Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31

20230804_160534.jpg 20230804_160641.jpg 20230804_160603.jpg 20230804_160610.jpg 20230804_160545.jpg
Šta se dešava sa mojim biljkama društvo, može li neko da mi kaže? 6ta nedelja cvetanja, a polako ulaze u 7. Od kako sam im dala 1/3 Boost i Bloom Pro Line Hesi 2x, one su počele da žute.
Nisam ih ispirala uopšte od tada ali jesam zalivala vodom da procuri jedno 10,15 %. Loša situacija jel da, sad kad treba da im dam za plod, ja ne smijem jer cu im samo pogoršati stanje, tako se mebi čini, pa vidite toliko mi ih je žao da nemogu da spavam, željela bih da se vrate u život. Vaše mišljenje ?
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.369
10.071
356
Ne paniči nepotrebno, super je sve @dvadeseteGaSim :)
Ulaze u zadnju fazu života, to su najnormalnije jesenje boje i - meni lično - uvek su predivne :D
Možda ide u fejd nedelju dana ranije nego što bi trebalo, ali uz ove vrućine napolju i to... kontam da je očekivano (nznm kakva je temperatura kod tebe), svakako je ok to, tu si negde
Ne bih ja to mnogo ni hranio više, nema potrebe
Čupaj jedino te mrtve listove odatle ti najpre kreće buđ

Lepo izgleda :)
 

dvadeseteGaSim

Aktivan Član
08.06.2015
232
721
93
31
Usisavam filter danas ljudi i skidam mrtvo lisće od sad pa nadalje.
Vjerujte mi po mirisu i svemu nije samo da izgleda :D
Moglo je to i puno bolje da sam razvijala znanje koje imam umjesto što isprobavam nešto novo.
Inace zadovoljna sam, ne sjekiram se puno šta je tu je.
Puno mi znači vaše mišljenje. @Wendigo @Vutra Samotnjak

HVALA !
 
Poslednja izmena:

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Pozdrav seniorima foruma, nadam se da ste zdravo i pravo :)
Kada imate visekomponentno gnojivo, tj. kada postoje boosteri i vitamini koji se daju u Vege, i u Cvijetu (a moraju se davati zajedno), ili kroz cijeli ciklus, da li koristite odvojena crijeva, sprice, iglice, da ekstraktujete gnojivo iz boca, ili koristite razlicite sprice/pipete? Da li postoji mogucnost kontaminacije gnojiva ukoliko koristim jedan predmet (sprica, crijevo, pipeta itd...) za svaku bocu?
Da li ima neki bolji nacin za mililitrazu pored sprice ili graduirane pipete?
Sorry ako je pitanje "glupo" ali znate i sami da se djavo krije u detaljima... Hvala unaprijed :vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: POsram

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.369
10.071
356
Lično jednu pipetu za sve koristim, ali uvek prebrišem pre sledeće komponente, pogotovu kad dodajem bakterije, ugljene hidrate i slično.
@JohnnyBGood to je jedno od onih "svako na svoj način" odgovora, ima ih koji se ne stresiraju oko toga, ali mislim da je predostrožnost sasvim na mestu :) ne škodi, osim što doda malo vremena
Takođe, tamo gde je moguće (Hesi, BioBizz npr) brzo "savladaš" koliko staje u čep :) tako da pipeta dođe za nesretne AN boce, Bakterije itd
Mislim da Plantela npr ima oznaku na čepu za mililitražu
 

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Razumijem. Hvala Wen! Posljednje sto bih zelio je da pokvarim gnojivo koje trenutno imam jer mi je kvalitetno gnojivo udaljeno 170km :D
Mislim ne zelim nikakav procenat greske, makar tu. U zdravlje moj forumski druze! :)
EDIT: Hvala na dodatnom komentaru. Tacno, imam HESI full liniju. Nisam otvarao nista jos pa ne vidim, ali cekiram svakako. :vutra:
 
Poslednja izmena:

