Auto Lemon Skunk & Mazar & Jack Herer [hps600w]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Znači tebi je ispuh pasivan:whato::? Ja bi odmah premjestio vent sa upuha na ispuh!;)
 
15.12.2015
86
51
18
32
Psihograd
imam ph down prasak sta se u bazene stavlja,jel to moze?i sad sam okrenija ventilaciju(upuh pasivan samo malo krpe preko radi baja,ispuh wc vent 320 m/h,unutra kalolifer da grije i veliki vent za mjesanje zraka i 2 mala od compa za hps i biljke) jeli to ok?oce biti puno puhalica
I na nekim potovima kao da je malo mahovina pocela na nekim mjestima rast.
I dali ima neko nekakvo rjesenje kako da dovedem temp i vlagu pod kontrolu,kako da je odrzajem?

@Smells @PowerSeed @L0oD i drugi pomagajte dok nije kasno:bocni:::razvaljen:::zvezda::
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Sve sam ti napisao na PM. Radije grij prostor u kojem je box nego grijalicu u boxu.
Za skidanje ph koristi ocat ili limunsku kiselinu. Ili pak ph down za growanje. Nisam siguran za taj za bazene.
Ostalo sve sam ti privatno natipkao.

Ne moras pisat i na PM i na forum i na sve strane. Takodjer nemoj pisat post za postom, editiraj prethodni post.
 
15.12.2015
86
51
18
32
Psihograd
Sorry spor mi internet pa nevidim PM dok ne refresiram ili postam ,a i panika u glavi .
A to sta se tice grijanje to je tesko tesko izvedivo ugrijat prostor u kojem je box,pre veliko za obicnu grijalicu.Naj bolje sta sam uspija je da ventilacija i ovaj sta mjesa rade non stop a grijalica se upali kad temp padne na 25.8 i ugasi na 28.2 to je naj naj bolje sta sam mogao izvuci i skemijat,vlaga je sada oko 45% sa ovako podesenim boxom,Kalolifer se pali svako par min(cca 3,4min) i radi 60sec te se ugasi..ja dok sam to sve "namjestao" sam sjedio na podu u boxa ivjerujem da je to sada dobro sve,u boxu puse lagano sa svih strana,zrak se mjesa,nije zagusljivo,vlazno i pod pritiskom kao do sada bez svih ovih ventilatora,Je temp 27-28c ali je relativno ugodno za stat

Ja se nadam da sam sada sve uspija idealno posloziti da dobijem prave uvjete za biljku,hvala vam svima na pomoci:thumb: :respect: :thumb: :vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Možeš slobodno PH down za bazene koristit...dio posla su mi i bazeni pa eto znam da je safe,identičan je sastav (fosforna kiselina).

Slušaj šta ti kaže @Stipe ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: munjast
15.12.2015
86
51
18
32
Psihograd
Ok tnx,ima par kg tog praska pa eto bar da nesto imam kako spada:p
Evo i slika nakon preuredivanja:p
abrtw8.jpg


I taj slavni i trazeni ispuh:lol:
2cnbaxj.jpg

Pa neki jadni usis:confused:
21l1yz7.jpg


2u89ses.jpg
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Sad je to to kaj se tiče ventilacije,;)al ti na kraju ispad da ti box grije prostoriju!Ja sam koristio kalorifer al mi je uvijek bio vani i usmjeren prema pasivnom upuhu!:) I sve najbolje u 2016.!
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Pozdrav. Gledam ove zadnje slike sto si okacio pa mi se nekako cini previsoko ta lampa i reflektor, gurni taj veliki vent sto imas na sredinu boxa da ti puse ispod lampe..izmedu bilja i nje..
Rupa za pasivan usis isto mi se cini mala, slobodno to prosiri..cak mi se cini da je ta strana boxa direktno naslonjena na zid pa ta rupa i nema nekog smisla ako je tako. Busi drugu vecu na bocnim stranama..mozes i na obe strane po jednu..isto tako automate nije preporucljivo bas presadivat tako da ubuduce direktno u vecu vazu..
Pomalo i strpljivo..citaj dnevnike, uci od drugih..
Sretno drug!
 
