Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.02.2016
9
11
3
53
Zemlja je Guanokalong Complete Mix, potovi 10l, uvijek imao savršene biljke sa topovima a ovo se razgrana sa puno malh grančica i cvjetića. U sjemenkama nije problem, ostaci od zadnje dvije narudžbe i to je do sada raslo i završavalo bez ikakvih problema. Na suncu je slikan Royal Critical Auto što žuti, a zelena što još nije poćela žutiti je Pineaple Express auto, najveća je Northern Light Auto od Royal Queen seeds. Ubrao pred dvije sedmice THC Bomb Auto u istom stanju kao i ove, puno malih cvjetića umjesto topova. Sadim je od početka i nikad nikakvih problema, a ova zadnja brate bila grm i jedva završila, aroma kao i uvijek za 5, količina upola manja, malo izgubila na jačini.
 

Prilozi

  • IMG_20220329_095629.jpg
    IMG_20220329_095629.jpg
    824,9 KB · Pregleda: 88
  • IMG_20220329_095640.jpg
    IMG_20220329_095640.jpg
    785,4 KB · Pregleda: 87
  • IMG_20220329_095811.jpg
    IMG_20220329_095811.jpg
    822,6 KB · Pregleda: 89
  • IMG_20220329_100630.jpg
    IMG_20220329_100630.jpg
    426,6 KB · Pregleda: 83
  • IMG_20220329_100705.jpg
    IMG_20220329_100705.jpg
    430,2 KB · Pregleda: 79
  • IMG_20220329_101045.jpg
    IMG_20220329_101045.jpg
    672,4 KB · Pregleda: 64
  • IMG_20220329_101052.jpg
    IMG_20220329_101052.jpg
    712,8 KB · Pregleda: 61
  • IMG_20220329_101102.jpg
    IMG_20220329_101102.jpg
    889,9 KB · Pregleda: 83
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
33
Amsterdam
Meris li PH? Koliki su ti razmaci izmedju zalivanja, jel zalivas iskljucivo kad je pot lagan kao perce? Kad je zadnji put djubrena? Koliko su stare? Izgleda kao da biljka ne uzima hranu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: edmundo
16.02.2016
9
11
3
53
PH nije potrebno mjeriti kad koristiš Biotabs starter pack. Radio svih ovih godina po uputama kako je napisano i uvijek sve bilo super. Zemlju koristio po tri puta i biljke bile skroz u redu. Sada sa novom zemljom i sa starom ista stvar, biljke žute i muče se. Naknadno dodavanje Bactrexa i Orgatrexa ne pomaže nimalo. Dvije tablete u potu od 10l i dodavanje 20ml Orgatrexa i 1g Bactrexa u četvrtom tjednu (bez naknadnih dodavanja) je bilo dovoljno za ubrati najmanje 50g sa zdravih biljaka što je meni sasvim dovoljno.
Zalijevam kad je pot lagan ali većinom ne pustim da je skroz suh.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Gle. Ili su gladne dusika ili je PH. Gladne dusika normalno ne bi trebale biti. Znaci da je PH. Moze biti i Calmag takodjer. VIdim da otprilike znas sta pricas i sta se desava, tako da ce ti ako si sam priznas, jedna od ove tri navedene opcije rijesiti problem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7
16.02.2016
9
11
3
53
Nije meni problem priznati prijatelju, samo šta kad još uvijek ne znam uzrok.
Imam veliki problem i ovakvo growanje nema smisla.
Po meni ili Biotabsi nisu što su bili ili imam problem sa svjetlom.
Mislim da je ovo drugo zbog toga što mi biljke nemaju izgled i staturu automata kao dosadašnjih godina,više su grmolike (guste) sa puno malih listova i cvjetića. U cvjetanju nastupa poremećaj i biljke žute.
Nije do genetike i sjemenki, godinama sa Seed City-a uvijek iste sorte, pretprošli grow bio dobar od iste pošiljke sjemenki a dva zadnja ovako, to ne može biti razlog. Plus pošiljka sjemenki iz Slovenije korištena u pretprošlom growu, Northern Light i Royal Critical imali topčine pa sam morao vezivati grane jer su se savijale od težine budova. A sada vidite na šta liče te dvije sorte na slikama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tom7

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Vidis. Prelako otpisujes razloge. BioTabs nisam jos cuo da se netko proslavio s njima. Druga stvar je genetika. Ajde da naprave 30 000 sjemenki pa prodaju stalno jedne te jedne. Nije tako. Medjutim ok. Treca stvar, kad vec neznas sta je onda napravis reset. Flush zemlje ako je 20 l zemlje, barem 60 litara vode. I to PH 6.5. U medjuvremenu nabavi Hesi Bloom i Hesi Boost i Hesi P+ recimo. Cal Mag takodjer. Koji god. I kad ti se biljka / biljke osuse od tog flusha, mazni punu dozu Blooma i boosta. Ako nastave dalje pune se, nije bio veliki problem. Ako ne nastave, onda znas sta je problem. U svakom slucaju, ajde budi realan. Ja sam procitao 2 puta sta si napisao i sve sto sam ti mogao napisati zavrsava s ovom tockom.
 
