Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.05.2020
20
18
3
49
Nisam ekspert, ali evo my 5 cents

Gledam specifikaciju za domoflor mix

ovaj supstrat sadrži i 1kg/m³ đubriva PG MIX 14-16-18 I 100g/m³ mikroelemenata.
- Ove osobine kao i Ph 5.5-6 te srednje fina strukrura omogućava vrlo brzo nicanje i energičan početni razvoj.
- Optimalna količina bijelog treseta i gline daju ovom supstratu odlične vodo-vazdušne osobine.

Čini mi se to previše pognojeno i previše kiselo za tako malu biljku. Peteljke su ti ljubičaste što upućuje da imaš magnezij lock od prekisele zemlje. Sve upućuje na problem s Ph. A i svjetlo je možda prejako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity
14.01.2013
69
18
8
41
hvala na odgovorima. ovu zemlju sam uzeo jer je neki mix kao sa piljevinom jer mi pase sto je porozna pa moze korijen disati i ne stvara se blato i beton a gnojiti moram svakako. primjetio sam da se vlaga dugo zadrzi u ovoj zemlji. dugo su teske posude.
svjetlo je na nekih pola metra, tako je bilo i prije presadjivanja pa im nije smetalo. moguce da je do zemlje.
ne znam, radio sam prosli put sa ovom zemljom i nisam imao ovaj problem. kasnije sam imao problem s paucima ali to je druga tema. koliko se sjecam prosli put sam im dao gnojivo prilicno brzo nakon presadjivanja i nije im stetilo pa zato razmisljam da to sada uradim.
 
Poslednja izmena:

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
I jos jedno pitanje. Dal su ti se ti donji listovi sfrkali prije ili poslije transplantacije?
Aha.. sorry.. koristio si te posudice
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ne znam, ja kad radim transplant iz manje posudu u veću onda bar 2-3 dana ranije napunim tu veću teglu (15L) tako da u nju umetnem malu teglicu veličine u kojoj biljka raste. Ne stavljam teglicu u kojoj je već biljka da se korijen kroz rupice ne bi proširio dole u novu teglu. Zemlju u većoj tegli dobro natopim i u isto vrijeme zalijem i biljku u manjoj teglici. Najbolje mi startat u 2L do 2.5L da se biljka ipak malo razvije, minimum 3-4 kata, zato jer mi taman nakon 15 dana korijen skoro popuni malu teglicu i zato da nakon transplanta brže krene širit korijenje po ostatku veće tegle. Znači nakon natapanja pričekam 2-3 dana i onda transplant radim u mraku, izvučem malu teglicu i ostane taman rupa za umetnut biljku. Zatim tu rupu pošpricam s nečim za transplantaciju, ja koristim superthrive. Nježno okrenem biljku da mi ispadne a da se zemlja ne raspadne i samo umetnem, proces traje 5 sekundi. I nemam ni sekunde bilokakvog zastajanja od stresa već odmah veselo nastavi bujat. I ne trebam zalijevat narednih 2 tjedna jer je zemlja prethodno bila sva natopljena i sve je u njoj "aktivirano", eventualno zalijem malo rub gdje se spaja nova i stara zemlja. I to uglavnom radim na automatiku jer mi se nekako uvijek čini kao da im duže treba startat ako odmah krećem iz najveće. Po meni počinjat u malim čašicama od 0.2L je premalo jer i dalje moraš pazit kako zalijevaš kad presadiš. Kad je biljka jača i lakše podnese stres i brže razvije korijen u većoj tegli.
 
