Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.03.2024
7
26
13
27
Hvala Djede, 24.11 prosle god su stavljene, bile su vegetirale nekih 45 dana koji dan gore dole(18/6rezim vege) ostalo sve do sad cvetaju, (12/12 cvetanje )od pre dve nedelje sam im uskratio jos po sat vremena dana tako da su manekenke sad na rezimu 13/11 u korist mraka , hrana ide plagron sve organski, sa cal magom od advanceda i phosfor od hesija, zalivam ih po deset litara obe , prosle nedelje sam im dao malo kokosijeg , bez ostale hrane, juce i mislim poslednja klopa bloom ,cal mag ,phosfor ,sugar ,green sen, malo zyme , i razmisljam za nedelju dana lagano poceti ispirati , samo mi je bitno i olaksanje , da je okej sve i blizu kraja , samo bi pitao kako da ispiram nisam to jos radio, i u vezi susenja kad je obradim i posecem koliko da je stavim da bude okacena da se spusta thc a da se ne presusi, i na koliko se otvaraju tegle kad se prebaci u tegle i kada hvala najlepse veliki pozdrav ! ::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
@majsara klasični flush je da proteraš 3X veću količinu vode u odnosu na zapreminu pota (ako je pot 20L znači ide 60L vode gore-dole) uz naštelan ph. Obzirom da si išao organic (sa izuzetkom Hesi Phosphorus+) ne moraš se mlatiti sa tim, to u praksi važi za mineralna đubriva, ti možeš prosto da je od sledećeg zalivanja staviš na čistu vodu do kraja, dakle zalivaš istom količinom, samo bez ikakvih aditiva

Sušenje idealno desetak dana (temperatura oko 20C vlaga 60%) uz blagu cirkulaciju vazduha, ali ni slučajno direktno vent da bije. Uglavnom je teško je postići takve uslove (temperatura/vlaga) bez sušare, ili ako prirodno nisu takvi uslovi kod tebe, tako da se ne stresiraj mnogo i ako se osuše malo brže - sve iznad pet dana je ok u principu
Fora je da nastavi sa hemijskim reakcijama i oksidacijom, a da hlorofil ispari lepo - onda ne miriše na pokošenu travu i ne grebe grlo :)

THC se ne spušta, to je mit :D pretpostavljam da misliš na ono da se okrenu naglavačke kad se suše, da se THC 'spusti' iz zone korena (ima ih koji kače sa sve korenom :D i to se viđalo) - to je glupost, nema ga u korenu.

Tegle u početku otvaraš svakodnevno na po 15 minuta/pola sata, pa onda nedeljno, pa tako...ima o tome po forumu pisano dosta, nemoj se stideti da čitaš isto :) da ne bude da su kolege odvojile vreme bezveze :D


Ajde sretno u nastavku!
Izgleda to super već sad :)
 
Poslednja izmena:
21.03.2024
7
26
13
27
Hvala @Wendigo , tako sam i razmisljao sto se tice flush-a da odradim , malo me plase te ogromne kolicine vode, ova varijanta mi skroz odgovara do kraja . :)
Sto se tice susenja vlaga mi varira od 30 do 60 posto a temperatura ne ide ispod 20 zbog podnog grejanja znaci moze ici samo gore al tu je uvek na 24,5 gledam kad odmara malo da rashladim prostoriju , da im izvucem boju spustim jos temperaturu…e sad imam dva ventilatora i hps kad ih budem susio da li da iskljucim lampu totalno i ostavim samo ova dva da mesaju na 1 brzini (imaju 2 brzine), ili da ostavim i hps jer je meni lampa na sredini satora i skroz na nebu 250wat, uglavnom dosta mi je sad sve jasnije …hvala ti bas si fino ovo napisao a i ostalima naravno , koju su mi pomogli sa informacijama i savetima i ovde i u chatu!
Javim se sa slikama kad sve bude gotovo nadam se kroz koju nedeljicu, srdacan pozdrav svima ! :thumb:::volimj:::clap:::rasta::spliff:
 

Prilozi

  • IMG_3335.jpeg
    IMG_3335.jpeg
    948,4 KB · Pregleda: 34
  • IMG_3331.jpeg
    IMG_3331.jpeg
    338,4 KB · Pregleda: 31
  • IMG_3334.jpeg
    IMG_3334.jpeg
    455,1 KB · Pregleda: 32
  • IMG_3341.jpeg
    IMG_3341.jpeg
    633,4 KB · Pregleda: 35

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
U mraku se mora sušiti :) može i na nekoj slaboj dnevnoj svetlosti, ali nikako direktno na Suncu, ili pod lampom! Razgrađuje se THC, isparavaju terpeni, itd
Što se ventilacije tiče, a vidi, to je sve pričanje napamet :) svaki prostor se razlikuje. Bitno je samo da vazduh cirkuliše (još jednom, nikako ventilator pravo u biljke sa bije, eventualno u ćošku negde da stoji i meša vazduh) i što niža temperatura, ako možeš, obori još malo, i to je to :)
Mislim da su dva venta previše, ako sušiš u šatoru, i jedan je dovoljan, okrenut npr ka zidu šatora
@majsara
 
