Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.01.2016
57
38
18
42
Bok svima. Radi se o sorti northern light auto. 10.11. bi trebala biti berba. Međutim, svi su trihomi mliječni. Da li ima razlike između tipa svjetla, a da se tiče vremena dozrijevanja? Koristim cfl-ke. Nisam u mogućnosti staviti sliku.
 
26.01.2016
57
38
18
42
Sorry. 200 w cfl, 2100 k, udaljenost par centimetara, temperatura boxa li,la. :) Ostavit ću je onda još neko vrijeme. Hvala na odgovoru.:thumb:
 
02.10.2016
5
2
3
32
Pozdrav svima, potrebna mi je mala pomoć sa biljkama.
Radi se o Autoflowerim-a smještenim u Autopot-ove.
Smještene su u 15l Autopot-ove i hranjene sa svim pripadajućim sredstvima kao što je preporučeno za tu vrstu uzgoja.
Pri presađivanju su koristene Bio Tabs tablete.
Biljke su stare sada otprilike 6 tjedana.
Visoke su između 40-60cm (otprilike).
Do sada nisam ništa dodavao u vodu jer piše da bi trebao 5 tjedna dodati Orgatrex, što nisam uradio zbog pojavljivanja problema.
U box-u su dvije HPS lampe od 600W koje su udaljene od biljaka nekih 50-60cm.
Radi se o box-u veličine 120x240x200.
Temperatura se kreće danju između 25-30 stupnjeva, a noću oko 20.
pH zemlje ne znam, a pH vode nisam bas mjerio nego bi samo pustio da odstoji malo.
Nikakve insekte nisam uočio, te mi je ovo prvi uzgoj.
Biljke su Northern lights te Royal Haze, i par vrsta za koje ne znam koje su vrste jer sam dobio gratis uz ove druge.Sve biljke su Auto.
Dakle sada o problemu, na jednoj biljci(inače biljka koja je dosta narasla u visinu) su se pojavili znakovi deficija magnezija te su se pojavili znakovi overwatering-a(blagi) pa sam ugasio sustav na dva dana nadajući se oporavku. Danas sam je zatekao u očajnom stanju te sumnjam da se radi o problemu sa korjenjem.
Drugi problem je taj što su se na nekim biljkama počeli rubovi listova žutiti te se to širi na cijeli list.
Koliko sam pročitao to je znak da je nutrion burn, međutim neznam kako da rješim taj problem.
Eto to bi bilo to otprilike, slike su priložene te sam zahvalan na svakoj pomoći.
Slike su malo lošije kvalitete ali valjda se dovoljno vidi. IMG_2743.JPG IMG_2745.JPG IMG_2744.JPG IMG_2746.JPG
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.254
10.212
358
1200 w hps, wow, ali biljke ne izgledaju ni približno tako ):
situacija je stvarno loša, meni to izgleda kao da im je turbo vruće, nema vlage i da je previše svjetla, a još možda i pregnojene ili šta li već usporedi http://www.growweedeasy.com/cannabis-light-burn
jesi siguran da ti je termometar u redu?
ne spominješ vlagu ni ventilaciju
možda bzvz sad spominjati još da je za 1. grow 1200 w too much
a na kraju ne kužim ni koliko biljaka ima ispod tih 1200 w
lakše bi bilo pod manjom watažom ;)
a ova zadnja, ako je onaj vrh šta se vidi njen, onda je hermafrodit, i to uslijed ovih gore stresova
može to i punoo bolje
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
meni izgleda da je pretoplo i da je vlažnost ispod 30 što je sigurno u boxu , nečim si je prskao pa izgoreo rubove lista ili ti fan listovi počinju odumirati ili od stresa koji je biljka doživela , kao da si je skuvao... daj još nekih parametara ...
imaš Hermića ili mušku biljku u boxu ... i već ti je pustila polen ...
 