15.12.2015
86
51
18
32
Psihograd
bok.lampa je na 60cm od vrha biljke naj vece,sonda za temp i vlagu je takoder pri vrhu biljke, vent sam namistija da ne smeta a da puse po svim biljkama i hvata lampu isto jer se lagano lagano zanjise kad vent prode priko nje,i na lampu sam stavija pc vent da puse u zarulju i ispod tako da nevirujem da sta treba dirati osim nac nacin za odrzavat temp bez grijalice,a za ovaj pasivni usis,mozda je rupa mala(ostala od venta sta je bija tu vjerovatno 10-12cm promjera) a sa druge strane je prostorija i vrata izlazna.posto je prostorija bez prozora svaki dan je ostavim otvorenu par sati da se zrak izmjeni(planiram napravit nekakvu kocku na ulaznim vratima za ventilaciju).,jbz daba meni citanje ja dok na svojim greskama ne naucim ne odustajem,zato i imam mnoooogo robije iza i isprid sebe:D
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Ne bi te obeshrabrivo al ja mislim da to nece daleko.I hladno im je i puno ima vode.Ph ne valja zato ti na onoj prvoj biljci dobijas one fleke.Prevelika oscilacija zraka izemdu svijetla i mraka.Nesjeci,nevodni,nedirajnistauopce.Sporonapreduju
 
15.12.2015
86
51
18
32
Psihograd
temp je konstanto izmedu 25-29 bila sad je fixno 25.8,ph normalne vode je 7.4-7.6 i u to na 10L vove stavim 1-2 male zlice limunske kiseline i iza toga ph bude malo ispod 6.8 sta je minimum na ovom mjeracu sta imam(zuta boja je 6.8 a meni bude malo malo svjetloije od toga mjerac je za bazene mjeri ph i kloru ali u odvojenim celijama i sa razlicitim tableticama,ja mjerim sa njim samo ph)vlaga mi je od 40-70% ovisi kako kada.imam mjerac sta panti min i max temp i vlagu pa onda sam siguran da nije do toga,i sonda je u vrhu biljke, ventilaciju sam sredija,zemlja se osusila.tu nevirujem da je problem.u pon idem kupit digitalni mjerac za ph pa cu vidit runnoff
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Ne znam.zelim ti srecu.Al meni izgleda da ce sve biljke popusit ono sto je i prva.A ako im se to desi preispitaj moje misljenjeu predzadnjem postu jer sve simptome koje sam naveo uzrokuju videno na slikama.
A evo i pronasao sam ti isto sto sam ti i reko vec pa prelistaj,i vsakako pogledaj slike koje trpe veliku vlagu i previse vode iste ko tvojhe.
http://www.theweedblog.com/when-and-how-to-water-marijuana-plants/

http://www.growweedeasy.com/overwatering

evo nesto sta se jednom tipu dogadalo
https://forum.grasscity.com/absolute-beginners/984892-sign-overwater-big-pictures.html

A evo ti idokaz za sve sto sam ti reko da sam u pravu tak da il sebe lazes il ne znas sta radis.,a prije ce bit ovo drugo.
Ovo ti je o ph fluksaciji idi skroz do dolje

http://www.growweedeasy.com/7-step-remedy

ZNaci i vec sam ti to reko,ako to ne napravis necu ti vise pomata jer ne slusas.
Imas prevelike PH fluksacije,smanjivanje ph sa limumon ili njegovom kiselinom vara,a ph za bazen ne znam koliko je bas precizan.
Zato ti biljke dobivaju one fleke to je br1.Jer ti je ph zakljucan pa nemogu doprijeti do nutrijenata
A 2.stvar zasto tako vise i sporo rastu je zbog precestog zaljevanja.

I moj konacni odgovor,ako mislis da nesto nije ispravno molio bih modove da se ovom prikljuce i pomognu covjeku tj.da potvrde sto govorim.
Uzmi biljke i sve idi proflushaj sa 3 puta vecom kolicinom nego jekalic,i to sva voda sa nariktanim ph.Zahebi fore malo cu za vodom iz pipe pa malo za nariktanom jer nema smisla.I to radi za ph- kiselinom koja kosta hebeni 60 70 kuna.I ako nemas mjerac odi kupi za 15 20kn u smart shopu one rucne testere i satim proflusaj biljke,nahrani ih malo za nutrijentima i bakterijama ako imas,i enzime stavi.
I onda ih ostavi da miruju tjedan dana.Rezanjem lisca na kojem je fleka od ph fluksacije neces sakrit nista ni pomoc,samo ces odmoc jer im lisce treba a tebi ce se nastavit fleke pojavljivat ako me ne poslusas.Tvoj grow tvoja stvar prika...
 
Poslednja izmena:
15.12.2015
86
51
18
32
Psihograd
digitalni ph metar cu ici u pon u igrow kupit,ovaj ph down sta imam je ok za to kaze @Smells.
U ponediljak cu kad kupim ph metar nastimat ph i svaki pot isprat sa x3 vecom kolicinom nastimane vode(11L znaci 33L), i zatim sta preporucavas da napravim,cime i kada da pocmem gnjojit(nemam nista. u pon mogu kupit u igrowu sve sta treba)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.