Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

publicenemy

Xemurai Billionaire High Till I Die
26.04.2009
278
1.237
143
Los Angeles, California
Uspio sam joj maknuti, samo joj je trebala mala pomoć :)
Dakle mogao bih sada već staviti lampu i na 40 cm udaljenosti kada bi mi temperatura u boxu bila 26,27 stupnjeva? U svakom slučaju uzet ću sutra ct pa sam miran, pogotovo jer dolaze sve topliji dani...
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@publicenemy , imaj na umu da temperaturu ne trebaš da meriš direktno pod svetlom jer tada daje malo povišene temperature koje nisu realne.
Što se tiče udaljenosti svetla, ako je temperatura zadovoljena proveri i "testom ruke" stavi ruku ispod sijalice odmah iznad biljke i vidi da li te "prži", mislim da kad nabaviš CT možeš lampu i na manje od 30cm ako su ti uslovi zadovoljeni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy
16.12.2014
353
246
43
30
Pozz ljudi :)

Evo malo pitanje, ovo se pojavilo pred otprilike tjedan dana, ne utjece bitno na rast, tj. lisce odumire od dna prema vrhu malo po malo, i nisam primjetio da listovi ove boje odumru, zapravo ovi listovi na slici ovakvi su vec duze vrijeme, ali se ljubicasta boja samo siri... :S

E ja sam pretpostavio da se radi mozda o preniskoj temperaturi, pa tako svaki puta kada se ugasi lampa, ja lijepo ormar zatvorim i odvrnem grijalicu, ali se ovo i dalje siri, s obzirom da je domacica sumnjam da se radi o nekim egzoticnim mutacijama, kako sam vec naveo, ne cini mi se da ju zdravstveno narusava, samo me strah da mi ne bi utjecalo znatno na kolicinu/kvalitetu gotovog proizvoda, ovako bih se cak usudio reci da je fora..:)

O cemu se tu na kraju radi i dali zahtjeva neku posebnu intervenciju?
20160214_235742_800x600.jpg
 

Prilozi

  • 20160214_235604_800x600.jpg
    20160214_235604_800x600.jpg
    85,8 KB · Pregleda: 9

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
A koliko ti nisko idu temperature i koja je razlika između najviše temperature i najniže? Obično kod nižih temperatura dolazi do nedostupnosti fosfora, a manifestira se takvom bojom po listu. Neke sorte to dobro podnesu, pa ak nije učestal slučaj nižih temperatura laganini prebrode i nastave, dok neke zna usporit. Dođu do kraja ali hedovi budu prozračniji. Nemoj da ti pada temperatura u boxu ispod 17, i piči dalje, pa budeš vidio ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ali valjda nije ispod 17
pa temp. bar mozes izmeriti, ako ne pada ispod 17 onda ti je zaeb u zemlji. biljka ne izgleda preterano zdravo i u ovakvom izdanju neces izvuci puno od nje, ako uopste doceka kraj. izmeri gornju i donju temp. da znas na cemu si pa ako je u granicama normale baci se na problem zemlje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
16.12.2014
353
246
43
30
A jedino moguce ako sam premalo gnojio s obzirom da nisam jos ni jednom dao punu dozu tj. dobit ce punu dozu sutra po rasporedu prvi put, a do sada je bila na pol doze, nemam funkcije max i min na termometrima a strah me po "noci" svjetliti da ne pohermi.

U svakom slucaju, ona kada zavrsi dan, ja zatvorim u ormar u kojem se boks nalazi i svaka recimo dva sata upalim grijalicu u sobi na pol sata da odrzi neku normalnu temperaturu zraka, ali kazem da mislim da nije ispod 17 jer ja cijele zime po stanu hodam u kratkim rukavima :)
Na paljenju je recimo jucer bilo 22C, a dok lampa radi nakon recimo 4 sata termometar pokazuje 28.
Sto se tice izgleda, pa ono, vec sada se lijepo popunila, nemam pretjerano jaku lampu (HPS 150) tako da manje vise izgleda kao i prosli grow, a iza ima jos 7 vrhova, oni su naslonjeni na zid boksa jer ih je pritegnulo i ima malo vise kolicinski nego na ovoj koliko sam vidio.