Need 4 weed

Aktivan Član
14.06.2019
166
490
63
Znam da imam tripse kako je kolega jedan ustanovio, vide se odozdola bijele nakupine, mala je u 6 tj. cvijeta, šta sad sa tim napastima, uz to mi se pojavilo i nešto crveno-smeđe na par listova, dobiva plantellu cvet
I onda jedno pitanje u vezi filtera, on je skroz crn kad je novi, sad je dobio nešto bijelo po sebi, vjv. prašina, ali da priupitam
Hvala
 

Prilozi

  • 20230812_005440.jpg
    20230812_005440.jpg
    330 KB · Pregleda: 36
  • 20230812_010041.jpg
    20230812_010041.jpg
    576,9 KB · Pregleda: 34
19.03.2018
75
55
18
Pozz svima
Nemam slike jer mi je outdoor, ali ovakva je situacija.

3 straina, domaje, ali razlicite (ne bi trebalo imati veze), zalijevam svaku sa 5l vode i gnojivo najobičnije Plantella List i Plantella Vrt, miješam po preporuci pa stavim ili 30mL na 5L vode ili 15mL list i 15mL vrt, ne pretjerujem

Obilazim jednom tjedno cca, prošli tjedan malo požutjeli listovi, reko zbog hrane je, danas sve 3 požutile i suše se listovi, uvijaju i suše.
Do sada im je zalijevanje bilo dovoljno jer nisu pokazivale znakove žeđi, e sad taj dio gdje jesu malo je močvarniji.
Je li moguće da im je prevlažno ili im jednostavno stvarno fali toliko hrane(makar sumnjam) ili stvarno fali vode?
Padalo je dosta kiše ali ne znam
Puno hvala
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
tesko bez slike... al ovako po opisu i uvjetima zvuci ko fusarium.
ako biljka izgleda ovako nekako .... da se cijela objesila onda je fusarium.... i tu nemas vise nista za napravit. pisi kuci propalo.
...ako je nesto drugo onda ces morat sliku neku stavit....
fusarium-wilt__KWVdaCbass2eYejz.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pumpkinhead

JohnnyJohnny

Aktivan Član
21.05.2023
208
833
93
Pozdrav cijenjenom ljudstvu foruma :)
Kako skupljate runoff i koji je najbolji nacin da se na taj nacin sprijeci overwater i plodno tlo za pocetak nametnika?
Da li mogu koristiti kuhinjske rucnike? Hvala unaprijed! :vutra:
 
19.03.2018
75
55
18
tesko bez slike... al ovako po opisu i uvjetima zvuci ko fusarium.
ako biljka izgleda ovako nekako .... da se cijela objesila onda je fusarium.... i tu nemas vise nista za napravit. pisi kuci propalo.
...ako je nesto drugo onda ces morat sliku neku stavit....
fusarium-wilt__KWVdaCbass2eYejz.jpg
Bas tako kao na 3 slici
Jedna je takva ove druge dvije zute ali neki dijelovi su odumrli
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.267
35.819
2.698
Weed California USA
ali neki dijelovi su odumrli
to je cesto kod fusariuma. zna npr pola biljka umre skroz, druga polovica jos zdrava. ili 2 grane samo odumru :)
.... ova koja je cijela ... mos ju iscupat i bacit. nema tu spasa. ova druga.... odrezi mrtve grane i nadaj se najboljem.
nema tu pomoci. velika vlaga i to je to. mozes probat pomoc da ocistis sve oko biljke da nema raslinja.... i opet se nadas najboljem.
i ne sadis u mocvarnim djelovima :D
 
19.03.2018
75
55
18
to je cesto kod fusariuma. zna npr pola biljka umre skroz, druga polovica jos zdrava. ili 2 grane samo odumru :)
.... ova koja je cijela ... mos ju iscupat i bacit. nema tu spasa. ova druga.... odrezi mrtve grane i nadaj se najboljem.
nema tu pomoci. velika vlaga i to je to. mozes probat pomoc da ocistis sve oko biljke da nema raslinja.... i opet se nadas najboljem.
i ne sadis u mocvarnim djelovima :D
a sadio sam i prije ali nije bilo problema na tom mjestu
u redu puno hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe