Big bang - 130W Big tower

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.02.2008
1.048
1.455
188
Evo odlucio sam da opet vodim dnevnik, biljka vegetira skoro 54 dana, trenutno je
osvetljava 3x30W 6400 i 2x24W 27000 a kad prebacim na 12/12 idu 3 od 24 i 2 od 30W.
Dosad nije dobijala gnojivo, mislim na PLantelu List, samo 2x Slavol i dosad
sam skinuo samo 2 lista zbog nedostatka N, kad prebacim na cvetanje
ide gnojivo Cvet.
Sto se tice temperature kad se ugase svetla padne na 14 stepeni kolko je u sobi temperatura
a kad je upaljeno 3cm od lampe je 25 a na sredini boksa 14, vidite sliku gde je termometar,
ne znam oce mi to praviti rpbolem, posebno sad kad krenu nize temperature, al kapiram da ne moze u sobu da bude toliko hladno, ispod 10 ne bi trebalo da bude a to je neka donja granica i kad udje u cveanje bice valjda manje osetljivija.





SKinuo sam pre 4 dana klona, kad sam odsekao potopio u vodu, i kasnije umocio u Slavol,
i stavio u zemlju na jednu 24W 64000 CFL al izgleda nema nista od klona,
ne znam kako vama uspeva, ja sam pokusao i direkt u zemlju i pospeteno al nece,
sacekacu jos par dana i ako nema nista bacam u smece a biljku prebacujem na cvetanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Fin zbunic, samo da ne preraste boks :D

Zanima me u cemu to drzis biljku ? Jel to neka kanta ili sta ? I gdje ti ide visak vode tokom zaljevanja, posto ne vidim dole neku posudu ??

P.S. Jesi i prosli grow radio sa istom opremom ? I koliko si izvukao na kraju suvog ?
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
biljku drzim u kantici od sira 5 L a stavio sam jednu u drugu kantu pa visak ide u ovu drugu, oprema
je skoro ista al umesto 2 od 24W sad sam ubacio 2 od 30W. PRosli grow sam izvukao 30 i kusur grama
sad ako temperatura ne bude pravila problem ocekujem toliko od jedne biljke :D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
moj ti je savet(posto sa istim problemima kuburim) da ubacis onaj najobicniji stoni kalorifer(cca 10e),i stavis ga na neki rezim paljenja/gasenja(osim ako nema ugradjen termostat.al' ti su malo skuplji-oko 15e)
meni danju zna da padne i na 20c(u jednom trenutku cak i na 19c) a nocu je otisla na 10c u jednom trenutku...
e sad.posto sam ja tamo(gde mi je grow) svaki dan,i pomno pratim i belezim promene-moram napomenuti da jako sporo napreduju ako im se spusti temperatura boxa mnogo ispod 25c...dakle,nije da ne rastu-rastu,ali znacajno sporije u odnosu na to kako su pre rasle,kad je bilo toplije...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
nemam mesta gde to u boksu da smestim, mali je to prostor, zasad idem
ovako pa kako im bude.
 
11.11.2012
1
0
0
33
Novi sam pa se trebam jos snac na stranici, pa eto imam pitanje... Dakle nikad nisam radio box te bih trebao bas upute ne sto mi treba to znam ali neznam kako to napravit, imam prostora 1m sirine 1m duzine i u zrak kolko treba (do 2m) pa sad ako bi mi netko mogao objasnit kako da to napravim, planirao sam kupit hps zarulje...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
za dobar urod temp ne bi smjela ici ispod 18 ali prezivit ce i ovako...sretno s novom turom ;)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
weed4life je napisao(la):
nemam mesta gde to u boksu da smestim, mali je to prostor, zasad idem
ovako pa kako im bude.

pusti ti mene...to ja kad se navarim ujutro,pa NE VIDIM da lepo u naslovu pise BIG TOWER 130W.....sta cu kad sam bolid.izvini jos jednom,i scratch my last remark !
sretno,pratim!
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
izuzetno mi je mala za 54 dana vege to treba da je zbunara nesto je koci mozda ta nocna temp.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nemoj odustajat od kloniranja kad imaš dobru genetiku. Vjerujem da već to znaš al ću te svejedno podsjetit da su klonovima najbitnije tri stvari - (visoka) vlaga, ugodna temperatura(25-30C) i lagano svjetlo (24h). Po mom nekom iskustvu, 90% posla kloniranja ti odrađuju te tri stvari.
Zlo ti je predložio rješenje za vlagu koje se i meni pokazalo najjednostavnije, još bi samo nadodao da je za klon izuzetno bitno prva dva tri dana nekoliko puta dnevno prskat listove vodom, jer pošto nema korijena jedino tako može uzimat vodu, a obično se napola odsjeku i veći fan listovi da bi smanjio površinu kojom klon transpirira (otpušta) vlagu.
Inače, ja sam skontao da loop misli da staviš kalorifer u prostoriju gdje je box, ne baš u box :)
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
525
5.157
233
uff kud baš big bang za tower?Jako grmasto,listovi široki i zgusnuti,kao salata izgleda,a prostor malen..Mislim da si imao puno boljih sorti za tower box,ali sretno ti stari ;)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
usrname znam sve to al prosli put sam sve tako uradio i nista, e sad sam probao ovako,
znaci direkt u zemlju(video kako su neki sa foruma radili) al zasad nista, mozda je temperatura u pitanju,
ne verujem da prelazi 20, al dobro bitno da sam probao, ne greskama se uci.
ludi dim, ja sam izgurao u proslom dnevniku 2 Big Banga u ovom kucistu , nije bilo problema,
a da su listovi glomazni i da raste grmasto to si u pravu, sledece seme ide unutra
White Widow, samo da sakupim jos malo para :D
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
10 dan na 12/12.
Cvetanje jos nije pocelo ocekujem ovih dana, gnojena je jednom sa Cvetom(plantela) a svako zalivanje ide
Slavol.



Juce sam narucio od Seedsmana White Widow, jedva cekam da stigne da pocne magijanje :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@
23.02.2008
1.048
1.455
188
74 dan ukupno, 18 dan na 12/12, 6 dan cveta

Cim sam primetio da je izbacila dlacicu ja sam poceo da brojim kako bi za dan dva skratio cvetanje XD,
procvetala je tacno za 13 dana na 12/12, isto kao prethodne dve bicarke tako da ako neko uzima BB zna kad ce da procveta :D
Pre 4 dana je popila litar vode + 10ml Cvet i vidite da je lepo reagovala posto su svi listovi zeleni, BB je tesko pregnojiti,
ne znam da li da cekam 14 dana pa da opet dobije dozu gnojiva ili da cekam da pocne da pokazuje nedostatke?
Kad se osusi zemlja ide SLavol + H2O2 a kad se zavrsi 2 ili 3 nedelja cvetanja ide flush(savet GHS), ne znam
da li da izbacim nekad SLavol pa da ide samo voda?
Evo slika :
fotografija0250l.jpg

fotografija0251.jpg

fotografija0252s.jpg

fotografija0253.jpg


Evo slika kako stoje sijalice, jel okej ovako ili da promenim poziciju da npr prvo i zadnje bude 6400
a tri u sredini 2700? Da pred kraj izbacim jedno 6400 a ubacim 2700?
I jos jedno pitanje tj molba ako neko moze u pejntu da skicira neki reflektor,
ne bi da stavljam konzerve?

fotografija0254q.jpg


eto toliko od mene, nadam se da nisam postavio mnogo pitanja, pitajte i savetujte...

