Biljčica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
1) Razina iskustva. Treci pokusaj growa.Prvi put brat posadio 6 sadnica i meni dao 2,sebi ostavio 4.Našo stari i bacio sve.Drugi put sam sam bacio sjeme i gajio i narasla nekih 20cm i stari našo opet.Sad je ovo treća sreca i dobro raste zasad nema nikakvih problema(starci na moru)haha .

2) Lampe.Ništa.Dnevno svijetlo.

3) Posude/vaze/pitari/saksije. Kupio posudu al zaboravio od kolko litara al najveca sto je bila u trgovini,ugl nije mala

4) Mješavina zemlje (soil mix). Kupovna zemlja iz cvječarne,stiropor izmrvljen i zemlja iz vrta pročišćena.Omjer je nekako ovako:zemlja iz cvječarne 60%,iz vrta 30% i 10% stiropor.

5) Ciklus zaljevanja.Volim i tako je biljka navikla da ju zaljevam svaki dan oko 21h...s litrom vode odstajalom,ako je cjeli dan oblacno i nije zemlja suha nezaljevam,ugl. pratim kakva je zemlja i tako zaljevam.

6) Gnojiva i prihrana. Kupio tekuce gnojivo koje razrijedim s vodom(N:p:K=20:20:20)univerzalno gnojivo za cvijet i list... http://img26.imageshack.us/i/slhobi06.jpg/


7) Vrijeme uzgoja: pocetak 6 mj.

8) Vrijeme cvjetanja: Još necvijeta

9) Berba i zaključak. Da napišem lokacija biljke je kuća(balkon)tretiram ju na outdoor zato što će sad za 5 dana ić van i bit do kraja vani...
Presađivao iz manje posude u veću.
Visina:55cm
Rezo listove malo koji su bilo pod stresom kad sam ju presadio al sad je sve uredu...

http://img195.imageshack.us/img195/4232/p8075194.jpg
http://img195.imageshack.us/img195/7775/p8075191.jpg
http://img39.imageshack.us/i/p8075196.jpg/
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
Pjladd je napisao(la):
1) Razina iskustva. Treci pokusaj growa.Prvi put brat posadio 6 sadnica i meni dao 2,sebi ostavio 4.Našo stari i bacio sve.Drugi put sam sam bacio sjeme i gajio i narasla nekih 20cm i stari našo opet.

like lol :D
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ček malo...to je jedna biljoza a ne dve koje dijele istu teglu?
Pa si joj capnuo vrh kad je i bila mala?
Dok ti starci ne dođu možeš sklepat neki pc boks, pa da je saviješ lijepo i natrpat unutra... sad je vrijeme za ovakve DIY akcije kad već živiš sa starcima...ili iskasapit i kloniranjem da dobiješ bar još dvije biljoze...pa neće da vam starci stalno budu na moru :D
Ma držim fige...javljaj nam se!
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
Da, jedna biljka samo kad je bila mala odrezo sam vrh glavni i nakon nekog vremena dobio dva,kao što se vidi na slici.Dolaze za 5 dana tolko ce bit jos u kuci i onda ju nosim van skupa s posudom i kopam rupu u zemlji.Posuda cjela ide u rupu i tako ce stajat tamo i trebalo bi joj bit dobro...
 

devil

Banned
Banovan
04.07.2009
32
0
0
30
ma bolje ti je da joj napravis neki grow box...reko si da imas vremen jos ovih 5 dana...i ak je budes stavljo u box napravi lst na njoj...taman je velicina za to...al to je na tebi gdje ces je drzat...ja imam pc grow box i prezadovoljan sam...pa ti odluci!!!
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
Da imam vremena jos 5-6 dana.Vidit ću šta ču napravit al LST bi dobro došo,to sam i razmišljo već,ove dvije velike njih bi malo razmaknio da ove dole četiri dobiju više svijetla.Točno se vidi kako su malo zaostale zbog svijetla tako da bi to bilo pametno napravit...vidit cu još
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
Pjladd je napisao(la):
Da imam vremena jos 5-6 dana.Vidit ću šta ču napravit al LST bi dobro došo,to sam i razmišljo već,ove dvije velike njih bi malo razmaknio da ove dole četiri dobiju više svijetla.Točno se vidi kako su malo zaostale zbog svijetla tako da bi to bilo pametno napravit...vidit cu još

nznm u kakvom si odnosu sa starima (dal samo brane gajenje ili su protiv i konzumacije) ali ako su ti nashli biljke dvaput ja zaista ne znam de cesh ti staviti taj box a da ga oni ne izvale... pogotovo za tolike biljke, aj da je neki micro grow...
 

devil

Banned
Banovan
04.07.2009
32
0
0
30
pa to ti i kazem...najbolje ti je pc grow box kazes starcima da ga imas ovak...nezzz izmisli nesta...pc ti ispod stola i boli te ***** a unutra biljcice rastu...samo napravi lst...i dobro ga izoliraj!!!i to ti to
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
odnosi su nikaki i brane i konzumiranje i grow...iako pusenje znaju i ajde to su već navikli.Neću se ***** za box,dobro joj je i na balkonu raste ko luda stavit cu slike,vec je mali hed poceo rast
@caooo i ja isto neznam di bi naso takvo mjesto u kući ili oko kuće a da stari nebi našo.I ovo što je našo bilo je 4 sata prije nego sto su otišli na more.Tražio po sobi i imo je sta i vidit :D hah
 

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
@ Pjladd

Gle, imas jos par dana vremena da joj nades mjesto negdje vani budi
kreativan, napravi si mjesto ako ga nema (nadam se da shvacas).
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
pa nađi neku čistinu među nekim grmljem, ili na nekoj livadi...
sve je to zeleno, neće se biljka ni vidjeti
inače, prekrasna je, pratim do kraja
sretno :D
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
Aha to ću i napravit imam već par mjesta vani na koja bi mogo,jedno mjesto je banalno al tolko dobro da nebi nitko na tako šta posumnjo uopće,fala na savjetima sutra budem stavio neke slikiČice..piss
 
21.05.2009
11
1
0
39
vidima da caoo pise za micro grow,pa me zanima dal u to spada low ryder,ja bi za zimu neku koja ne rast visoko,sad imam red cherry berry al je visoka,sad bi nesto preko zime manje,pa ako znate da mi velite pa da narucim
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
nemora znaci tj.ako je mali box onda treba neka manje biljka da to je logino,a rjesi neki da low ryder i nema beda s visinom samo ju malo LST i kamilica...mora stat