Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala grofe na misljenju....medutim gledam, potovi su jos teski, plantelu su dobile (pola doze) prekjuce.
Mislis li da bih trebao ponovo, kad ih budem poljevao za 2 ,3 dana, da im dam punu dozu? Hoce li in biti previse? Ili da im dam ponovo pola doze?
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala grofe na odgovoru. Mogao bih ih i sad politi.
Razmisljam kako je moguce da im nedostaje hrane, kako je kolega djed mraz rekao... imaju dosta svjetla i trose hranu kao lude
ne secam se da mi se ikada dogodilo, a sta je sada slucaj, da mi se zemlja u potu odvoji od ruba
Dat cu im punu dozu plantele, pa cemo videti sto ce da se desi
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Postovane kolege, izgleda da su se moje nesretnice koliko toliko oporavile. Uslikao sam ih pa Vas molim za misljenje. Biljke su podjednako tretirane. Detalje mozete vidjeti ovdje. Danas im je 20 dan od nicanja. Prema sugestijama kolege, dobile su (po prvi put) pola doze Plantele cvijet prije 5 dana, nakon toga, prije 3 dana, cijelu dozu (10 ml.). Jucer im je poprskano lisce Ilsamin kacijem (3 ml. /L). Popiju nesto vise od litre vode ph regulirane. Zbunjen sam jer u prethodnim sadnjama nisu trosile ni priblizno ovoliko hrane, a plantelu bih im poceo davati tek nakon vise od mjesec dana vegetacije, a sada su vec, u 20 danu primile 15 ml. Plantele.
Dakle, desna je biljke puno bolje od leve, a sto se vidi i na slikama
Sto da radim, da ovoj levoj dadem jos hrane pri sledecem poljevanju? Desna biljka, plantela sljedece poljevanje, da ili ne?

Hvala svima

DSC_0031 - Copy.JPG DSC_0032 - Copy.JPG
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.328
7.036
258
Nadam se da nije skamenila zemlja pa da ne upija kako treba, jer malo je litra vode, ili opet preterujes sa cestim zalivanjem(tj bar mislim), sacekaj duze od 2 dana, tipa 3-4-5 dana, da to bude posteno suvo i da nalijes bar 2-3L minimalno. Bas zbog toga hoce da pokazu isto kao da gladuju, i onda sve drugo sto radis moze biti kontraproduktivno. Dok je mokro EC je nizak i ti tako pocnes da hranis, sta mislis sta se desi kad prvi put presusi pot? :)
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala sone na odgovoru. Biljke su ovim potovima da sada pile max. 4 L. S obzirom da su mlade, cini mi se da 1 l nije malo. Za promjenu pricekati cu sad 3, 4 dana sa poljevanjem.
Zemlja ne bi smjela biti nabijena, jer nisam radio nista sto i do sada nisam u prethodnim sadnjama, i jedna i druga biljka su tretirane isto pa mi ova jedna opet zaostaje.....Ova druga, naprednija biljka se drzi super.
Sta je EC?
Da li da im dam Plantele list ponovo, sta kazes, ili bar ovoj sto zaostaje?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brugi

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.914
256
@selectio biljke ne rastu od đubriva, već od parametara growa - temperatura, vlaga, CO2
Tek kada je to sve zategnuto, pune doze đubriva imaju smisla - i to ako je biljka zdrava, ima razvijen koren i dovoljno lisne mase da to sve isprati i obradi.
Ti od starta čeprkaš nešto :) i nekako mi se čini da očekuješ ujutru kad ustaneš da se sve odjednom promenilo, ne ide tako. Treba vremena da se oporave i vrate gde treba, imaju svoj ritam, ako ih požuruješ, sebi problem praviš
EC je 'electric conductivity' - koliko soli imaš u vodi (ili supstratu). Dakle, kako gore već napomenuh - zaliješ punom dozom đubriva, biljka ne može da povuče to sve, ostane u zemlji, kad se osuši - pretvori se u so. Mineralna đubriva, samo ime kaže.
I kolega @sone1 ti upravo na to skreće pažnju
Dakle nema smisla dodavati đubrivo jer se biljka malo vuče. Neće tako rasti brže. Ne kažem da sledeće zalivanje trebaš samo vodu, već na pogrešnom mestu tražiš rešenje :) nije do manjka đubriva, pre će biti nesređeni parametri, loše zalivanje u startu itd
Pusti ih na miru neko vreme, da uhvate zalet i oporave se, nemoj ih stalno prčkati :D