Ziveli!
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
weed4life je napisao(la):
Pre 4 dana je popila litar vode + 10ml Cvet i vidite da je lepo reagovala posto su svi listovi zeleni, BB je tesko pregnojiti,
ne znam da li da cekam 14 dana pa da opet dobije dozu gnojiva ili da cekam da pocne da pokazuje nedostatke?

Ti si tamo pa vidiš biljku bolje, u svakom slučaju pri dijagnosticiranju pripazi da nedostatak svjetla kod listova ispod mreže ne protumačiš kao nedostatak hrane, samo iznad mreže biljka ima sve uvjete ;)

weed4life je napisao(la):
Kad se osusi zemlja ide SLavol + H2O2 a kad se zavrsi 2 ili 3 nedelja cvetanja ide flush(savet GHS), ne znam
da li da izbacim nekad SLavol pa da ide samo voda?

Čitao sam nešto o Slavolu i koliko sam skužio to je kao organski stimulator sa blagim hranjivim svojstvima. Ako je riječ o organskom pripravku, a peroksid ubija sve te mikrokulture - mislim da ih nema smisla koristiti istovremeno. Slavol, voda - sve igra po volji, jedino sa Plantelom pomalo ;)

Super si namjestio vrhove na tu površinu, ide ti prva liga i možemo samo o finesama pričati sad. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@
23.02.2008
1.048
1.455
188
zasad su i donji listovi svi okej, dok su bili na 18 sati 2-3 lista su pocela zutiti zato sto nisam hteo da dajem LIST gnojivo,
kad su pozuteli skroz skinuo sam a posle dodavanja CVET-a listovi nisu nastavili da zute. Sto se tice Slavola poslusacu te,
necu dodavati H2O2 a na nekom sledecom gnojenju cu Slavol dati zajedno sa Cvet-0m.
Mogu da konstatujem da je stabljika vec dosta veca od prethodne dve sto je rezultat vece saksije a
i malo vise svetla. Nadam se da sam necu skidati listove ko pre posto sam siguran da bi urod bio 2 puta veci!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
odlicno bestija izgleda:thumb:.....da je sada drugacija situacija pa da ju mozes jos vise rasiriti bilo bi idealno ali ovako te ogranicava prostor i nemas bas neki izbor.ja bi nju jos savijo dole sve te vrhove koji gledaju u cfl....savi do zice da grane dobiju svjetla.malo je B.B nezgodan sa tom svojom lisnom masom(fucking bush)pa je tesko udovoljiti svakoj grani ali daj si truda.Ubuduce zicu bi trebalo spustiti jos nize (duplo nize)tako da vec kod prve internode ,dohvati zicu.na taj nacin biljka ima vise svjetla i u tome je carolija....recimo ja sam znao na najdonjoj grani imati jos dvije tri koje su narasle i to je poanta scroga.Ustvari siguran sam da ti to vec sve znas...pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@
23.02.2008
1.048
1.455
188
nakon pola sata vezivanja gumenim lastizom (za zimnicu ukro od keve :D) stanje izgleda ovako,
uradio sam kako si reko mada neki vrhovi su na samom kraju boksa. A zicu sam stavio na 15 cm od posude, mogu
ja i sad je spustim al nece imati efekta jel? Mislio sam ako je zica vislje da ce i vrhovi biti veci, izgleda sam se prevario,
a sto se tice lisne mase ima kolko oces sto zbog genetike, sto zbog gnojiva koji ima veliki postotak N(u p. apoteci kad
trazim gnojivo bez N oni me gledaju ko tele, kazu mora da ima N, lol :D)
HazeSeeker je reko da u pocetku cetanja mogu dase skidaju veliki listovi koji zaklanjaju vrhove, ja sam ih zasad
malo zalomio i nagurao ispod zice ali u buducnosti su mozda morati daskidam listove ili ne?
Evo slika :
fotografija0261.jpg

fotografija0260.jpg

fotografija0259b.jpg

fotografija0258.jpg

fotografija0257e.jpg

fotografija0256p.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.