Auto Wembley + Auto Super Hush + Auto purple

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Poštovane dame i gospodo,

spremam se za svoj prvi grow. Sjemenke su bile 24h u vodi da omekšaju, potom sinoć kasno stavljene u vlažni pamuk. Već jutros su sve tri pustile korijenčić (?). Stvarno su me iznenadile svojom klijačkom brzinom. :D Da li će im se desiti nešto ako stoje još dan-dva u pamuku s obzirom da su već proklijale sve 3? -Morat ću se požuriti sa nabavkom opreme.

Ovo je planirana oprema isčitavajući forum:

Svijetlo: HPS Sylvania 250 W + odgovarajuća prigušnica i starter. Kupljeno i spojeno! Svijetli ko sunce :D

Box: 0.7m x 0.7m x 1.2m Šper ploče bijele s jedne strane debljine 5 mm. Zna netko lokaciju gdje bi se to moglo naći?

Cool tube: Kupljena staklena vaza u fortisime za 16 kn, odneseno kod staklara da se odreže dno. Napravit ću po mnogobrojnim diy tutorijalima tu po forumu. (da li se potrebno zahvaljivati?) Pitanje: Da li krajevi one elastične cijevi moraju stajat horizontalno i izlazit na bočne stijenke boxa, ili mogu zaokrenuti da izlaze na strop boxa? Na kraju ide ventilator? Provjeravam da li sam dobro ulovio princip rada cool tuba.

Pitari: 3x 7-10 L mislim. Pronađeno po kući.

Zemlja: Teramagma

Voda: zagrebački vodovod (?) Da li to treba dirati? Ph i te sheme?

Ventilacija: Planirano 2x kompijuterska 8mm za upuh, 2x za ispuh, 1x za cooltube, te jos 1x za puhanje po biljčicama. Na koji način ovo najbezbolnije spojiti? Adpater nekakav? Ne znam ništa o tome. Ako može molim Vas linkovi tko je povezivao 5,6 malih komp ventilatora?

Timer: 56kn Chipotkea Zagreb




Ne znam da li sam nešto zaboravio.

Unaprijed zahvaljujem svima na odgovorima!

Budite cool i širite ljubav. :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Zagrebacka voda ti ima pH 7.5-8.5, sto je previsoko za kupovno sjeme, jedino domacice rastu na tom pH, svo kupovno sjeme koje sam zalijevao bez korigiranja pH je propalo.
Zato oprez i nabavi pH mjerac, 150kn na njuskalu (uzmi digitalni s baterijama, ne analogni)


Ne valja drzat klice tak dugo, cim prije u zemlju, nisi ni trebao stavljat u maramicu, rastu one i u vodi. Ja sam ih znao ostavit po tjedan dana i klicu puste po 7cm pa stavim u zemlju i raste ali to je jako riskantno jer kad ti je klica tako dugacka, jako lako pukne kad ju stavljas u zemlju.


Sretno, odlican izbor sjemena i ja to planiram jedino ti auto purple nece biti ljubicast, to je samo caka da prodaju sjeme nazalost. Vecina koja je growala auto purple nije vidjela ni LJ od ljubicasto.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
nestrpljenje je gadan neprijatelj....
ja bih trebao znati... :) sjebao mi je prosli grow i dobio sam sigurno 10-20g manje jer sam skinuo u kriticnom trenutku... i naucio nesto iz toga... :) sada furam grow i samo na strpljenje mislim i mora biti savrseno, isto tako ako ti propadne (sto nadam se da nece ako pozuris s opremom) ces naucit nesto iz toga i drugi grow krenut kako treba :)
sretno!

peace out !
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Momci,

hvala na odgovorima.

@vjeverica - razumija. hvala za napomenu za vodu.

@powerseed - ja sam mislija da ce im trebati barem 5,6 dana (ne znam zasto), tako da sam racuna lagano do kraja tjedna ostatak opreme. e jbg,sad je pressure :D neka mozda bolje :D

@fly high - prvi je grow (nadam se od mnogih) tako da je ovo da se nauči :))) čitaj, ne očekujem previše :D

momci,također hvala na lijepim željama!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
sad tek vidim, tri i po godine na forumu i tek prvi grow, ajd moras sad da razvalis i odradis extra grow prvenca ;)
edit: nadam se da si pogledao greenryderove dnevnike sa tvoja prva dva straina, skokni ako nisi i pogledaj doktra rajdera
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Na početku su izdaci osjetni, pa se često neka komponenta odgodi za neko vrijeme...

Dok ne riješiš pouzdan pH metar, kapi za utvrđivanje pH odlično služe svrsi i mogu se bez puno traženja kupiti u jednom od zagrebačkih Pet Centara ili manjim trgovinama za k.ljubimce :)

Koristim se njima od prvog dana (sa zg vodom kojoj je, kao što navodi Vjeverica, pH 7.5-8.5), a pH lagano korigiram sa max 10ak zrnaca limunske kiseline na 1,5l zg vode.


