,vidim da ima iskusnih ljudi čiji savjet definitivno valja poslušat i pitat,a ima i moram reći "klošara" koji su možda vidili prijatelja da puši ali ipak daju savjete.
Koliko bi po tvom mišljenju trebalo dignut tu lampu i što bi trebalo napravit da ju spasim? Ja svaki savjet cijenim i poštujem i što mi ti preporučiš ili bilo tko ja ću poslušat,imam biljaka za pod lampu,i mogućnosti.ako propadne ova ide druga,ali volio bi smotat bar jedan od mojih ruku djelo :)
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Mislim da si trebao uzet mentora sebi,onda slušaš samo jednog čovjeka i šibaj
EDIT Sad tek vidim da i jesi tako uradio.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.922
358
Socotra Island
eelslap.com
tebra valja ,ali moje misljenje je da gubis mnogo vremena na glupa pitanja i na cekanje odgovora .
Moj prijateljski - citaj - klosarski savet je da stvarno nesto procitas .
Barem su tipovi svetla jasni i koliko je biljci potrebno .Nikakva filozofija . To ti je u svakom quick start guide-u ;)
Pozdrav !
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
početnik je napisao(la):
Koliko bi po tvom mišljenju trebalo dignut tu lampu i što bi trebalo napravit da ju spasim? Ja svaki savjet cijenim i poštujem i što mi ti preporučiš ili bilo tko ja ću poslušat,imam biljaka za pod lampu,i mogućnosti.ako propadne ova ide druga,ali volio bi smotat bar jedan od mojih ruku djelo :)
vjerojatno imas cfl-ku (stednu) a one i ne griju bas..al ipak udalji za jos 5cm pa vidi jel ide na bolje.. ako ces poslusat savjet, moj savjet je da nabavis hps zarulju, za pocetak 150w i ako vec imas biljaka il sjemenki stavi novu a ovu posalji na vjecna lovista, malo procitaj po forumu oko unutrasnjeg uzgoja i smotati ces sigurno jednu svoju pljugu, ako ne i vise njih, ajd sretno i pamet u glavu :read: :pat:
 
12.03.2008
52
41
0
35
Ireman: frende,nemoj biti uvrijeđen,nisam mislio na tebe,ja sam jako puno tu čitao i vidim da ljudi stavljaju CFL po 25w (što ljude samo jako zbunjuje ne samo mene),a ako i sam čitaš vidiš da ima stvarno glupih i smješnih savjeta i mišljenja.. inače,čemu forum ako neću potrošit na njega 1-2h dnevno? mislim da mojoj biljci nikako nemože stetit(vremenski) što sam ja pitao savjet i mišljene,ako nenađem pomoć za tu mozda nepogriješim na idućoj.

Tarzan: hvala na savjetu,moja CFL je štedna,znam da je HPS jača i bolja ali nisam uspio naći takvu,kupio sam najjaču CFL koju sam našao i po nekim postovima na ovom forumu skužio sam da je OK dok ne nabavim CFL (možda mislim tako zbog malo više :sick: ) Misliš da bi boja lista stvarno mogao biti problem žarulje?
vidi,u mom kraju HPS je problem naći,CFL koju ja imam ima dosta. bili pomoglo možda da stavim tih 4-5 CFL po 65w-4225LM,6500K preko kante? u dućanima nema HPS a malo me strah preko neta,a i cijena tih CFL je 60kuna kom :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
PowerSeed je napisao(la):
sto vise neadekvatnog/slabog svetla to ce se vise izduzivati, nema potrebe za 24h svetla i ne preteruj sa zalivanjem, to ce ih jos vise izduziti. to ce morati uskoro napolje jer ce ti se poceti prelamati, jedino da vezujes uz nesto pa jako pazljivo kad budes tako izduzene i slabasne biljke presadjivao
kolega, imam jedan mali problem.

jucer sam ih malo zalio nakon 7 dana jer se zemlja pocela pretvarat u prasinu :)
i danas sam ih stavio van posto je bilo toplo i suncano. (20°C)
e sad....dobra i losa stvar....dobra je da su pocele terat nove listove a losa je sto su se neke ful izduzile i pocele lagano naginjat u stranu.

mene zanima dal ima koji pametniji nacin ili da samo zavezem za neki stapic????
jel ima koji nacin da prestanu ic u visinu??? (pretpostavljam ne zaljevat i podvezat)
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
zakopaj dokle mozes natrpat zemlje, i nabavi adekvatnu rasvjetu, problem izduzivanja rjesen..

@ početnik normalno da je bolje imati vise zarulja heheh :) ako mozes kupi jos par komada