Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
@Nikolas46 vidim da si u Hidro uzgoju , imaš akvarisku pumpu za vazduh O2 ... trebalo bi ti rastvor biti 5,9 ph - 6,5 ph ... sad nzm kako ti to bez PHmetra uopšte radiš ,
samo neznam zašto nisi otvorio dnevnik pa bi te iskusniji članovi instrukcijama usmerili na prave stvari a ne da napraviš greške pa posle sve ide teže ....
otvori dnevnik sl put kad budeš furao INDOOR ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nikolas 46;
Prva stvar,za autopotove i bio tabs ne trebas stelati ph.
Druga,owerwater nisi sigurno napravio jer je to kod autopotova nemoguce.
Treca stvar,nemoj gasiti i zaustavljati dovod vode,pusti da biljka sama uzima po potrebi.
Ove biljke koje imaju problem,digni pot,pomirisi vodu ispod pota jeli smrdi.U tank sa vodom stavi kamen sa kisikom(pumpu)kako bi izbjegao probleme sa algama
Bitno je za takav uzgoj imati mix zemlje i glinenih kuglica 50/50%.
Flushaj biljke dobro,pusti da odstoji jedan dan(tada zatvori dovod jer moras),pognoji kao na presadivanju po tablici,a to je uz ostalo 2 tab tabsa,a ne tri.Inace nije preporucljivo flushati jer si vec stvorio neki svijet mikrobakterija ali zahebo si..
I da sa tabsima po tablici uz tjedne doze org i bactrexa.5ml 1 gr.
Edit;ako zemlja nije dovoljno prozracna niti korijenu nije ugodno.
 
Poslednja izmena:
02.10.2016
5
2
3
32
@hazeri Da znam zato i nisam kupovao ph metar jer pise da ne treba.
Sutra idem uzeti pumpu za kisik.
Danas su biljke pognjojene:
Da, u pravu si, ja sam zabunom gledao u tablicu koja nije za autopotove(sad tek vidim da je malim slovima napisano).
Hvala na informacijama!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
Oj vutroljubci
Moja malena počinje zutiti a imam još skoro mjesec dana do kraja. Gnojim svaki drugi put sa po 8ml (proizvođač preporučuje do 10)
pH ne najmjestam posto je organski uzboj (guarano zemlja i gnojiva od istog proizvodaca) može neki info?
Pozz

Strain je power plant
 

Prilozi

  • IMG_20161109_135415.jpg
    IMG_20161109_135415.jpg
    369,6 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20161109_135147.jpg
    IMG_20161109_135147.jpg
    406,7 KB · Pregleda: 47
  • IMG_20161109_135202.jpg
    IMG_20161109_135202.jpg
    378,7 KB · Pregleda: 47

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pozdrav svima, primetila sam nešto što nisam totalno sigurna da je problem a brine me da nije ozbiljno pa da proverim sa vama.

Biljke su stare 4 nedelje (grow), u početku su imale mali nedostatak nutrijenata ali je posle sve bilo ok, PH je oko 5,9, vlaga oko 50, temperatura 23-28 gaje se u zemlji.

ww3_20161110 - Copy.jpg
Vidite ove kao rđave fleke. Ovo sam primetila pre nekoliko dana i pratila situaciju. Sada nisam totalno sigurna ali deluje mi kao da se širi. Bojim se da nije rust fungus. :(
Ono što sam uradila jeste da sam pustila ventilator preko njih, i razdvojila malo biljke da ne dodiruje ostale dok ne vidim šta je situacija.
Van toga biljka ne pokazuje nikakve znakove još uvek i deluje zdravo.

Na drugoj kao da ima blagi osip po listovima. I na jednom listu se na krajevima javlja ova ovako svetla zelena boja. Na još jednom mestu je ima, ali nije ovako na kraju lista nego je na sredini kao linija.
bg_20161110 - Copy.jpg

Dobile su hranu juče, možda su ovo samo znaci nedostatka magnezijuma i/ili nekog drugog nutrijenta pa ce im biti bolje kada sada dobiju hranu. Malo su neki listovi kao "sandpaper" to su možda samo ovi kod kojih je najbliži ventilator, možda im to smeta.

Pa ako neko ima ideju bila bih zahvalna, možda je još uvek rano za dijagnozu ali rekoh da ne čekam da krenu da umiru. :zvezda::
 
16.02.2011
48
0
6
42
izvinjavam se u napred sto nisam imao strpljenja da detaljno trazim po forumu odgovor na svoje pitanje...al ako moze neko da mi odgovori da znam da li je ozbiljan problem ili problema ni nema :) do sada nisam nikada imao takve vrste proble al sad sam promenio ambijent i od samog pocetka mi se pojavile u boxu neke crne bubice, izgledaju kao one zelene po bastama (vocnjacima), samo su crne i neke lete...nisam obracao paznju na njih...al eto sad su mi biljke vec mesec dana stare, svetlo i dalje 18/6 i bubice se nalaze u svakoj saksiji i ima ih bas dosta ali samo na zemlji i saksiji....ne vidjam ih na samim biljkama.....niti biljkama nesto fali, nema tragova na listovima, niti stablu....da li ih treba eliminisati ili da nista ne diram....posto nebi bas da prskam nekom hemijom :) hvala u napred
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Ima spasa bar za nešto.
Skidaj to odmah!!
Škarice u ruke i sjeckaj sve zahvaćeno i još malo više od toga u tom području.
Jednostavno ne štedi i pljesnivo sve bacaj.
Nema ti druge :(
 
07.02.2016
6
1
3
32
okej hvala puno, nisu svi vrhovi ali jos cu pregledati sve, "samo" ovi glavni i debeli :(
znaci nestignem ni flush napravit? Valda se nece puno kemija osjetiti?
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nikakav flush sada,zaboravi to.
Ti ćeš kroz 2-3 dana...zavisi o vlazi,vjerovatno izgubiti sve.
Ovo je sam kraj i tu se nemože ništa.
Samo spasi što više jel izgleda dobro.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Baš tako,bolje išta nego ništa :)
A baš mu cvijetići dobro izgledaju,šteta full.
Da...i zaboravila reći :D
Izbjegavaj kontakt rukama između pljesnivog i zdravog....koliko god možeš ;)