BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
SiD je napisao(la):
evo naletio sam na ovo kod našeg sponzora, već sam i prije vidio ovu lampu kad je došla.. makar osobno ja nisam za LED uzgoj,.. SnailShop.com.hr - Prvi pravi hrvatski online GrowShop! od konkretnije rasvjete koju bih uzeo da mi zamjeni HPS i MH bila bi ova... nlite SULPHUR PLASMA LIGHT ( ima dolje video pa vidite )

za sada samo HPS..
Sto se tice ovoga ja sam naletio na grow na jednom forumu sa ovim je uradjeno... ma brate ta sijalica je oko 2 cm a obasjava kao Hps 1000w... Znaci prejaka stvar... Samo nisam vidio koliko kostaju al ju taj lik hvalisao sto je s'njom gajio


DEDE je napisao(la):
Pozz

Nacuo nesto o njima al nisam naisao ni na jedan grow dnevnik do sada.
Mozda neko zna link za takav grow pa nek podeli sa nama.

Ako nekog zanima uporedjenje LED v LED LED Grow Light Review: Hydro Grow LED vs ProSource WorldWide - 3X The Intensity!.mpg - YouTube

A tek ovo cudo tehnike LED Volksgarden Volksgarden with Hydrogrow's Vertical Light - YouTube


Mislim da na tom forumu sam isto vidio i lik kako ovo gaji... al se ne secam... Uglavnom kao bonsai su :D prejaka stvar trazio sam po netu oko 3000$ se krecu :D Da sam ranije znao za ovaj forum pokupovao bi extra opremu za 5000$ al potrosio pare :(((
A bice para pa cemo da gradimo :)
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Evo da i ja napravim nes korisno (nadam se) za ovaj nas forum. Pa bacimo se na posao..

Naletio sam na ovaj Video Guide na youtubu i pogledo od pocetka do kraja, te usporedbom onoga sto znam s ovog foruma sam ustanovio da bi ovo moglo pomoci pocetnicima da uspiju vizualizirati kako napraviti box.
Box u navedenom videu nije previse velik cca (50x40x60), ali to je samo da si mozete predociti kako ga napraviti.

Tip u videu je malo dosadan, ali vrlo detaljan i doslovno je obuhvatio sve, pocevsi od sklapanja ormarica(box-a) pa sve do ventilacije, svijetla itd.

1/24 - How To Build a Grow Box From Start To Finish (1 of 24) - YouTube
2/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (2 of 24) - YouTube
3/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (3 of 24) - YouTube
4/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (4 of 24) - YouTube
5/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (5 of 24) - YouTube
6/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (6 of 24) - YouTube
7/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (7 of 24) - YouTube
8/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (8 of 24) - YouTube
9/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (9 of 24) - YouTube
10/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (10 of 24) - YouTube
11/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (11 of 24) - YouTube
12/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (12 of 24) - YouTube
13/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (13 of 24) - YouTube
14/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (14 of 24) - YouTube
15/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (15 of 24) - YouTube
16/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (16 of 24) - YouTube
17/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (17 of 24) - YouTube
18/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (18 of 24) - YouTube
19/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (19 of 24) - YouTube
20/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (20 of 24) - YouTube
21/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (21 of 24) - YouTube
22/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (22 of 24) - YouTube
23/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (23 of 24) - YouTube
24/24 - How To Build A Grow Box From Start To Finish (24 of 24) - YouTube

Nadam se da sam ovo posto na pravo mjesto :icon_mrgreen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dukenukem

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Da, dobar je lik, samo je previše zakomplicirao sa ventilacijom :)
Gledao sam već taj njegov guide i ima puno nedostataka, ali i dobrih ideja ;)
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Da skuzio sam i ja s svojim skromnim znanjem da ima nedostataka no mislim da ce ovo biti dovoljno za pocetnika da dobije tu sliku kako, gdje i sta..te da manje pitaju gluposti, a i vi cete manje postati :read: covjece!! A tu cak nemoraju citati, nego samo gledati :icon_lol:
 
08.12.2011
19
0
0
92
Pozdrav marihuana društvo :)
planiram početi izgradnju svog prvog stelth boxa HPS 150W ili 250W veličine 40x40x80 cm, da izgleda kao zvučnik. već sam sve isplanirao da to bude funkcionalno osim osnovnih stvari :) pa da počnem sa pitanjima:
1. koliki je optimalni broj biljčica za tu veličinu (ako se isti rezultat može dobiti sa manjim boxom ili dosta veći sa malim povećanjem dimenzija molim vas savjetujte :) )
2. koja vrsta bi bila najbolja za tu veličinu boxa, a da je izdržljiva i jednostavna za prvo uzgajanje (Barneys Farm Seeds L.S.D. se čini dobar, skunk #1 i ekipa.. kakva su vaša iskustva)
3. planiram držati box u prostoriji bez grijanja , hoće li to biti prehladno dok je rasvjeta ugašena?
4.ima li kakve korsiti od scrog na ovim dimenzijama ili kojeg drugog treniranja
5.složiti to sve mi je izazov i odgojiti neku indicu do kraja mi je bitnije od produkta, ali ipak koliki osušeni urod mogu očekivati :/
Znam da su pitanja banalna ali od pustih informacija koje sam pročita nemogu se odlučit i nemam baš financija za eksperimetniranje, pa molim vas iskusne pokoji savjet :)

hvala unaprid
[h=2][/h]
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Čitanje gotovih dnevnika bi ti možda pomoglo da se odlučiš.
Ovako nemaš ni pretjerano konkretna pitanja.Al da ne bude da samo solim pamet.
O sorti neču komentirat,to je svakom na volju.
Držanje boxa u sobi bez grijanja utjecat če na klimu unutar samog ako nije adekvatna izolacija boxa.
Na tim dimenzijama ima koristi od SCROGa al samo sa jednom biljkom ili možda bolje LST.
Na pitanje kolki osušeni urod možeš očekivat nemože ti niko odgovorit.Previše čimbenika djeluja na završni rezultat.
A što se savjeta tiče opet kažem.Gotovi dnevnici su jako dobri za savladat početno znanje a usput se vidi jako zanimljih inprovizacija koje nekad znaju jako pomoč.Imaš i mom potpisu link za kolekciju filmova.Tamo češ isto nač svašta.
Sretno!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Smok ti sve reće, a ja ću pokušati malo još pomoći.

1. koliki je optimalni broj biljčica za tu veličinu (ako se isti rezultat može dobiti sa manjim boxom ili dosta veći sa malim povećanjem dimenzija molim vas savjetujte :) )
Jedna! Na 60x60 može max 4 (jako male), na 50x50 jedna do 3 (opet, jako male).
2. koja vrsta bi bila najbolja za tu veličinu boxa, a da je izdržljiva i jednostavna za prvo uzgajanje (Barneys Farm Seeds L.S.D. se čini dobar, skunk #1 i ekipa.. kakva su vaša iskustva)

Indica. Izbor je sasvim ok. Osobno nemam s nijednom iskustva, ali ima dnevnika već sa navedenima, pa se baci na čitanje.
3. planiram držati box u prostoriji bez grijanja , hoće li to biti prehladno dok je rasvjeta ugašena?
Neko grijanje rješi. Vjerojatno si već naišao na informaciju koje su optimalne temperature.
4.ima li kakve korsiti od scrog na ovim dimenzijama ili kojeg drugog treniranja
LST preporučujem, a SCRoG je interesantan.
5.složiti to sve mi je izazov i odgojiti neku indicu do kraja mi je bitnije od produkta, ali ipak koliki osušeni urod mogu očekivati :/
Znam da su pitanja banalna ali od pustih informacija koje sam pročita nemogu se odlučit i nemam baš financija za eksperimetniranje, pa molim vas iskusne pokoji savjet :)
Naravno da je izazov, ali nije teško. U osnovnim vodičima je sve objašnjeno. Prvo jednostavni neki setup, pa dorade. Tako to ide :)
Urod!? Teško pitanje. Od 0 do 150g ! Sve ovisi o tebi.
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
stvarno fali vise kvalitetnijih informacija o led lampama
to bi resilo mnoge probleme oko domaceg uzgoja, nema pregrejavanja, nema hladjenja - nema buke, manji trosak struje..
cak se moze manipulisati odredjenim svetlostima, crvena/plava - neka od njih vise kod cvetanja naprimer, lose pamtim, za to je zaduzen hard disk na kompu
pozdrav svima
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
59
0
38
Blade imao sam prilike vidjet Envirolite na djelu.....

Da ne duljim...ENVIROLITE 200w RED SUCKS
jer GRIJE!

HPS 150w ce manje grijat, jer nemora biti tik uz biljku, bolja penetracija svjetla...manje i košta...
 
24.01.2012
5
0
0
39
Poz ekipa potpuno sam novi u svemu ovome htio bi pretvoriti veliki dvokrilni ormar u grow box imam mogucnost cjelu unutrasnjost oblozit ogledalima pa me zanima jel to valja i dal se s tim onda moze stavit slabija zarulja za veci efekt?