Amnesia Haze Automatic, 250 w. top+lst

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
auh,jesi ju osakatio pravo
trebao si pričekati par dana da se odvoji sljedeći kat pa onda capcarap jedan list i taj novi kat
ovako mi to djeluje da će joj trebati dani i dani da potjera nešto novo
bar mi tako djeluje na slici
 
Poslednja izmena:

Diego Maradona

Aktivan Član
27.05.2013
71
290
53
33
@cerak1000 držao sam lampu na samom početku na nekih 30-ak cm, ali sam primjeto da su na prvom paru listova bili malo spženi vrhovi

@1310 eto vlagu sam uspio podići na 45% sa dva mokra ručnika i nekim posadama sam vodom. Zadnjih dana vlaga je bila 30-35% pa sam morao reagirati.

Neznam @VenloNL moguće da sam uranio, mada se meni činila nekako spremno. Sada stagnira 48 sati možda koji sat više. Nema sada nazad, mogu samo čekati kad će krenut i nada ti se da će to biti što prije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and cerak1000

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Probaj pojačati ventilaciju ili neka ti ventilator piha izmedju lampe i bioza tako ces moći najbolje pribliziti lampu biozama ,a da im ne bude vruće. Ja kada sam radio super top, biozi je trebalo 5 dana da krene i mogu ti reči ispala je super.:bocni:: pratim sa zadovoljstvom ,jer planiram u sledećem grow-u sve super top.:popcorn:::watch:I da ne zaboravim i ja sam na automatiku radio super top, odložiće ti počrtak cvetanja za 7 dana najmanje, mislim produžiće ti vegetaciju.
 

Diego Maradona

Aktivan Član
27.05.2013
71
290
53
33
Pozdrav svima! Evo malo raniji update na 15. dan.
Raniji update nije bez razloga ima, dakle imam tri glavne vijesti jednu dobru, jednu lošu, i jednu koju još ne znam ali meni ne izgleda dobro. Dakle dobra vijest je ta što se konačno biljoza danas nešto poštenije trgnula nego prošlih dana. Loša vijest je ajmo reći očekivana, na žalost @VenloNL je bio u pravu, osakatio sam vrh grane na drugom katu prilikom topiranja. I to onako skroz dole nisko, sada izgleda nešto sločno kao da je FIMana, nemam pojma što će sada nastat iz toga, ugl. kontam da sam joj priuštio hrpu stresa. Treća vijest je to što su ispod prvog para listova (onih ovalnih) počeli izbijati kao još neki mali novi listovi ili što ja znam.
To je više manje to, za ovaj puta. Pa ako neko iskusniji može po slikama nešto zaključiti slobodno baci komentar ili savjet. Pozdrav!
Ostalo sve super , ovako kad gledam po lišću i to po meni puca od zdravlja za sada.

4.jpg 6.jpg
 

Diego Maradona

Aktivan Član
27.05.2013
71
290
53
33
Vozdra ljudi evo apdejt 26.dan.
Pa da odmah krenemo, znači u prošlih desetak dana ima dosta napretka. ona osakaćena grana 3. kata nije na kraju bilo toliko oštećena kao što je meni izgledalo, dakle nastradali su samo vrhovi prvih para listova i skroz malo vrhovi drugog para te grane također. Što se tiče onog novog para listova što su nikli kod kotilon iz toga su se razvile isto neke zakržljale grane, nisam puno istraživao o tome pa neznam što je točno, ugl. znam da će na lolipopu nastradati.
Ono što se zbiva trenutno sa samom biljko je slijedeće ovako prije 2 dana sam je LST-irao, tad sam ujedno i prvi puta uočio da je lagano izbacila pred cvijet. Znači sad će ona da se kroz dva, tri, četiri dana razcvijeta ful.
Prije pet dana je dobila 1/3 preporučene doze biopona za vege fazu, jer sam bio uočio da je skroz prvi par listova počeo gubit zelenu i polako primat žutu boju.
Ovako vizualno zadnjih par dana meni djeluje nekako previše tamno zeleno, na nekim listovima vrhovi su savijeni prema dole, a na dva tri lista su čak i rubovi po cijeloj dužini uvijeni prema unutra mislim prema donjoj strani lista.
Lampa je na 30-ak cm, temp kad radi je 26-28c, vlaga oko 40%, kad je ugašena 18-19c vlaga 55-60%.
Eto to je više manje to, nadam se da nisam zaboravio ništa važno spomenuti.
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Pozdrav!
 

