Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
za dobar dim ne mora biti brend sjeme jedino što u tom slučaju ne možeš znati koju vrstu duvaš ... a da dim može biti dobar,može
mislim da bi ovdje slika rekla više od ovih par rečenica ... biljka jednostavno nije uspjela do kraja završiti svoj ciklus,još ako ju je pljesanj uhvatila pa se to odvajalo ... nije ugodna ni za konzumaciju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ojebina

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Bila je u dobrom stanju sem sto ju je budj napala. Ne znam kakva je bila situacija sa trihinomima jer ja nisam bio kuci pa je drug to odradio skinuo zbog budji, ja msm da je rano skinuta. Sjeme sam dobio od poznanika a on kaze da je neko holandsko koristili smo isto sjeme kod njega je mnogo bolje ispalo. Ima miris zelenila vise nego vutre :)
 
16.12.2014
353
246
43
30
Bez obzira na brend, koliko ulozis toliko i dobijes...
Pred par godina sam isao tako na svoju inicijativu posaditi, jos nisam ni znao za ovaj forum, tako da nije bilo ljudi koje sam mogao pitati za savjet jbg...

Ja sam zvao jednog od lokalnih "hasisara" da pregleda kako to izgleda, ispalo je da ovaj nema pojma o travi kao travi nista, njemu je bilo samo vazno da zapali pa je rekao: "zrelo, sjeci".

Zapalis, nista, cak nije ni imalo onaj karakteristican miris vutre, nista...I tako mi propali mjeseci truda, jbga..

Sta se tice kvalitete ja sam ovaj grow odradio sa sljedecom taktikom.
Imao sam jednu kutijicu u koju bi ubacio sjeme od svake vutre koje me dobro odradila i tako sam cuvao za grow, ubacio sam na pocetku 4 komada, prva dva koja su izasla su isla u zemlju (nisam jos znao za ono pocinjanje na 12/12) i hvala bogu ispale su obje prelijepe cure.
Sada dok se cvijece puni ja trljam ruke i cure mi sline i nadajmo se da ce biti dobrog dima uz to hehe! :D

Sretno sa sljedecim growom! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ojebina

Ojebina

Aktivan Član
07.03.2014
69
7
8
Nemam slika od biljke a msm da slike ovih osusenih hedova ne mogu nista reci. Msm da nisam imao gdje zeznuti vec da nije dovoljno sazrela. kada je manje od 50% trihinoma na cvjetovima ta trava te spusta (zaboravio sam izraz za to) a kad je vecina trihinoma tad je body high ili kako se to vec zove? ispravite me ako se nisam dobro izrazio :D kod mene je ovo prvo ja msm tako mi djeluje kad je ispusim uspava me :)
Godina mi nije skroz propala i ovo je dobro kad se nema. Nadam se da me ove godine nece izdati
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
Ja sam zvao jednog od lokalnih "hasisara" da pregleda kako to izgleda, ispalo je da ovaj nema pojma o travi kao travi nista, njemu je bilo samo vazno da zapali pa je rekao: "zrelo, sjeci".

zato je google najbolji prijatelj u trenucima nesigurnosti i neinformiranosti.

moje iskustvo je da svi "iskusni pušači" koje sam do sada upoznao zapravo nemaju pojma jer cijeli život samo kupuju a nisu nikada u životu ni pomislili potruditi se i uzgojiti nešto svoje (jedini koji znaju su groweri koje sam upoznao).
još kad ovi prvi počnu međusobno raspravljati u društvu i učiti jedni druge, ili još gore, objašnjavati mi nešto, bude mi odmah podne i onda samo šutim (jer se ne želim otkrivati) i glumim nezainteresiranost za uzgoj u nadi da će prestati... :)
 
13.02.2015
9
2
3
33
Temperatura u boxu mi je 31 stepen vlaga 60% uvece pande na 24 stepena a vlaga se popne na 75-80%/ mislim da je temperatura malo veca, ili moze da podje i tako ? I kad bih trebao da zalivam biljku, dok su svetla ugasena ili je mogu zalivati i dok svetla gore ?
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
temperatura je dobra ne brini, po ljeti znaju ici i do 40C u hladu (pricam za out) pa biljkama nista ne bude, vodi se logikom.. vlagu ces u cvjetanju morati smanjiti radi plijesni.. zalijes kad je zemlja suha, provjeris prstom (1-2cm) ili dignes teglicu pa po tezini procjenis, najbolje zalij cim upalis svjetla, ako zalijes kad ugasis vlaga ce jos vise ici gore..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Kad idem zaljevat upalim običnu žarulju od 40w,dal će mi to stvarati neke probleme ako je upaljeno svjetlo tu i tamo po par min?
 
25.01.2015
7
1
3
33
.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? Sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 25 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? Ova je 20 a druge (zdrave) so 30cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 15l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) Zemlja je od substral terra magma
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? Do sat sem jo zalio 30.1., 4.2, 13.2, i 17.2 pustim jedan dan i onda izmirim ph
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 6.4
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? Koristim od biobizz grow in od biobizz root juice 2mm/1l vode
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? HPS 600w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? oko 55cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?110*180*220
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 22 stopinj i 40-58 vlaga
13.Koliki je ph zemlje ? To neznam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? Ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? Ovo mi je prvi grow
16.Fotografija ?

photo_1_7.jpg


photo_2_8.jpg


photo_3_6.jpg


photo_4_3.jpg


photo_5_3.jpg



Nešto sem počeo čitat o neznam šta bi bilo ovo. Možda magnezij? Možda premalo gnojim? Do sad sem jih 2x pognoijo. Imam i biobizz heaven. Možda da to stavim da dobe malo vitamina. Šta da radim ?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
nagrbljeni listovi govore da ima previše vode, ne treba svaka 4 dana zalijevati tako male biljke u 15 L posudi. slobodno pustiš po tjedan dana bez vode, čak i više, neće im ništa biti.

šta je ovo crvenkasto po površini zemlje?

pošto je TM u pitanju sumnjam da je u zemlji problem, najvjerojatnije je da imaš problema sa pH (lakmus nije izrazito precizan, a ako imaš digitalni mjerač bilo bi dobro da ga kalibriraš).

edit: zaboravih napomenuti, nema potrebe za gnojenjem u tako velikoj posudi još barem 10 dana.
 
Poslednja izmena:
25.01.2015
7
1
3
33
Imam digitalni mjerač i kalibriram ga svaki put kad ga trebam. Na površini zemje je zemlja :) ništa posebno. Kako da izmirim ph zemlje? Treba neki specialni mjerač ?

Evo za primerjavo. Zdrave su LA, bolestne su chocolope. Ova prva je baš mala v primerjavi z ostalimi.

Problem.jpg


photo_5_4.jpg


photo_4_4.jpg


Pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
nema potrebe ni da stalno kalibriraš mjerač, vjerojatno si primjetio da je svaki put isto. čak i najjeftiniji drže "nulu" jako dugo.

TM je provjerena zemlja tako da se ne trebaš brinuti oko pH zemlje niti razbijati glavu time kako ćeš ga izmjeriti. samo smanji zalijevanje kako sam ti rekao jer se i na ostalima vide isti simptomi.

po ostalim uvjetima koje si opisao sve bi trebalo biti savršeno.