Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Themistocles

Aktivan Član
22.07.2018
161
343
63
29
Nije znao da postavi u chat pa mu ja rekao da postavi ovde i dao sam mu odg,malo je slomio prilikom treninga vidi se na slici pomalo,al nista strasno,reseno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mungos4
18.11.2020
136
196
43
Našao sam sliku na internetu da ne slikam pod HPS-om jer se nece vidit.Jel su ovakve tockice normalna pojava na stabiljci?
 

Prilozi

  • Screenshot at Apr 29 12-06-18.png
    Screenshot at Apr 29 12-06-18.png
    179,7 KB · Pregleda: 44

Kimi04

Aktivan Član
14.03.2020
69
368
53
27
Ekipa muci me jedna stvar..
Dali sam prerano napravio loli 8 dana od prebacaja nakon 6 je bacila pistile.. Muci me da nisam sjebao biljku, makar sam je nakon pospricao sa VitaRace
Rijec je o sensijevom skunku
 
18.05.2020
29
162
28
Pozdrav društvo! Na gornjim listovima biljke su se pojavile točkice, počnu kao malo tamnije flekica na listu, dok na kraju ne pređu u skoro bijelu točkicu sa smeđim obrubom. Listovi i žute na području oko tih točkica. Skoro pa se na svakom gornjem listu mogu vidjeti makar počeci problema. Nekako mi je najizglednije da je Leaf Septoria, pa bih probao supstrat zalit sa otopinom Neem ulja.
Inače, biljka je posađena u supstratu iz prošlog grow-a, jednom je flushana nakon što sam je ošamutio dodatnom prihranom, i unazad 10 dana dvaput sam je još prihranio sa 1ml CalMg + 1ml Atami Biobloombastic PK 8-12. Prvi put nisam zatvorio Autopot pa sam zalijevajući po površini supstrata poplavio cijeli šator. :fuck:
Plus, prijašnje diy led svjetlo sam zamijenio sa Viparspectrom prije 4 dana, naravno i odvrnuo je na najjače, pa su naglo narasle i temp i vlaga (30°C, 60%). Tu negdi sam i počeo primjećivat prve flekice na jednom listu. Svjetlo sam regulirao, sad su uvjeti dosta prihvatljiviji.

Dakle ideja za slijedeći korak mi je zalit sa otopinom Neem ulja (ugasit Autopot prije :D). Da li špricati i listove? Da li ukloniti sve listove sa simptomima? Bojim se da će ostat samo stabljika ako krenem micat lišće... Naravno, ispravite me ako sam na krivom tragu, ili imate kakvu drugu ideju šta bi moglo biti i/ili kako probati riješit situaciju.
Hvala svima!

1. OG Kush Auto, iz sjemenke
2. 51 dan starosti
3. 35cm od površine supstrata do vrha najvišeg cvijeta, uz kontinuiran LST
4. 15L Autopot
5. Kokos + BioTabs + svasta
6. Autopot, voda iz gradskog vodovoda
7. pH vode: 7.5
8. Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9. Led Viparspectra p600, 95W, na 80%
10. 32 - 38 cm
11. 0.16m2 (40cm x 40cm)
12. Temp: 22 - 28, vlaga: 40 - 52%
13. -
14. Fungus gnats, nestanu kad supstrat pospricam sa insekticidom na bazi buhača
15. Ovo je 3. grow
16. :
IMG_2752.jpeg
IMG_2753.jpeg IMG_2754.jpeg IMG_2755.jpeg
 
18.05.2020
29
162
28
@truare To je dobro pitanje na koje nemam dobar odgovor :) Biotabsi bi trebali pokrit cijeli grow, al sam radio flush (jer sam stuntao biljku sa dodatnim Orgatrexom) pa sam se kasnije bojao da flush nije previše očistio kokos. Nanizao sam cijelu seriju grešaka.
Možda pametnije još jedan flush pa pričekat koji dan i vidit da li se zaustavio razvoj novih simptoma?
 