21.03.2024
7
26
13
27
Tu su slike od obe biljke , ova druga biljka inace kasni za ovom prvom ali pod mikroskopom po trihomima ne deluje tako ,vise ima trihoma od prve biljke , poslednja klopa pre 5 dana ,e sad pitanje dal ih veceras skidati , ili isprati jedan flesić jednu nedeljicu , nisam stigao da ih ispiram, koliko mogu izgubiti , one su gotove IMG_3422.jpeg

IMG_3421.jpeg IMG_3420.jpeg IMG_3419.jpeg IMG_3418.jpeg IMG_3411.jpeg IMG_3409.jpeg IMG_3408.jpeg
:spliff:::listomahanje::::volimj::
 

Prilozi

  • IMG_3417.jpeg
    IMG_3417.jpeg
    142,9 KB · Pregleda: 16
  • IMG_3413.jpeg
    IMG_3413.jpeg
    120,3 KB · Pregleda: 13
  • IMG_3416.jpeg
    IMG_3416.jpeg
    162,7 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
06.01.2023
31
99
18
48
Pozdrav svima, trebam pomoć...
Dvije biljke u 120x120, pineaple chunk, 77 dana starosti, 26 dana na 12/12. ..... Pogledajte prilog 501635Pogledajte prilog 501636
Odgovorit ću ovako, sam sebi, možda u budućnosti nekom pomogne...skroz glupo sam ovo odigrao, da sam samo malo uključio logiku, ništa od ovoga se ne bi dogodilo. Jbg, škola....bilo je tu nekakvih nagađanja o nametnicima (nema ih definitivno) i o nedostatku kalcija pa sam prošlo zalijevanje pojačao calmag i zapravo usrao još više, simptomi samo su se još pogoršali. Ono što nisam uzeo u računicu je da biljke zalijevam bunarskom vodom punom kamenca (zapravo kalcifikata, jel) i zapravo taj Calmag ja vjerojatno ne trebam ni dodavati. Ovako sam lockao P i K i tko zna šta još ne. Uglavnom, danas flush.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SAINT GERMAIN
21.03.2024
7
26
13
27
Hvala Cyric , a cuj ponavaljam se malo ali nema veze , bitan je cilj, pa od 24. 11 pg su stavljene znaci vegetirale mozda 40,45 dana max sve do sad cvetaju burazeru oduzilo se malo bilo je stresova svega, jos malo ispade ko foto a ne auto sorta, haha, al nema veze ,ne vidi se dobro na slikama ova prva je trebala se skinut vec odavno, posto su misljenja podeljena jedni kazu skidaj drugi ostavi , ostavicu jos nedelju dana samo da probam malo isprati supstrat zbog ukusa , i da se posusi zemlja, pa makar izgorela mislim pocela se susit,ali mislim i ja da joj treba jos tacno sedmica jedna, ovoj drugoj mozda i koji dan duze ali kad ova prva se bude skidala moracu i drugu, jer nemam gde susiti drugde da ovu ostavim jos malo…sta je tu je sledeca tura ide sa vecim iskustvom vecom i boljom opremom itd , al mislim da joj prija sve sto joj radim i da ce me nagraditi lepo i da ce to biti fino sve na kraju:rasta:
 
Poslednja izmena:

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
ljudi moji ja ne znam da li sam ja stvarno toliki baksuz? prvi klonovi u kokosu su mi propali. sad napravim aeroponski kloner i eno vecini se donji deo stabljike pretvorio u gnjecavu masu. molim vas sta da radim da mi bar 1-2 klona uspeju da ostavim njih za majku a da biljku sa koje su skinuti ostavim malo u vegetaciji i bacim je na cvetanje. neophodno mi je ulje ova moja zla bolest me hvata sve jace kad hodam lelujam ko meduza. i ovo jedno seme sam jedva nabavio i dok sam sklopio box kupio merace prihrane sklopio ovaj aeroponer potrosio sam sve sto sam imao ustedjeno sad nemam ni da kupim ulje.
ne mogu vam opisati koliko me psihicki utuklo kad sam video jutros da su im stabla gnjecava doslo mi od muke da pregrizem onaj kabl za struju

edit: sad sam tek poludeo videh da je majku biljku nesto napalo takodje. rekao bih da je manjak kalcijuma ali bolje da proverim ja sam pod stresom ogromnim mozak mi ne radi IMG_20240329_091920.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

KARTMEN

Aktivan Član
13.06.2015
116
434
63
Ovo sam video od starijeg clana,OpaCupa...
providne case,potgrond zemlja,blago svetlo,po mogucstvu podni grejac za reptile,ovaj dome za odrzavanje vlage moze i da se inprovizuje...i za 15ak dana izbije koren...ma superprosta fora..
a sa kokosom jbg...:confused:
 

