Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
E ovako nije neki problem više mi je potreban savet, biljka ima manje od mesec dana stojala je na tavanu ispod krovnog prozora i nije nesto napredovala sto zbog nedovoljno sunca sto zbog zemlje koja je iz baste, sada moram da je presadim jer odlazim na brod, iskopao sam rupu od oko 70l i u istu nasuo dzak od 70l POTH, malo sam kamuflirao od gore zemljom sa sajta sto se vidi na slikama. E Sad da li joj je potrebna prihrana odmah ili da pricekam da jos izraste pa onda da djubrim, ili eventualno sa pola doze, za prihranu cu koristiti yaru 24-8-16 za vege fazuPogledajte prilog 279018Pogledajte prilog 279020Pogledajte prilog 279016
Radije neki ukorjenjivač prvih tjedan dana! 10...mozes je hranit, nije mala al potrebnije je malo korjen nahranit i zaštita neka protiv stresa zbog presađivanja i promjene okoline, zaštitit od puža i ostalog obavezno
 

Vetrenjaca123

Degustator kanabisa
31.05.2018
270
1.241
143
Jamrock
Hvala na brzom odgovoru i pomoci. I planirao sam puzomor okolo, da natopim manilu naftom zbog divljaci jer je u mom kraju bas ima, i da je naprskam insekticidom mislim biljku, ne divljac :D . video sam mravinjak na tom salašu a cuo sam da ne treba da ih diram zbog podzemnih kanala i protoka vazduha u zemlji, da li je to istina?
 
18.01.2019
62
48
18
zanima me vase misljenje nedostatak ? ili ti visak pre ce biti po meni manjak nekog mk .. strucna misljenja bi mi znacila
 

Prilozi

  • IMG_20190602_001742.jpg
    IMG_20190602_001742.jpg
    194,9 KB · Pregleda: 47
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik
15.11.2017
90
89
18
35
Pozdrav dragi članovi!
Trebao bih pomoć, savjet i sl... Naime, zbog situacije na privatnom planu nisam uspio otvoriti dnevnik već sam posadio 2.04. pineapple express auto, pročitao tonu iskustava i čak par dnevnika sa istim strainom ovdje na forumu. Lijepo je on gurao neko vrijeme, ali naišao val hladnoće i jednostavno stagnira zadnjih cca 2 tjedna. Evo i slika same biljčice i trenutno joj uvjeta:
279432
279433
279434
279435
Uvjete na slici ima zadnjih tjedan i pol dana( temperatura varira od 21 do 26C a vlaga od 45-60%). Rasvjeta je kao što i vidite e27 led žarulje na 30cm od vrha biljke i krenuo sam od dvije pa kako je rasla dodavao sam grla i žarulje. Počela je sa bijelim pistilama prije 2 tjedna, i čini mi se da otad stoji tj ne raste uopće (30 cm visine)... U fazi vegetacije dobivala je samo čistu odstajalu vodu sa ispravnim ph vrijednostima izmjerenim prije samog zalijevanja, dok je u fazi cvijetanja dobila vodu, hranu(hesi bloom i supervit), vodu, hranu, vodu tim redoslijedom. Znam da nije korektno od mene ubaciti se sa poluzavršenim proizvodom i tražiti pomoć ali kako rekoh nisam stvarno uspio organizirati dnevnik :( Volio bih spasiti dobiti bilo kakav urod pošto mi je prvi grow pa ako imate savjeta što mi je činiti bio bih vam jako zahvalan. Hvala
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
imam i ja nešto slično.
može li dijagnoza?
proveri ph sa kojim zalivas,malo ti je odreagovala nista strasno vidim ostatak bizoe je ok,proredi zaivanje iskljucivo kad ti je supstrat suv odnosno pot lak ko pero.Vidim da ti je bioza i usla u cvetanje pa moze biti isto da polako vuce nutrijente iz donjih listova koji joj nisu potrebni vise.
Naglasio bi drugari da kad pitate i trazite pomoc napravite kratki upedejt sta ste i kako ste radili u zadnje vreme jer tako ce te lakse prikazati problem i uvek slikajte sa sto boljim svetlom odnssno prirodnijim kako bi rekao, da si lekse video problem jer odredjeni spektari iz panela malo pokvare slike a i sam blic sa fotica.
Evo kolega post iznad je to uradio bas sve kako trebao i objasnio stanje samog uzgoja.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Volio bih spasiti dobiti bilo kakav urod pošto mi je prvi grow
Podigni panel za jos 10 cm imas LB a i malo si je pecno ishranom koliko si to blooma stavio i na koliko vode.
Ako ti bude de zapelo opet javi se u mentorski kod mene pa da to zavrsimo do kraja kako treba.Pozz
 