29.10.2020
23
65
13
Pozdrav! Da li balast za hps 400w ima znacajnu jacinu?Uu smislu -da li da brinem sto u tom delu doma, ponekad zimi napon padne pa se digne, a i izbaci osigurac.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Hid balast od 400w povuce jos ekstra 50-60 watta, znaci imala bi 460w iz zida kad se lampa upali do kraja, jer joj treba malo. U slucaju manjeg pada napona lampa ce potegnut jos vise i lose utjece na lampu, a koliko, to sad dosta ovisi i o vrsti balasta. U slucaju veceg pada napona lampa ce se ugasit i restartat nakon 10-ak minuta kad se malo ohladi. E sad pitanje koliko ti napon padne, ako padne do te mjere da ti i osigurac iskoci, mogla bi imat cesce gasenje i kraci vijek lampe
 
29.10.2020
23
65
13
Hid balast od 400w povuce jos ekstra 50-60 watta, znaci imala bi 460w iz zida kad se lampa upali do kraja, jer joj treba malo. U slucaju manjeg pada napona lampa ce potegnut jos vise i lose utjece na lampu, a koliko, to sad dosta ovisi i o vrsti balasta. U slucaju veceg pada napona lampa ce se ugasit i restartat nakon 10-ak minuta kad se malo ohladi. E sad pitanje koliko ti napon padne, ako padne do te mjere da ti i osigurac iskoci, mogla bi imat cesce gasenje i kraci vijek lampe
Hid balast od 400w povuce jos ekstra 50-60 watta, znaci imala bi 460w iz zida kad se lampa upali do kraja, jer joj treba malo. U slucaju manjeg pada napona lampa ce potegnut jos vise i lose utjece na lampu, a koliko, to sad dosta ovisi i o vrsti balasta. U slucaju veceg pada napona lampa ce se ugasit i restartat nakon 10-ak minuta kad se malo ohladi. E sad pitanje koliko ti napon padne, ako padne do te mjere da ti i osigurac iskoci, mogla bi imat cesce gasenje i kraci vijek lampe
Dešava se kad je jača zima,nekad ne iskaču osigurači,nego zatreperi svetlo. Mislim nema tu pomoći,takva je mreža struje.. jedino neka sprava,verovatno neki stabilizator... Snaći ću se.
Blagodarim na korisnom odgovoru.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare and 0Marac0

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Neki uređaj poput upsa ili nešto sl.
Oni se (koliko ja znam) uštekaju u struju i reguliraju napon. Tj.održavaju ga stabilnim!
Nisam probao, jer mi je sve 5 sa strujom, ali znam da postoje, jer ima aparata(sušilica, perilica i sl) kojima pad ili rast napona smeta!
Ček nisu ni skupi, ali 400w ti nije puno, kada gledaš koliko klima vuče ili perilica rublja!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: truare and Grona
11.05.2020
20
18
3
49
Ekipa, može savjet?

Krajem osmog mjeseca sam piknuo sjemenku nekakvog autosa kojeg sam dobio kao promo sjemenku, sorta navodno podnosi temperature do 10°C i gotova je za 10 tjedana. Nisam polagao puno nade da će od toga nešto biti, pognojio jedanput dvaput malo hesijem i to je to. Noću su temperature išle i ispod 6°C ali joj nije puno naštetilo. Narasla je nekih 75-80 cm, budovi nisu veliki, ali su baš ono tvrdi, pod mikroskopom sve puno bijelih trihoma, ne vidim ni amber ni prozirne, samo mliječno bijele.

E sad, par pitanja
- treba li raditi flush? dobila je dvaput pola preporučene doze hesija?
-jel se isplati autos zadnji dan ostaviti skroz u mraku?
- koliko bi vi to još dugo držali?

Evo i slika

20201101_100212.jpg
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Neki uređaj poput upsa ili nešto sl.
Oni se (koliko ja znam) uštekaju u struju i reguliraju napon. Tj.održavaju ga stabilnim!
Nisam probao, jer mi je sve 5 sa strujom, ali znam da postoje, jer ima aparata(sušilica, perilica i sl) kojima pad ili rast napona smeta!
Ček nisu ni skupi, ali 400w ti nije puno, kada gledaš koliko klima vuče ili perilica rublja!
Za 400W HPS trebao bi stabilizator napona od nekih 1000VA. Pošto su po grow shopovima to sve elektronički balasti može se koristit i relejni stabilizator poput ovog.
Servo je malo skuplji i koristi se više za induktivne potrošače kao što bi recimo bili stariji balasti ( oni sa trafom, kondenzatorom i starterom), kao i sva trošila sa motorom (klime, perilice, sušilice, frižideri itd.)
UPS je super stvar ali bi ju ispao i 10x skuplje, a za tih 20-ak minuta sta bi baterije drzale u slucaju nestanka struje mislim da joj ne treba.
 