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.643
143
@sone1 @truare, hvala na odgovorima i misljenja, i oprostite sto tek sad odgovoaram, ne znam sad cu vam prepisat raspored zadnjih 10-15ak dana zalijevanja (od toga ja bi rekla da je pred cca tjedan dana krenula bljedit lagano..), neznam ja nebi rekla ni da joj je premalo ni previse hrane.. ali mozete vi procjeniti.

15.4. : puna doza Pk Juice + pola doze Power Planta ( organic nutrients)
20.4. : pola doze Pk Juice + pola doze Big starta + pola doze Plagron Blooma
23.4. : puna doza Big Starta
26.4. : pola doze Pk + pola doze Plagron Blooma
29.4. : pola doze Big starta

pa eto neznam gdje grijesim..

i evo par fotka od sad :
IMG_6918.JPG IMG_6920.JPG IMG_6919.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Imam pitanje ,jel kad zalivam biljku hranom ili čistom vodom kada procuri voda i napuni se tanjirić jel tanjirić moram da ispraznim ili smem da pustim da biljka upije vodu i onda nastavim sa zalivanjem
Malo sam ih pregnojio i zemlja mi je suva pa moram svakog dana prskalicom kvasiti po 0.5L da omekša zemlja u sredini pota i na 3 dana zalivam sa 4L vode
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
@xx_tani ne treba njoj toliko hrane.. ako joj već daješ tako često doze trebaju biti puno manje.. full doze i pola doze je previše za nju a ni to gnojivo nije baš rijetko.. također .. ista stvar kao i kod @spoonman , previše PK , njemu nije još vrijeme, a za tvoju nije ni potrebno.. samo zasitiš medij i lockaš druge stvari. Isperi ju dobro.. al ono... full..... i jako lagano sa prehranom jer nije ona baš tak velika da joj je potrebno puno, nit ima puno cvjetova da moraš pumpat PK omjer.. e sad si izaberi.. hoćeš plagrona ili organics, ne znam kojeg plagrona imaš.. alga ili terra... možda ti je organics trenutno bolji zbog huminskih kiselina, al pazi da se ne prekombiniraš sa tim miksanjem... malo su mi glupe doze i na big start, power plant i pk juice.. jednostavno ih moraš kombinirat skupa.. pa se lako s nečim pretjera.
 
18.05.2020
29
162
28
@truare Hvala na pomoći! Isprao sam je dobro, sad samo promatranje kroz nekoliko dana da vidim kakva joj je reakcija. Trenutno od prehane imam samo Biotabs starter pack (tablete, Orgatrex, Bactrex, mycoriza) + BioBizz Calmag i Atami bio-bloombastic. Plan je samo nastaviti sa Orgatrex + Bactrex kombinacijom, po Biotabs uputama, kad biljka pokaže da je gladna (nadam se da ću skužit moment :D, sa Biotabsima nemam baš prilike to naučit). ::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.326
7.017
258
Isto @truare @xx_tani sada mislim da je puno hrane i jos vidim PK

Vidim mnogi to rade i nije mi jasno zasto (pocetnicke greske OK), ako cvet/plod jos nije ni formiran ili ih je malo, cemu to forsiranje PK, pa zar on nije tu da dodas kad zafali, nisu oni bezveze napisali na boci izmedju 6-8nedelje, znaci kad su budovi vec tu, samo malo dodas u toj nedelji, kada vec imas na cega, jer se mislim ako joj treba tada treba . . .

tesko mi je neke stvari da docaram/objasnim nekada, al ako pijes sladju kafu, da li je isto na celu ili pola solje jedna kasika secera ?
 
18.05.2020
29
162
28
@sone1 Apsolutno je sve istina šta pričaš. Ja evo sad 3. grow, u sva 3 sam pretjerao sa nečim. Biljkama nije nikad ništa falilo, uvik su problemi bili od viška. A ako sam nešto zapamtio čitajući ovaj forum je da je uvik bolje griješiti na stranu manjka nego viška. I opet radim gluposti :zvezda::
4. sreća? :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and sone1