15.11.2017
90
89
18
35
Hvala na brzom
Podigni panel za jos 10 cm imas LB a i malo si je pecno ishranom koliko si to blooma stavio i na koliko vode.
Ako ti bude de zapelo opet javi se u mentorski kod mene pa da to zavrsimo do kraja kako treba.Pozz
Hvala na brzom odgovoru kolega... Panel je upravo podignut na desetak cm vise, a hesija je stavljeno cca 2ml na 2 litre vode(cak sam stavio manje sto u uputstvima pise)... Budem se svakako javio ako nastavi s ovim problemima ili se pojavi jos neki :/ Sto mislis/te da ju bacim vanka ako sljedecih dana dodje sunca?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
hesija je stavljeno cca 2ml na 2 litre vode(cak sam stavio manje sto u uputstvima pise)...
onda su ti Lb kao i sto sam prepostavio samo digni panel mozes izmedju ostalog da ga podignes i za 20cm dok se malo ne oporave pa spustis onda za 7 dana na 40cm,pa nastavis da pratis dalje.
a hesija je stavljeno cca 2ml na 2 litre vode(cak sam stavio manje sto u uputstvima pise).
Rokaj po tablici sve cemu stednja .,sad ti je bioza u tom stadijumu usla u cvetanje hrane nikad dosta.Skolski radis znaci jednom gnojivo jednom voda to ti je najsigurniji nacin ako si skpetican za neku hardcor tempo prehrane.Ja bi ti samo preporucijo da dokupis jos p+ od Hesija download (2).jpg i onda si u donekle u fullu sa tim bloom to je ok po meni.
edit; Sad me bas podseti Tema hteo da odgovorim a zaboravio,sto bi izbacivao biozu napolje pa unutra nema smisla to kao sto ti kaze kolega Tema.
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ako je budes izbacivo/ ubacivo, velike su ti šanse da navučeš neke štetnike na biljku i uneseš ih u box, pa ako ti se da cimat s tim, možes iznosit.. Neces bas puno dobit, a izgubit mozes, nisi napisao koje su ti snage ledice, pretpostavljam više od 10,12w ako pali na 30cm.. Odmakni panel kako ti kolega Bigeskalibur savjetuje za 10/15cm i prati stanje na novim mladim listovima, ovi spaljeni se neće povratiti
Edit:evo kolega ti je odgovorio u isto vrijeme kad i ja;)
 