Pozdrav i sretno... :icon_wink:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....kolege su sve rekli, tako da cu ti samo rec da imas odlicne auto strainove, Purple vec neko vrijeme mislim probat al nikako da dode na red......sve super samo pripazi na gnojivo, malo su osjetljiviji na visak tako da potrudi se da ih ne pregnojis......sretno......
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
kod mene je mjereno digitalnim ph metrom voda 7,2 (ZG), ne znam da su tako velika odstupanja drugdje..
Nije po meni potrebno nabavljat ph metar za zemljani grow, nije problem toliko ta vodovodna voda, nego je problem što ona već ima EC 0,8, i kad dodaš punu preporučenu dozu gnojiva već si debelo prešao EC 2,0 što nači moguće paljenje biljke..
Zato je najbolje koristit ili destiliranu vodu, koja je skupa oko 10kn/5l ili kišnicu. Definitivno prva je čišća, ali meni neisplativa pa koristim kišnicu.
Isto tako ja koristim gnojiva od advanced nutrients koja su pH perfect što god to značilo pa vjerujem da i to doprinosi stabilizaciji ph-a. Kako god ja u svom slučaju ne koristim pH metar jer mi se ne da s tim stalno zezat i dodavat ph -.
Mana toga je, budući da je ph- dušik, da se zna dogodit konstantnim dodavanjem ph- da ti ostane previše dušika, a premalo ostalih elemenata koje biljka "popije". Onda treba često mijenjat vodu u hydroponici. U zemlji teško da će se išta dugoročno postić s pH-, octom itd, ako jezemlj sama po sebi lošeg pH.
Ja kažem možda nisam imao problema s kišnicom koja mi ima čak pH 7,8, jer valjda koristim ta AN ph perfect gnojiva.
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
PowerSeed je napisao(la):
sad tek vidim, tri i po godine na forumu i tek prvi grow, ajd moras sad da razvalis i odradis extra grow prvenca ;)
edit: nadam se da si pogledao greenryderove dnevnike sa tvoja prva dva straina, skokni ako nisi i pogledaj doktra rajdera

Jao power, da znaš otkad ja imam ideju zagrowat nešto :D Uvik neki k je spriječava... Neka su ovako brzo proklijale, da me još dodatno požuri!

Prebacija sam ih sinoć odma u zemlju, ubacija u špajzu, složija svitlo na nekih metar visine, nadam se da im se ništa neće desit dok ne složim box. Planiram to petka složit.

Neću vam stavljat sliku jer bi me ubili da vidite kako to sad izgleda :D


EDIT: isčitao sam ryderove dnevnike više puta!
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Ivana_zg je napisao(la):
Na početku su izdaci osjetni, pa se često neka komponenta odgodi za neko vrijeme...

Dok ne riješiš pouzdan pH metar, kapi za utvrđivanje pH odlično služe svrsi i mogu se bez puno traženja kupiti u jednom od zagrebačkih Pet Centara ili manjim trgovinama za k.ljubimce :)

Koristim se njima od prvog dana (sa zg vodom kojoj je, kao što navodi Vjeverica, pH 7.5-8.5), a pH lagano korigiram sa max 10ak zrnaca limunske kiseline na 1,5l zg vode.


Pozdrav i sretno... :icon_wink:

Skrušeno ću te poslušati.

Kako oni tvoji carameli napreduju ako se ne varam? :)
 
07.12.2011
34
3
8
34
kad sam vidio dnevnik odma me zainteresirala auto super hush zbog greenryderovog dnevnika nedavno otvorenog gdje mu je u mjesec dana biljka vrlo brzo sve pokazala i počela cvjetat i zanimam me kak će vam to obojici ispast pa da usporedimo malo :) ... ja također sad počinjem grow opet radit također s auto sortom (big bang) pa pratim ovo,

slažem se s ostalima da je prioritet prvo napravit box polako da sve radi isve štima a tek onda početi jer je meni to nekoliko puta sjebalo.
sve u svemu sretno :)
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
Dns smo uzeli alat u ruke i osigurali biljkama budućnost.


Unutrašnjost boxa:

tak4sz.jpg



Box sa strane:

r7nc7s.jpg



Iz drugog kuta:

2aipvsp.jpg



A ona je izvirila unatoč lošim uvjetima :) O super hushu se radi. Čekamo ostatak.

9tk5e0.jpg



Čekam staklo za cool tube kod staklara, tako da bi sutra navečer trebalo biti sve gotovo. Ventilatori + cool tube.


Nekoliko brzopoteznih pitanja:

Kojim režimom zalijevate svoje biljke?
Upuh ide dolje, ispuh gore? Za ventilatore mislim.