Prilozi

  • 20240329_090911.jpg
    20240329_090911.jpg
    314 KB · Pregleda: 25
  • 20240329_090907.jpg
    20240329_090907.jpg
    357,9 KB · Pregleda: 25
  • 20240329_090857.jpg
    20240329_090857.jpg
    424 KB · Pregleda: 24
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
vecini se donji deo stabljike pretvorio u gnjecavu masu
To je tzv "dampening", previše vlage pa patogeni sa zemlje pređu na stabljiku i - ćao...
(guglaj kad stigneš, a gotovo sigurno je pisano i na forumu o tome, čini mi se da sam video negde)
Gornji sloj supstrata ti je previše mokar, ili generalno previše vode ima oko njih
Takođe, kod klonova je poželjno da se skoro svi listovi osim gornja dva poskidaju, kako bi - kad pusti koren i krene sa fotosintezom - potrebe biljke za svetlom/ nutrijentima bile ograničene/smanjene, radi lakše tranzicije
U suprotnom ne mogu da isprate i opet uvenu
Nije nužan korak, ali znatno pomaže
I mora im se vazduh novi ubacivati isto, dakle prvo se svaki dan po 15 minuta skida 'dome', najbolje čak dva puta dnevno po 15 minuta
Pa se vremenom povećava interval, da se sve više navikavaju na uslove u boxu, u suprotnom kad ih prebaciš pod jako svetlo i jaku ventilaciju - uvenu
I ne treba im uopšte mnogo svetla, upravo suprotno - ja moje kad kloniram držim pod običnom LED od 9w, i više nego dovoljno za prvih desetak dana :)
Supstrat da je vlažan, ne natopljen, i to je otprilike to :)

E sad, rekoh ti skoro već...nisu svi kultivari pogodni za kloniranje, ali mislim da bi makar jedan morao da ti se primi..

Sretno u nastavku!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KARTMEN

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Pa imaš patogene i u vodi :) i to upravo te koje i prave problem - aneorobne bakterije, fungi I slično...ako je odstojala voda, tj ako ne menjaš svakodnevno, ili svaki drugi dan - vrlo verovatno je to u pitanju
Plus koliko si siguran da pumpa radi posao dobro, valjda baca dovoljno kiseonika da ih ne poguši
Dampening je uvek uzrokovan viškom vlage i patogenima, nema šta..A ako sumnjaš na zarazu, dezinfekcija prvo svega (hidrogen peroksid, medicinski alkohol ili asepsol, lično favorizujem H2O2 - prži, ne prašta :D
 

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
Ima dve pumpe za vazduh nije do toga. Sledecu turu klonova ide po par zemlja, kamena vuna, jiffy diskovi i aeroponic. Ako se bas ni jedan ne primi onda nek ide sve u..... i ovako sam polu ziv od Ms dal je realno da mi se bas nista ne da u zivotu

Edit: Razmontirao sam ceo aeroponic set, ljudi moji sta je ono bilo u vodi. Neki kao beli pramenovi necega, ja ne mogu verovati da je to moglo narasti za 4 dana. A u vodu sam dodao bio samo malo roota i clonexa. Sve sam prvo oprao vodom toplom pa prebrisao 3% hidrogenom pa alkoholom 70% i sad sam stavio na sunce onu plastiku da malo i sunce ubija pogan zaraznu. 5 klonova je imalo deo stabla jos zdrav odsekao sam nodu iznad umocio u clonex i zabo u potgrond h pa nek probaju da se otmu dok ne stigne sledeca tura klonova. E njih cu po par komada na sve moguce poznate nacine kloniranja ako bas ni jedan ne uspe nek se gonim i ja i moja sreca u tri lepe...... kad zivim u ovoj sugavoj Srbiji gde ni semena ne mozes da kupis. I ovo jedno sam jedva nasao nesto ispod tezge lik mi ga naplatio 20e ko da je zlato. Al nema veze da bar ima jos.
Sto se tice deficita ima li neki prirodan nacin da dignem kalcijum, kad sam slepac nemam od cega da kupim vise ni cal mag. Izvinite na ovoliko negativnih vibracija u postu al probajte da me razumete svega mi se skupilo preko glave jos sad i ovo. Nemam sa kime drugim da podelim muku, covek kad je bolestan i bez para svi beze od njega, nikome nisi potreban. Surova istina :(
 
Poslednja izmena:

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
Sad kad mi naraste princeza za nove klonove skinuti cu i obicnu vodu, i vodu od vrbe, i zemlju i jiffy i onu vunu kamenu i ovaj aeroponic sto sam napravio, i taman cemo imati test uzivo sta najbolje sljaka. Hvala svima na savetima
 

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
Drugari kad me slog nije drmnuo sad kad sam ustao. Pogledam ja vidim sija lampica na tajmeru od svetla. Ono kako sam juce petljao oko biljke nekako sam dokacio onaj prekidac da non stop radi svetlo. Sta da radim sada? Da je pustim jednu noc bez sna pa da nastavi rezim kao sto je bilo ili? 18/6 je trenutni od 2 nocu do 8 izjutra. Bas sam besan sad, posle cu da zalepim taj glupi prekidac trakom nece vise mrdnuti