02.10.2016
5
2
3
32
Da, primjetio sam danas da je uslijed stresa ova postala hemafrodit.
Sto da uradim u pitanju nje?
Druge biljke su uredu osim ove dvije.
Biljke nisam sa nicim prskao.
Trenutna vlaznost u boxu je 56%.
U pocetku je bilo malo pre vruce pa su kod nekih malo listovi sprzili ali poslije ubacivanja dva ventilatora unutra je sve bilo uredu.
Ventilacija je 355m3/h.
Po nekim znakovima je moguc i problem sa korijenjem.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Za onu obješenu lako moguće da si u pravu. Oče korijen dobit po piksi kod prekomjernog zalijevanja, obično usfali kisika što biljci ne odgovara al nekim patogenima za stvaranje truleži super dođe. Ako je do toga, nekog pravog rješenja i nema, možda sa transplantacijom ako se nađe da ima još dosta zdravog korijena.
Nisi napisao u kojoj su zemlji ili mixu?
Također mislim da ti pH zemlje nije u rangu koji odgovara biljki, tj. po načinu žutila listova pretpostavljam da je pH previsok tj. da se potrebna lagana kiselost zemlje izgubila.
Ako si im sve to napravio samo sa vodom bez ikakvih dodataka i gnojiva, zapitaj se kakva ti je voda. Iako mi se čini da tu vodiš borbu i sa temperaturama. Dnevna 30C je prevruće pogotovo za prvih 6 tjedana, noćna 20C je ok ako ti dnevna nije 30+C, razmak između dnevne i noćne bi bilo poželjno držat na oko 5C , dnevna do 25C, eventualno prekoračit koji stupanj na kratke staze. Što manjih oscilacija u temperaturi i vlazi i bit će ti lakše kontrolirat zalijevanje i prehranu.
 

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
@Nikolas46 te dve biljke izbaci iz boxa , i kupi PH metar , nzm koliko litara su ti saksije , kakav ti je mix unutar njih , sa čime ih prihranjuješ i kolike doze daješ , nije strašno mogu se spasiti , šta je tu je ali mogu se spasiti bez obzira na problem koji si napravio .... temperaturu smanji kako god znaš 23-25 C ...
postaraj se da vlažnost bude 50%
Vidim glinene kuglice i creva koja idu u saksije ... ti radiš HIDRO hmmm samo nzm koliko imaš znanja za taj poduhvat ... ipak srećno
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.257
233
Čudna šuma
Postavio sam pitanje u temi Melasa ali čini mi se da nitko nije vidio pa ću pitati ovdje :rolleyes:...
Biljke mi još malo završavaju,zadnje zalijevanje je bilo sa melasom,dvije male žličice na dvije litre vode po biljci... pitanje je da li se svako zalijevanje mogu stavljati melasu ili svako drugo zalijevanje ko gnojivo ili po osobnom osjećaju kako me pita :whato::...?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
ja sam u outu koristio med na oko 5-10 dana pred berbu, 200-300g na kantu vode, vise necu, kao da sam istripovao da menja miris vutre kasnije kad se ubace u tegle na kjuranje/zimnicu?
:D
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.257
233
Čudna šuma
grouchy si stavljao med svako zalijevanje ili ... o_O?
Navodno melasa poboljšava okus i miris i još malo napumpa budove. Pošto nema ništa konkretno o tome,sve koliko sam skužio se svodi na osobni izbor kao i sa 48 sati mraka na kraju... Kako god,još nisam pročitao da je to nekome odmoglo...
Nema veze,cijeli grow sam se ravnao po osjećaju pa ću tako i nastaviti do kraja :cool:...
 
02.10.2016
5
2
3
32
@perikle biljka je izbacena iz box-a te cu priloziti slike gdje se viti korijenje, ali cini mi se da ovo nije bio problem sa korijenjem.
Zemlja je kokos mix od plagrona te Mycotrex i Perlite od Bio Tabsa te je u svaki pot od 15l stavljeno 3 Bio Tabs tablete.
Po knjizi prošli tjedan sam trebao dodati mix Orgatrex-a i Bactrex-a međutim zbog problema nisam.
Druge biljkice zasad izgledaju sasvim uredu i nadam se da ce nastaviti tako.
U pravu si to je hidro te nemam neko znanje o tome, međutim tu sam da naučim i za drugi put ispravim ove pogreške koje su se dogodile.
IMG_2760.JPG IMG_2761.JPG IMG_2763.JPG