Širite ljubav!
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Sto se tice rezima zalivanja to je individualna stvar tj zavisno od potrebe biljke.
Sto se tice uvlacenja svezeg vazduha on uvek ide u donju stranu boxa a izduv gore jer prilikom cirkulacije poznato je da Hladan(svez) vazduh uvek ostaje dole dok je topli (iz boxa) laksi i uvek se penje u visinu.
Ono sto ce ti svako ovde reci je da ti je cirkulacija ubrizgavanja svezeg i oticanje toplog vazduha jedan od najbitnijih preduslova za normalno razvijanje i opstajanje biljke pored svetla.
Pozdrav i sretno pratim dnevnik.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
zalivanje ti zavisi i temperature u box-ui od velicine posude, sto je veca, duze drzi vlagu, redje zalivas... ja imam biljku u 7l posudi i prakticno je dovoljno zaliti jednom nedeljno, ali dobro zaliti da voda procuri kroz dno posude, videces to i sam kad stavis sve u pogon, racunaj da je gore da biljka bude prezalivana nego da je ponekad zedna ;) ostavi zemlju slobodno da se osusi (meni se cesto zemlja odvoji pri vrhu od posude), kod vecih biljaka, kada su zedne, jasno ti to pokazu, ne mozes da ne vidis
 
06.10.2012
37
4
0
52
a sto je sa komp ventovima nitko da odgovori a ja isto cekam kak ih spojiti :icon_lol:
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
pa sve su ti odgovorili .....ulaz dolje izlaz gore..koliko kakvih ventilatora to je tvoja stvar....pc ventove spajati na adaptere od 12v ako hoces da rade punim kapacitetom ....spjas + na + i - na - ;)
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
wiking je napisao(la):
a sto je sa komp ventovima nitko da odgovori a ja isto cekam kak ih spojiti :icon_lol:

Tekst sa vutre:
Pošto je forum pun pitanja o spajanjima ventilatora i ostalih trošila, ja sam se odlučio napisati svojim riječima da olakšam posao drugima koji se ne razumiju u struju :D

serijski spoj spajaju se crveni vodič (+) jednog trošila (venta) i crni vodič (-) drugog trošila, tako da na kraju ostanu 1 crvena i jedna crna sa 1. venta i zadnjeg kojeg ste spojili i to spojite na adapter, crni vodic na crni adaptera i crveni vodic na crveni adaptera
kod serijskog spoja se naponi zbrajaju tako da možete serijski spojiti 2 adaptera od mobitela od 5V i dobit 1 od 10V, isto tako kad spajate 2 ventilatora serijski na napon od npr 12V onda ce raditi kao da ste svaki od njih 2 spojili na 6V

paralelni spoj spajaju se svi crveni vodiči ventova skupa i svi crni skupa i onda na adapter taj crni snop na crni vodic adaptera i crveni snop zica na crvenu zicu adaptera. Kod paralelnog se spoja se za razliku od serijskog struje zbrajaju sto bi znacilo da ako imate adapter od 2000mA (2A) mozete spojiti ventilatore koji kad se zbroje snage (mA/A) imaju maksimalno 2000mA ili 2A. Sto se tice spajanja adaptera mobitela mozete ih spojiti paralelno, ali ce se ventovi jednakom brzinom vrtiti kao da ste spojili samo 1 od ta 2 punjaca, ali cete moci spojiti dvostruko vise ventilatora nego sto ste mogli na 1 od 5V (znaci opet zbrajati mA/A)

sad možete kombinirati neke stvari kao ja znaci spojite 2 punjaca od mobitela (5V) serijski i dobijete 1 od 10V, spojite ventilatore paralelno i to sve prikljucite na serijski prikljucene punjace i imate ventove koji rade na 10V svaki, ali mozete spojiti samo onoliko ventilatora koliko moze primiti 1 od 5V jer su struje zajedničke, a da npr spojite na isti nacin 2 adaptera nebitne voltaže da jedan "podnosi" struju od 500mA (0.5A), a drugi npr 700mA (0.7A) onda bi na njih mogli spojiti ventilatore snage 600mA (0.6A), znaci sbrojeno i podijeljeno na 2

ovo sam pisao svojim rijecima, pa ako nesto ne razumijete


Evo tu je čovjek sve lipo objasnija, malo je konfuzno kada čitaš u komadu, stoga polako. Na kraju ubereš da je vrlo vrlo jednostavno :))
 

n00b

Aktivan Član
30.06.2009
74
27
18
34
6. Dan

Hush:
155qelc.jpg


Wembley:
ou1js8.jpg


Purple:
axlo34.jpg


Purple malo kasni, jadna nije mogla izaći sama iz zemlje, pa ju je kolega otkopap i spasio :)

Set brzopoteznih:

S obzirom da nismo u mogućnosti još uvijek nabavit ph mjerč ako može netko dati "formulu" za zagrebačku vodu kako spustit ph. Netko je napisao 10tak kapi limuna na litru ipo vode?
Wembley se malo nakrivio?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......daleko je lampa, jako daleko i zato su se biljke tako izduzile, pod hitno spustit lampu i nadodaj zemlje u tegle taman do prvih listica.....a za PH odi u pet shop i kupi kapi za mjerenje PH za akvaristiku, reci da ti treba da izmjeris PH vode u akvariju, kostaju 50-ak kuna......koristim ih skoro 2 godine i odraduju posao.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.