Diego Maradona

Aktivan Član
27.05.2013
71
290
53
33
@cerak1000 ovako je izgledala od ispod do danas.
10.jpg

eh onda kad sam to fotografirao htio sam je još jednom saviti pa sam prvo potrago jednu glavnu granu pukla je na pola ostala polovica se još držala za stabljiku. to sam uspio sanirati tako da sam je žicom pritegnuo na kontra stranu tako da se grana drži za stabljiku, nadam se da će se uhvatit. i da ne bi tu bio priči kraj. onda sam htio saviti drugu granu a nju sam uspio otkinuti skroz...
eto bravo za mene i moj trud, i dobru brigu za biljku.

sada izgleda ovako: osakaćena skroz. kad je vidim radije bi plako.
11.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Ako se nesiguran sa lst... uzmi izolir traku,oblepi gde se racvaju grane,pricvrsti ih... i onda radi lst,bice ti puno lakse tako... a ta grancica sto je pukla,oblepi je izolirom i povratice se,nemoj zicom... i samo lagano sa njom,kad zalijes biljku radis lst :) peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bezzla01
04.08.2015
52
130
33
49
Potpisujem. Ja obicno dignem i vlagu u box-u prije zaljevanja i savijanja. Grane budu meke i savitljive,a i to za izolir stima.

Ne moras citirati kada odgovaras na post iznad !! oc
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Diego Maradona

Aktivan Član
27.05.2013
71
290
53
33
Pozdrav svima! 37. dan
Najprije da se zahvalim svima koji su pomagali. Hvala svima, da ne nabrajam sada svakog posebno.
Hvala i na podršci.
Pa da onda krenemo! Znači biljka iako je super topirana sada ispada da je ostala na sam jednoj glavoj grani.
Dakle desilo mi se to da sam prvo polomio jednu granu na lst-u koja se mogla vratit nazad. Pa sam potom slomio dugu ganu ali nažalost nepovrtno. i tako su mi ostale dvije grane jedna čitava jedna ranjena, e da ne bi bio tu kraj priče, kad sam prije 8-9 dana išao namještati ručnike za vlagu kao sam tresao box pala mi je bilježnica ,ona sa tvrdim koricama inače na njoj je bio postavljen venilator ali je on sa vanjske strane, i ništa pala bilježnica i slomila ovu čitavu granu skroz, nepovratno. I sada je ostala na onoj prvoj slomljenoj grani. totalna glupost mi se desila znam ali što je tu je.
Eto ona je sada u 11. danu cvjetanja ništa se sada ne buni previše. Jednom dobila gnojivo za vege fazu.
Poslije sakaćenja ove treće grana činilo mi se da je nekih par dana stagnirala sa cvjetanjem, ali dobro krenula je sada nazad.
Kada radi lampa ima 26c i vlaga 45%. kad neradi 18c i vlaga 55%
Lampa je skroz blizu na nekih 15-20 cm skroz. zaljevanje svaka 3-4 dana sa 1,5-2 l vode. ph 6.4.
Evo planiram danas, sutra napraviti flush pa kad se osuši lagano početi sa plantelom.

12.jpg 13.jpg 16.jpg 18.jpg 20.jpg 21.jpg 22.jpg 23.jpg 19.jpg

Eto toliko za sada.
Lijepi pozdrav svim!