Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.05.2015
32
170
33
44
Imam nesto od canne (cannacure), naspricao sam dobro sa svih strana pa cemo vidjet.. Ako ne bude canna valjala imate kakv prijedlog? Vidim da u vodicu za bolesne biljke ima par metoda pa mozda netko od vas zna sta valja..
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
Ja sam koristio Canna cure...dobar je to preparat kao preventiva, lepo deluje na listove i na opšte stanje biljke, ali ti spajdere i tripse neće rešiti. Svakako ne može da škodi. Meni i hemija samo privremeno pomogne.
 
16.07.2011
197
180
43
Dragi kolega pink panteru, eo moje iskustvo sa hjebenim spajder govnima...
Ono što je meni pomoglo jeste svakodnevno sprickanje hladnom vodom(nije moja ideja nego video na jutjubu), rano ujutru i kasno uveče (kada ima kiše ili je vreme fuj tada ne radi ovo, možda dođe i buđ). Kada su mi živci poklekli od nespavanja zbog tih majmuna, popizdeo sam, izvadio zmiju iz džepa i kupio sam neem oil koji je odradio posao za sve pare. Tretirao sam svakih sedam dana, i nakon 10 dana stoki sam pokazao ko je najluđi po avlije.
Ove godine ih nisam prepoznao, zamaskirali se jeboimjapasmater i, verovao ili ne, par grana mi je bilo prekriveno paučinom i celu biljozu sam bacio. A, znaš kakva je bila? Toliko sam je istezao, cropovao, topirao, savijao, ma idi, olimpijada bi plakala kada bi je videla. I eto... ne pričaju za džabe da su oni najveći i najgori neprijatelji naših devojaka. To kad dohvati da handri k'o da je na baterije.

Jeste ulje oko 8-10 evra al' mislim da vredi. I, da, obavezno tuširanje hladnom vodom.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.928
358
Socotra Island
eelslap.com
@irieman probati cu sa zamrznutim flasama vode od 1,5L (3kom) u svaku staviti zlicu i pol do dve soli i smrznuti.
Takoder biljka stara 3 tjedna,nekako mala..ili mi se cini?
Probaj ,mada mislim da je slaba vajda od toga i obavezno prati relativnu vlagu u boksu i pazi da ne ode u nebesa .
Definitivno ti biljana nije neki reprezentativni primerak posle 3 nedelje veganja ali u suštini bitno je da napreduje :)
 
07.05.2015
19
18
3
48
Evo to su te biljoze. Prva slika je ova najnaprednija. Ostale kaskaju, ali kad sam bio zadnji put na sajtu skoro pa nisu ni imale list na sebi sve žute jadne. Izgleda da se desilo čudo jer izgledaju mi sasvim solidno.. danas je svaka dobila dozu aqua Bloom gnojiva po litru. Svaki savjet za dalje je dobro došao.

Dali ih je ikako moguće iz teglica presaditi u zemlju?
 

Prilozi

  • IMAG0013.jpg
    IMAG0013.jpg
    195,5 KB · Pregleda: 30
  • IMAG0012_1.jpg
    IMAG0012_1.jpg
    398,8 KB · Pregleda: 30
  • IMAG0009_1.jpg
    IMAG0009_1.jpg
    388,4 KB · Pregleda: 30
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Pocekaj, da se zemlja osuši na 3/4, okreni naopako, istreses, drzis rukom i posadi u već iskopane i pripremljene rupe. Onda dobro zalij vodom ili gnojivom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FrenkZmaj

Milos89

Aktivan Član
28.05.2013
163
196
43
35
Hvala power na veoma brzom odgovoru i poucnim temam .. iskoristio sam ovo sa belim i crnim lukom .. nije pisao omjer pa sam stavio 2 crne i 2 bele glavice na 1l vode ... u 2 dana na 2 jedine biljke me snasla tragedija.. jedan problem sa izneo i nadam se da cemo ga sutra resiti ... drugi , biljka redovno zalivena , hranjena sve po pravilima , poslednjih dana bilo kise oluje , nize temperature , vidim juce vrhovi dobili bas svetlo zelenu boju kontam zbog niskih temperatura .. jutros ustao kad ono sva se obesila , dole pri dnu nekoliko uvrnutih listova kao da je sprzena , pa je zalijem sa 20l vode .. sad cete reci daj slike , vrlo rado ali jebeni telefon sto skuplji sve gluplji , kaze velika rezolucija .. ukratko kao da je zedna ali nije moguce bilo kise ...
 
23.07.2015
50
147
33
45
Pozdrav.
Danas neugodno iznenadenje. Na ovoj sto je u najvecem cvatu na jednoj grani nadem puno banana. Odmah je nestala,a zanima me jeli moguce ukloniti na vrijene ako su banane.
Kad sam je uklonio i odvojio od ostalih malo sam ih pregledao.
Pri dodiru banana bije ostajalo nista zuto tj pelud po prstima i kad bi je zgnjecijo bilo bi mokro medu prstima.
Ima li nade da se ovih par pokraj nije oprasilo?
Ako neko zna iz iskustva.
Veliko hvala.
 

baslo

Aktivan Član
03.05.2016
424
1.354
143
buraz imam ih desetinu na dve biljoze :(a video sam i na trecoj da je jedan list poceo da crni...neke listove sam pocupao,ovaj sam uslikao...jbt ko naftom da sam ih polivao....ispod lista nema nametnika...izgleda mi da su zakacile neki 'grip'