Ajd sretno
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala Vendigo...... sve je to meni jasno, ali mi nije jasno, zasto jedna biljka napreduje a druga ne kad imaju potpuno iste uvjete i tretirane su na potpuno isti nacin?
Anyway, dao sam sad ovoj manje razvijenoj pola doze plantele, a ovoj drugoj samo vodu i slavol pa cemo vidjeti ....
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.914
256
Pa to je k'o da pitaš zašto je jedan brat k'o od stene odvaljen, a drugi mršavi ziljavac :D
Različite biljke, pa i različiti fenotipi istog kultivara - drugačije se ponašaju, i drugačije potrebe imaju, dešava se to.
Mislim, možda je jedna imala problema da uspostavi lepo ritam, razgrana koren, možda je u njenom ćošku drugačija mikro klima (meni npr u velikom šatoru u jednom ćošku koji je najbliži prozoru biljke slabije vuku vodu pogotovu u zimskom periodu, ali znam već za to pa ispratim, menjam im mesta, itd)
Može biti svašta razlog, ali cela poenta i jeste da ne tretiraš sve biljke po default, I kako piše na boci, već da naučiš da ispratiš i prepoznaš šta ti govore :)
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.077
15.604
358
Hvala Vendigo...... sve je to meni jasno, ali mi nije jasno, zasto jedna biljka napreduje a druga ne kad imaju potpuno iste uvjete i tretirane su na potpuno isti nacin?
Anyway, dao sam sad ovoj manje razvijenoj pola doze plantele, a ovoj drugoj samo vodu i slavol pa cemo vidjeti ....
Previše ih zaljevaš u ovoj fazi...
Kad presadiš,zaliješ sa cca 0.5L vode,direkt na sredinu,da se zemlja slegne oko kotjena i onda svaki dan po pola litre oko biljke(ili svaki drugi,ovisno o uvjetima). Ja zalijem zemlju kao ti, mjesec dana od presađivanja. Zato ti je jedna našla kisika i malo porasla,dok se drugoj utopio korjen!
U početku im treba vode i kisika,a kisik ne dobijaju,jer je zemlja natopljena vodom. I preko vode se daje kisik,ali tek kada korjen ispuni cijeli pot!
Sve radiš kako treba,samo malo smanji zaljevanje,ne treba natopit cijeli pot. Korjen ide za kisikom(suhom zemljom),slično kao i za vodom u kasnijoj fazi. Ovo je najkreče što sam mogao,da ti ne ispisujem gluposti.....

@selectio ,otvori dnevnik i pomoči čemo ti,kad zatreba:thumb:
Znaš koliko puta gledam svoje stare dnevnike,jer sam nešto zaboravio i sl. Ovako dobijaš savjete sa svih strana, što nije loše,ali u dnevniku ti je sve napisano(zemlja,gnojiva,svjetlo,potovi itd) i samo pročitamo prvi post i znamo šta i kako. Uglavnom,puno kvalitetnije odgovore češ dobit,ipak je ovo :vutra:
Evo ti i primjer....ti hočeš dati pola doze Plantelle,što je 7.5ml/L,a imaš jaku zemlju Screenshot_2024-02-08-16-00-03-174_com.android.chrome.jpg koja ima hrane za ovajo male biljke. Ovo 4 tjedna sve ovisi o veličini biljke. Ja mislim,da im još nebi trebao davat hranu. Pusti da se zemlja osuši i postepeno zaljevaj,tako če rast puno brže ,bez problema!
 

Prilozi

  • 17074052502127868234163389374662.jpg
    17074052502127868234163389374662.jpg
    473,2 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.328
7.036
258
Da ti ne spamam po dnevniku, bile su stuntovane, to se sada primeti, na novim slikama, udavio se il je riknuo koren onda od greske u zalivanju. Sada su se resetovale i hvataju zalet. Nemoj forsirati sada jos hranu dok ne zatraze.
Ja mislim,da im još nebi trebao davat hranu. Pusti da se zemlja osuši i postepeno zaljevaj,tako če rast puno brže ,bez problema!
Videlo se da su gladne, al ja ne mogu tvrditi da fali u soilu, jer ga ne praktikujem :)
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
612
3.228
203
Sta si growao pod MH? Od pocetka do kraja ili samo vege si odradio, dali je bio autos ili foto grow? Kako je ispalo na kraju....?

Ovaj upit je za pod temu -

Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet​

ne pod probleme tokom uzgoja.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: brudja
28.03.2023
6
3
3
30
Pozdrav ekipa, imam mali problem a mozda i veliki :confused:
Ukratko: improvizirani box, sjeme blue gelato 41 B.F. , 45 dan cvijetanja, zemlja plagron growmix,svijetlo lumatek 600w, temp 26-22
 

Prilozi

  • 20240215_142206(0).jpg
    20240215_142206(0).jpg
    422,4 KB · Pregleda: 34