12.10.2015
161
174
43
@etmundo neznam sta ti je sa biljkama, al probati cu objasniti svoje iskustvo sa biotabs starter pack. Meni redovito (a radim prema uputi proizvođaca starter packa) nakon max 3 mjeseca biljkama nestane hrane, nebitno jel auto ili foto. Ja redovito nakon izduzivanja biljke dodajem PK i orgatrex (njega jos 2 zaljevanja ovisno o biljci-pratim jel zute listovi). Dakle ako radis prema uputi proizvođaca biotabs traje 2,5-max 3 mjeseca. Isto tako sam primjetio da mi se pojavljuje deficit Ca nakon 1 mjeseca starosti, tako da njega dodajem od tada. Inace za biotabs starter pack same pohvale.
 

daktilograf

Aktivan Član
03.09.2019
197
713
93
Somalirana de Pufna
@edmundo Koju vodu koristis? Sa cesme? Jel se dogodilo nesto vezano za vodosnabdevanje u zadnje vreme? Realno da bi mogao da utvrdis sta je ovde problem morao bi nekako da izmeris PH i EC vode, bezobzira sto koristis biotabs, sta god da koristis ako ti je EC visok moze da napravi sex. Mnogo bi ti olaksalo kad bi mogao da izmeris i runoff jer bi tako mogao sa sigurnoscu da utvrdis sta se desava u zemlji. Dzaba da flushas ako je voda losa. Ako neces da nabavljas ph i ec metar, savetujem da prikupljas kisnicu i da je koristis za zalivanje. . .
Takodje predpostavljam da je ova najmanja biljka koja nije u cvetanju u istom boxu pod istom sijalicom? Meni ona deluje kao relativno normalno formirana biljka, sad ne mogu bas da vidim sa slike, ali biljka bi krenula da se izduzuje jos u periodu vegetacije a meni ovde deluje kao da su internode "zgusnute", odnosno nema velikog razmaka.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.863
358
Ja bih iskljucio svjetlo,friska 600 tka mora raditi posao. Vise izgledaju kao da su gladne i da ne pune. E al sad opet mozda nesto nije u redu sa zaruljom el primjecujes na oko el slabije sta svjetli naspram prijasnjih, a opet nikad neznas mozda bas od svih menki u ovima eto takva genetika:kafa::razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: edmundo
16.02.2016
9
11
3
53
hOnda, žarulju sam promijenio prije mjesec i po, tako da ako bi bio problem u svjetlu sumnjam da možda prigušnica ne odrađuje svoj posao. Nisam nigdje izguglao koliki im je vijek trajanja.

Koristim vodu sa česme, ostavim pola sata do sat da izvjetri klor pa zalijem.
Kišnicu sam koristio od kada su biljke počele žutiti u pretprošlom growu do kraja (oko 40 dana) i nikakvog poboljšanja nije bilo pa sam se vratio na vodu iz česme.

EC vode mi je nepoznanica i morati ću se educirati za to.

PH mjerač imam ali ga nisam odavno koristio, naručio sinoć tekućinu za kalibriranje. Kad sam počeo growati (prije 8 god), prva dva growa sam odgojio mjereći PH pri svakom zalijevanju jer onda još nisam koristio Biotabs.
Bilo je uspješno sa nešto manjih problema koje bi rješio čitajući ovde na forumu.
Onda sam otkrio Biotabs i činilo mi se puno lakše growati sa time. I tako je i bilo sve do sada.
Nije sve bilo 100% savršeno uvijek, ponekad bi se vidjelo manjka nečega na ponekim listovima,ali to u najgorem slučaju niti 10% od sadašnjeg poremećaja. Dodao bi malo Orgatrexa i Bactrexa i to bi stalo.

daktilograf, ta manja biljka što sad počinje cvjetati – takve su lijepe i zelene bile sve u zadnja dva growa, i onda od početka cvjetanja počnu žutiti. Nju bi probao sljedećih nekoliko zalijevanja sa ph 6 ili malo iznad, jer je voda sa česme iznad 7, pa da vidimo da li će početi i ona žutiti.

Jednu biljku bi uradio kao što mi je Bizzzo savjetovao, a u jednu bi dodao PK booster po savjetu Toma7, pa da vidimo šta će se dešavati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and sone1

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.085
15.668
358
Da je do svjetla,strechala bi sa puno večim razmakom između nodova!
Moguće da si dobio xxl automate,jer kad se to napuni,imat češ budove ko tornjevi. Iz istog razloga,jedu više i jedna tableta više,bi im mogla pomoči(nisam probao tabse,ali trebali bi valjat).
Pogotovo,ako su na početku cvata.....
Biljke rastu više u visinu, prve 3-4 sedmice su zelene a onda počnu žutiti
i ne završe kako treba. Dakle trebao bi biti problem sa svjetlom.
Meni bi prvo hrana pala na pamet. Da je svjetlo preslabo,nebi imale nodove toliko blizu. Da je prejako,bila bi spaljena na vrhu,ne po cijeloj biljci!
Prve sedmice ukupno ili samo cvata?
Nigdje ne piše koliko su stare. Ako su u 2,3 tjednu cvata,onda ih nahrani i to je to. Ako su tjednima u cvatu i ne pune se,onda su se locale!
Ovak nagađam!
Po meni ili Biotabsi nisu što su bili ili imam problem sa svjetlom.
Kako odrediš hranu ,pošto neki strainovi jedu duple doze,neke ne mogu podnjet pola....razumijem da se tabsi postepeno otapaju,ali kako ih doziraš?
Jel počela žutit od dolje ili je odmah zahvatilo cijelu biljku?
Dušik ili magnezij ili oboje,teško je odredit ovako...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: edmundo and Bizzzo
04.05.2021
97
235
33
@edmundo
Postoji mogucnost da je vodovod nesto promjenio, ako su ubacili kloramin on ne moze ispariti iz vode tako lagano, za razliku od standardnog klora. Za obican klor se preporuca bar 24 sata da odstoji, a za kloramin mislim puno duze ili uopce ne isparava (nisam siguran)
Pitaj vodovod da ti posalju kakvocu vode, svatko ima na to pravo i ne bi ih trebalo zanimat zasto ti treba.

A za prigusnicu ako sam dobro shvatio stara je 8 godina? Moguce da je vec na izdahu, 8 godina nije malo.
 
16.02.2016
9
11
3
53
OMaraco,
biljke su u cvjetanju jedna u drugom a jedna u trećem tjednu. U prošlom growu kad su počele drastičnije žutiti sam topio i dodavao jednu tabletu po biljci + Orgatrex i Bactrex i nikakvog poboljšanja nije bilo.
Godinama sam radio sa dvije tablete na pot od 10L, Orgatrex i Bactrex radio po njihovim uputama.
Dakle prvi put dam kod presađivanja i drugi put nakon 4 sedmice ili koji dan prije ako vidim da se koji list buni na hranu. To je bilo dovoljno za ubrati 50g i više po biljci, a znalo se desiti i preko 80g, sve biljke bile zdrave i zelene. Probao sam dodavati naknadno mimo uputa ali moja očekivanja da ću tako dobiti više uroda se nisu obistinila. Dakle imale su hrane dovoljno a imaju i sada.
Dugo sadim ove sorte i do sada je bilo sve ok. Što je razlog ovako velikom poremećaju, da li je kvaliteta vode, PH lock, svjetlo…
Biljke počnu žutiti u prvom tjednu cvatnje i to odozgo, kasnije skroz požuti gornja trećina a od polovice na dole su normalnije i zelenije. Upućuje kao da je svjetlo prejako pa ih prži, a nije, dovoljno su udaljene, da im je prevruće uvijali bi se listovi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
biljke su u cvjetanju jedna u drugom a jedna u trećem tjednu. U prošlom growu kad su počele drastičnije žutiti sam topio i dodavao jednu tabletu po biljci + Orgatrex i Bactrex i nikakvog poboljšanja nije bilo.
Biljka nemoze uzeti hranu ako joj PH nije kako treba. Ima je ali ne uzima. Samo treba crtati valjda dalje 13 puta :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DinkoCentar
16.02.2016
9
11
3
53
Bizzzo,
pa rekao sam da ću uraditi kako si predložio, dakle uvažavam tvoj predlog.
I to ću za dan dva kad mi stignu tekućina za kalibriranje i booster. Na otoku sam i to ovdje nema za kupiti.
Za flushati moram naštimati PH.

Ne želim nikoga više zamarati a pogotovo ne tebe jer sam prije bio moderator na forumima pa znam kako je trošiti
vrijeme bez potrebe na "problematične" članove a imaš pametnijeg posla za raditi :D
Samo kulturno odgovaram članovima ako me nešto pitaju :) ,a valjda će neko nešto i naučiti iz mog dosadašnjeg iskustva.
 

rastagenetic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.01.2014
711
8.193
233
Ne smatram ovo problemom, ali me zanima šta je ovo sto izgleda kao smola
Pojavilo se samo na tom jednom cvijetu
Pa ako netko zna bio bi zahvalan
 

Prilozi

  • IMG_20220330_185513.jpg
    IMG_20220330_185513.jpg
    417,2 KB · Pregleda: 61
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Moguće da je ovo. Nije neuobicajena pojava. Imali smo vec slucajeva na forumu. Radi se o tome da bud zrije i kako dozrijeva, kapa thc :) Googlaj "ressin oozing from ripe plants". Moguce da imas na tom budu vec podosta smedjih trihoma. Jesi gledao mikroskop?

1648667029526.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rastagenetic