Nametnici (fotke)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Pozdrav svima,

Zadnjih 2-3 tjedna primjećujem da mi biljkama žute najstariji listovi... Djelovalo je kao overfertilizing pa sam flushala zemlju dok nije apsolutno ničeg ostalo u njoj, ph balansirala na 6.2 i zalijevala sa RO vodom neko vrijeme da vidim da li će žutilo prestati. Nakon nekog vremena i slijedeći listovi su počeli žutjeti pa sam išla temeljito ispitati sve što se moglo... i saznala sam sljedeće:

Imam nekakve nametnike, dužina oko 2-3mm širina 0,1-02, mm. Bijele su boje, i ti listovi koji se osuše puni su njihovih tragova. Nisu spidermiteovi, njih sam imala jednom prije i uspjela sam ih se rješiti.

Iako su sitni, pokušala sam na iphoneu sa najvećim povećanjem pofotkati dvije beštije pa ako netko zna o čemu se radi i kako ih se rješiti, bila bih zahvalna.

p.s. Gledala sam i druge teme sa nametnicima ali nisam našla ništa ovakvog, ako sam nešto previdjela, molim link na temu i brisanje ove (uz isprike moderatorima)

Beštije:
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg

Ovako izgleda list kada "završe sa njim" i pomaknu se na sljedeći kat...
foto_no_exif (2).jpg
 

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Ja ih nisam vidjela ali planiram i zemlju promjeniti, prvo flush do 300pm-a pa u pećnicu na pol sata i na vrh staviti 1cm finog pjeska ako je nesto prezivjelo neka se uguši. Žao mi je biljke iako stvarno imam sjemena "k'o šod'ra" pa cu ju pokusat spasavat dokle god se bude moglo :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Samo dobro zalij zemlju sa duhanom i neopetridom i poprskana biljku izvrha i odozdo po listovima. Ne treba pećnica. To napravi kod svakog zalijevanja vodom.
3 puta. Kada vidis, da nema gamadi onda flush biljke i to je to.
Ne treba pećnica.
 

Seth_Rogen

Astronaut
05.06.2014
178
367
63
mislim da nisu tripsi jer sam se prošli grow borio s njima i simptomi su bili drugačiji, ali uglavnom te šuge sam se rješio da sam prokuho duhan ( nemam pojma kolko duhana u kolko vode) i dodo limunske kiseline u to i folijarno prsko par dana i nestala đubrad :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Klarice.
Ovo sa pecnicom je oldschool metoda i vrlo je efikasna ali je posao .
Ustvari htjeo sam ti napisati da pijesak obavezno prokuhas..neznam koji planiras koristiti ali ga prokuhaj svakako.
Probaj ga izbjeci ako ikako mozes ;)
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Na prvoj slici mi se čini da vidim kanaliće u listu. Možeš li uslikati list tako da svjetlost prolazi kroz njega? Ako se unutar lista vide kanalići onda su "rudari", tzv. leaf miners.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mareh

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Ako jesu "rudari" onda ih možeš zdrobiti prstom dok je larva unutar lista. Odrasli izgledaju kao mušice i lete okolo. Prezimljavaju u zemlji.
Pomogla bi bolja slika ;)