15.11.2017
90
89
18
35
Budem napravio sve od navedenog, hvala na korisnim informacijama. I isprike zbog netocnog navoda, stavljao sam hesi boost + hesi supervit. Iznio sam ju bvan boksa da uslikam kako bi se bolje vidjela. 279442
279443
Zarulje su 2x 10w 2700k, 2x 10w 6500k i 2x 14w 2700k( po dijagonali).
Namjerno sam stavio ovu drugu sliku u dnu stabljike da vidite jel mozda trebam maknuti ovo malo lisce ili da ju ostavim kako je... Hvala kolege
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
hesi boost + hesi supervit.
To nisu gnojiva već stimulatori rasta/cvatnje, ojačivači/boosteri.. Ali biljka ti unatoč tome ne izgleda gladno uopće, kao što je napisano već, sad ti je PK potreban, N skoro i nije,
drugu sliku u dnu stabljike da vidite jel mozda trebam maknuti ovo malo lisce ili da ju ostavim kako
Ovo dole pri dnu mozes skinut slobodno, svjetlo tu ne dopire i tu ćes imat manje razvijene cvjeitće koji ti samo crpe energiju koja bi inače išla u vrhove, dakle mozes ostavit, ali bolje skini, pomoći ćes biljki.
Edit: koliki ti je razmak između žarulja jer vjerojatno imas hotspotove, ventilator neki nek ti puše po krošnji da to ublaži malo
izmedju sijalica je od 7-10cm
Možda da napraviš veći razmak, 10/15cm, i rasporedi te w podjednako ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
15.11.2017
90
89
18
35
Razmak izmedju sijalica je od 7-10cm, i imam vent koji puse po biljci cijelo vrijeme cak i kad je ugaseno svijetlo. Jedino nije fiksiran da piri na gornji dio krosnje pa ga micem s vremena na vrijeme da na piri skroz na isto mjesto...ili jednostavno biljku zarotiram svakih par sati.
Nemam kolega mjesta na panelu ako budem morao razmicati tj. moracu izbaciti pola sijalica ali ako ce to pomoci budem napravio, nema mi druge hh
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman
15.11.2017
90
89
18
35
Sve napravljeno, sada cekam i pratim situaciju oko novih nedaca iliti problema :D Posto imam dodatno mjesta u box-u mislio sam piknuti jos jedan strain unutra(auto anubis). Ali za njega definitivno otvaram dnevnik, pa cu trebati vjerovatno i mentora. Bice kroz par dana, moram nabaviti zemlju i mislio sam probati u onaj smart pot. Jel ima tko kakva iskustva s opcenito tom sortom i kako da krenem s njom?
P.s. Zaboravih pitati jel bi bilo pametno da napravim flush za gore navedeni pineapple auto? Nisam to nijednom na njemu napravio od sadnje pa pitam.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Mali OT, ali vjerujem da bi ovi iskusniji mogli znat kako rijesit problem.

Imam doma bosiljak-začinsko bilje koje dosta koristim i unatrag par tjedana mi se pojavila ova gamad. Pitanje je kako ih se rijesit, a opet imati na umu da se biljka koristi kao svježi začin, znači jede se :D

Odstranio sam ih mlazom vode i pošpicao biljku sa vodom od 2,5 ph i bilo je dobro tjedan-dva i sad ih vidim opet.

index.jpeg

Unaprijed hvala
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
strain unutra(auto anubis). Ali za njega definitivno otvaram dnevnik, pa cu trebati vjerovatno i mentora. Bice kroz par dana, moram nabaviti zemlju i mislio sam probati u onaj smart pot. Jel ima tko kakva iskustva s opcenito tom sortom i kako da krenem s njo
Mislim da kolega @Stanaccc ima iskustva s dotičnom sortom, pa te može usmjerit ako ti je potrebno, ali frend ovo je tema "ako imate problem..", pa nemojmo spamati temu ;)
@Srale7 ne bi na tvom mjestu previse prskao, samo mehaničko odstranjivanje jer ipak to jedeš, savjet, dezinficiraj prostor i sadi novo,
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
03.08.2015
15
33
13
29
Pozdrav forumaši,imam 6 biljaka starih oko mjesec i nešto dana.
Sjeme je domaće,iz neke dobre vutre.

Na dvije biljke su mi se počeli pojavlhivati kao pistili,ili nešto slično.E sad..
Uzgajao sam i prije,i nikad nisam naisao na ovo osim kad mi biljka krene u cvjetanje,biljke sam planirao u ovo koji dan prebaciti na sajt.
Također znam i razliku izmedju polova,pa me to malo budi da mi biljka u veg pokazuje ovakve simptome.Zemlja je kupovna.Prihranjujem plantellom trenutno
 

Prilozi

  • 20190603_195212.jpg
    20190603_195212.jpg
    236,4 KB · Pregleda: 51
  • 20190603_195202.jpg
    20190603_195202.jpg
    226,5 KB · Pregleda: 52
  • 20190603_195226.jpg
    20190603_195226.jpg
    326,4 KB · Pregleda: 53
  • 20190603_195152.jpg
    20190603_195152.jpg
    244,3 KB · Pregleda: 49