Hvala!

edit: i nemoj me molim te strasiti :D
ja planiram na koje cu se sve nacine rastopiti na kaucu vrlo uskoro, a ti mi govoris da nista od toga :D
 
Poslednja izmena:
16.12.2014
353
246
43
30
@PowerSeed oprosti na smetnji, ali evo malo sam proucio i nisam znao gdje da pitam, kolega je gore rekao da hladnoca moze uzrokovati da biljka crpi premalo fosfora, a malo sam bacio oko na gnojivo i shvatio da se radi o bloom stimulatoru (tj. znao sam, ali nisam do sada obracao paznju), pa me zanima dali to dodajem uz gnojivo ili moze posluziti samo kao gnojivo? Jer ako ide uz gnojivo eto razloga zasto tako izgleda, ja sam ju cijeli flower hranio samo stimulatorom... Radi se o ovom: http://www.atami.com/en/product/bcuzz-bloom-stimulator/
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Nisam pratio sto se desava. Hladnoca opcenito uspori metabolizam biljke i unos bilo kojeg nutrijenata je usporen.
Taj bloom stimulator je NPK 0-0-0.7 :) tak da nikako ne moze biti dovoljan.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Eto nam odgovora, taman sam isti nasao na netu. Dali ima tu sanse da se ista popravi ili je prosao voz?
Mogu joj veceras dati normalnu dozu gnojiva uz stimulator? Hvala Stipe :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.811
2.698
Weed California USA
Pa definitivno da bi joj rokao full doze ali meni se cini da je ta biljka vec dobro u cvjetanju iako nije puno napredovala. Kolko vec cvjeta(sori ak pise, neda mi se ic sve procitat :) )
 

alas

Banned
Banovan
15.02.2016
1
0
8
43
pozdrav..neznam gdje da se obratim..imam 4 biljke u boxu i vec su 20 dana na rezimu 12/12 3 cvjetaju uveliko a jedna nista..kako se oznacila tako i stoji..osim sti raste pomalo..hoce li procvjetat..sjeme je domace..
 
05.02.2016
18
5
3
32
evo proklijalo mi sjeme i vidim da jedan listic je zeleni a drugi koji je iznad njega je zuti i izgleda koda propada... ima li nade da ne propadne biljka? sad sam sve to premjestio u frisku zemlju jer mislim da je bilo previše vlažno
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Posle problema sa niskom vlagom sada imam sa visokom. Biljke su na kraju tereće nedelje cvetanja, i vlaga je oko 64% kada je svetlo ugašeno. I to me malo brine, jer ne bih da mi buđ uništi sve ove uložene mesece. Videla sam da imaju neke apsorbere vlage koji "apsorbuju suvišnu vlagu" to su oni jeftini sa tabletama. Ozbiljni odvlaživači su već daleko skuplji.
Pa me zanima šta mi je činiti?
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Posle problema sa niskom vlagom sada imam sa visokom. Biljke su na kraju tereće nedelje cvetanja, i vlaga je oko 64% kada je svetlo ugašeno. I to me malo brine, jer ne bih da mi buđ uništi sve ove uložene mesece. Videla sam da imaju neke apsorbere vlage koji "apsorbuju suvišnu vlagu" to su oni jeftini sa tabletama. Ozbiljni odvlaživači su već daleko skuplji.
Pa me zanima šta mi je činiti?

Uz adekvatnu ventilaciju nema brige..samo neki vent da puse po biljkama..znaci zrak bi trebao konstantno cirkulirati i nema plijesni..
 

piton

Banned
Banovan
01.12.2015
44
21
8
Ovako, molio bih vas da mi pomognete jer sam već lud. Prvo je bio WW od Pyramid seedsa, pa onda 3 sjemenke Monstera od Eva seedsa, i svaki put isti problem. Raste do 4-5cm super i onda stane sa rastom( da izbaci druga dva listica joj treba više od tjedan dana).
Imao sam dnevnik pa ste mi rekli da je problem u zemlji (Planttela balkonia) da je prejaka , pa sam stavio u sranje od zemlje u kojoj su mi prosli put uspjeli 5kom Sk#1, a bio je totalni amaterizam, bez boksa ,užas, a sve je išlo ko po loju. Pa sam sad zaključio da što se više trudim to su rezultati gori.
Boks je obložen alu folijom sa vrlo jakim ventilatorom za njegovu velicinu, HPS od 250W, al na vlagu i pH recimo nisam nikad pazio.Sad me zanima je li u tome problem mozda?
Jer stvarno neznam kako mi sad kad je u boksu i optimalnim uvjetima ne ide, a kad sam imao Sk#1 sve super islo, još i urod bio velik, a uvjeti nezamislivi.
Bilo bi mi vrlo drago kada bi pomogli rijesiti ovaj problem.. :)