Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2014
25
28
13
PowerSeed je napisao(la):
to nije klasican poliploidni cvet. nisam naisao na podatak da poliploidiju izaziva pregnojavanje (ako je to neko sreo nek okaci link), verovatnio ti se razvija vise zasebnih cvetova paralelno kao kad topiras biljku u cvetanju
da znam. to su vec genetske mutacije odrađene u fazi sjemenja koliko sam uspio shvatit, i imaju puno vise vrhova od ovog.
Al eto ovo vidim prvi put, nije mi se nikad desilo da sam topira u cvjetanju.
Jel znas mozda postoji li neka standardna metoda topiranja u cvjetanju za veći/bolji urod. Kao, topiras u cvjetanju, i recimo da radis neki cfl grow u kojem je blizina svjetla najvaznija stvar, obicno cvjetovi ispod topova budu kao nedozreli u odnosu na njih, ovako bi mozda i oni uspili odradit svoje, taman dok topirani cvijet pobaca nove vrhiće i završi.
ps skuzajte za offtopic
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
eto uzmimo bas taj primjer koji si dao, ko kaze da moras cijelu biljku odjednom ubrati i da ovi donji nemogu odraditi svoje, ako ces tako uberes prvo topove, a ove manje ostavis da dozrijevaju i rijesena stvar....



edit: i ove gluposti topirani cvjet ovo ono,,,, zna se kad se radi topiranje,poz i jos se malo educiraj po forumu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dream Master

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
lejton je napisao(la):
Jel znas mozda postoji li neka standardna metoda topiranja u cvjetanju za veći/bolji urod. ...
iskreno, ja to radim iskljucivo ako mi lampa sprzi vrh kod biljke koja prebrzo raste u odnosu na druge, desilo mi se dva puta al da sam nesto poredio velicinu takvog vrha i netopiranog nisam, niti sasm upoznat s tim da se vrh topira u cvetanju. po meni samo ako mora
 
24.03.2014
25
28
13
Tarzan je napisao(la):
eto uzmimo bas taj primjer koji si dao, ko kaze da moras cijelu biljku odjednom ubrati i da ovi donji nemogu odraditi svoje, ako ces tako uberes prvo topove, a ove manje ostavis da dozrijevaju i rijesena stvar....



edit: i ove gluposti topirani cvjet ovo ono,,,, zna se kad se radi topiranje,poz i jos se malo educiraj po forumu :)
Samo me zanimalo jeli mozda cuo da netko koristi neku slicnu metodu i koliko uspješno, da ne otvaram novi thread bezveze, mislin da nije glupost i da je pitanje na mjestu s obzirom da postoji 10001 nacin za odradit grow.
takve "gluposti" koje nikom manje više ne padaju na pamet se znaju ponekad iskazat kao prednost. Najbolji primjer je monster cropping. Par godina unazad ljudi na ovom forumu su radili bauke od kloniranja u cvjetanju, kao, neće se ukorjenit, bit će hermić, ni slučajno rezat grane u cvjetanju i slično.
Ista stvar i kad su otvorili solo cup (uzgajanje u posudi od 0,5L) temu, nitko ni stavio sjemenku nije a već pričaju kako je nemoguće, korijen će istrunut,mala posuda, neće završit cvjetanje, a ljudi na stranim forumima godinama imaju solo cup natjecanja.Oduzimate zabavu iz ovog ponekad.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Nitko nije rekao da je nemoguce odraditi grow u 0,5l ali je nepotrebno i zahtjeva iskusto...isto kao i topiranje u cvjetanju to je nuzno zlo pa zna se valjda kada se radi topiranje,lolipop i sl treninzi...nepostoji nikakva metoda topiranja u cvjetanju,postoje neka pravila i tu je kraj price.
Neznam zasto kompliciranje........lejton uzmes jednu menku i zabi u 0,5l pa ju dovedi do cvjetanja i onda ju u drugoj polovici cvjetanja topiraj pa napravi klon od toga i onda nama zaljepis na forum da vidimo kako se to radi :)

Cisto da se zabavimo malo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
Čitam po forumu ima raznih odgovora, pa eto da zaključimo!!

Na površini zemlje jedne biljke primjetio sam male bijele bube, koje trčkaraju po zemlji vamo tamo.

Negdje čitam da su to korisne bube, pa onda pročitam da ih treba rješavat!?
nisam ih primjetio na biljci, već samo na zemlji. Šta da radim?
Hvala
 
11.08.2013
20
3
3
Pozdrav​ formulasima:)
Nedavno sam u avliju izbacio jednu damu( jacky white)
Sto se nje tice, ne bih rekao da joj nesto fali, nego je problem
sto nije mnogo izlozena svetlu, razmisljam da probam
nesto sa ogledalom - zrcalom.Pa u slucaju da je neko radio ovakav
experiment, nek se javi da procaskamo:)
Hvala
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
huh, što se tiče buba nemam trenutno foto aparat, pokušao sam ih mobitelom ulovit ali su tako male da se jednostavno ne vide na fotki!!! Probat ću nabavit ovih dana aparat pa okinut fotku!!
uglavnom ,baš su male male male