Poslednja izmena:
10.04.2020
18
83
13
25
Pozdrav. Odradio sam water curing hedovi su bili potopljeni 8 dana u vodi, pa me zanima gdje da stavim hedove u neku kutiju kartonsku ili neku posudu prvi mi je put da ovo radim pa nez sta kako.
Trazio sam u temi water curing ali nije fino objasnjeno ovo za susenje samo pise susiti u ventiliranoj prostoriji 24h. Imam mali ventilator ali ne znam sta dalje kad sam izvadio hedove iz tegle...
 

Prilozi

  • 16042458190412246695530919209360.jpg
    16042458190412246695530919209360.jpg
    119,8 KB · Pregleda: 20

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
Pozdrav. Odradio sam water curing hedovi su bili potopljeni 8 dana u vodi, pa me zanima gdje da stavim hedove u neku kutiju kartonsku ili neku posudu prvi mi je put da ovo radim pa nez sta kako.
Trazio sam u temi water curing ali nije fino objasnjeno ovo za susenje samo pise susiti u ventiliranoj prostoriji 24h. Imam mali ventilator ali ne znam sta dalje kad sam izvadio hedove iz tegle...

Rastegni neku mrežu tipa mreža za komarce...stavi hedove gore i vent da puše, ali ne direkt u nje. I stavi ga na min brzinu. Temperaturu drži od oko 15-20. Za 2-5 dana su suhi ko barut.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Remza3456
29.10.2020
23
65
13
Relejni stabilizator napona 1000VA za elektronički balast 400w. Blagodarim ljudi!

Čitala sam neke prepiske u vezi stabilizatora,gde čovek ima situaciju prevelike potrošnje struje. Naime rečeno mu je da servo nema prekid u naponu ,dok kod relejnog nije tako. Onda bi hps sistem bi bio stabilan(što je namera) i trošio bi realno.Sve zajedno ,za nešto više novca i nije loša ideja.Sa tim BiH onda 600w. Kako se vama čini ovo,je li too much? Svakako ću se informisati još...

Neki uređaj poput upsa ili nešto sl.
Oni se (koliko ja znam) uštekaju u struju i reguliraju napon. Tj.održavaju ga stabilnim!
Nisam probao, jer mi je sve 5 sa strujom, ali znam da postoje, jer ima aparata(sušilica, perilica i sl) kojima pad ili rast napona smeta!
Ček nisu ni skupi, ali 400w ti nije puno, kada gledaš koliko klima vuče ili perilica rublja!
Čitala sam da je taj ups za kotao,od 5-60 min stabilnog napona bez prekida. Struja mi je nova dimenzija. Svakako će električar doći da izmeri treperenje,i na osnovu tog odgovarajući stabilizator,ako treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Dangerdenso

Aktivan Član
03.06.2018
76
280
53
@Badi hvala na odgovoru, inace zemlja je terramagma a sutra ide svaka u svoj 30 litarski pot, dvije su zdrave ova treca je takva kakva je ali probat cu I nju pa cemo vidjet.
 

Weedlover28

Aktivan Član
03.06.2014
126
956
93
Prvi put se susrećem sa ovakvim problemom, pitanje je vise informativnog karaktera
Prekjučer sam morao na put ic i slucajno sam slomio vrh, no kako sam ionako kasnio nisam adekvatno sanirao mjesto loma..Danas kad sam stigao bila je u dobrom stanju sretna pocela i cvjetat s tim da je na glavnom vrh izaso novi par listova, ali kad sam sklonio povez imao sam sta vidit, mjesto loma se nije spojilo i smedje je boje s tim da se jedan dio normalno drzi IMG_20201102_170156.jpg
Mjesto sam opet spojio i zaljepio trakom ovako izgleda IMG_20201102_170655.jpg
U slucaju da se ne povrati vrh oce li doci do umiranja citave biljke ili?