BOKS ZA GAJENJE - Tehnicke osobine i kako ga napraviti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
moze da ide 250w ali uz dobru ventilaciju, a moze da prodje i 150w, licno bih pre isao na 250. precnik rupa u zavisnosti od toga sta stavljas, sigurno bi ti bolje odgovarao jedan npr. kupaoni vent gore za ispuh, dole mogu dve dvanaestice od kompa
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
rupe mogu da sacekaju, prvo nabavi opremu pa sklapaj, onda menke na klijanje, kako da znam koji ces kupaoni vent uzeti, a pc-ventove imas od 8 i 12 santima, moras nabaviti opremu pa premeriti gde idu rupe za srafove a gde rupa za vent, onaj kupaoni mislim da se moze samo ugalviti u rupu, ali zato moras da ga kupis pa obelezis na iverici po rubu...a i kupaonih ima vise vrsta, kako da znam za koji ces se odluciti
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
ja juce naletih na onaj platneni ormar/cipelar za obucu....dimenzije su mu duzina 60, sirina 45, 150visina, pa nesto razmisljam da li bi se moglo to iskoristit za biljku/dvije i za 150w hps....s jedne strane mi djeluje kao idealno rjesenje, a s druge se paranoisem da bi se moglo zapalit.... jel neko pravio slicno ?
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
jbm li ga, ono obicno (sa rajfeslusom), ovako cipelar izgleda otprilike :

http://xxxlutz.scene7.com/is/image/xxxlutz/TKANENIORMAR/007092002901/8KkeycmZSKmLX3wS7GNlzq1hv7M/8KkeycmZSKmLX3wS7GNlzq1hv7M.jpg?wid=200&hei=200&qlt=90&resmode=sharp2&fit=fit,1&261f



samo ne znam kako bih rjesio svjetlo iznutra, jer bi sijalo na sve strane :d

mozda oblijepit crnom trakom, pa preko nje onda mylar ili auto foliju za refleksiju....ali opet kontam da se ne moze nista zapalit, jer ce solidan vent izvlacit vanka vazduh (kontam vko 120mm da izbacuje vazduh iz boksa), nece sijalica dodirivat platno....
 
22.01.2014
47
36
18
Jel moze par savjeta za nekog ko bi poceo s uzgojem za osobnu upotrebu? Imam prostor od metar sa metar i visina 2 metra... 1000 kn za potrosit al treba mi osnovna oprema...Sta da kupim za pravljenje boxa i koja svijetla itd. Nemam pojma ni gdje bi to trazio osim u smart shopu :S
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Dosada čini svoje i složio sam ja i sebi mali cfl box, samo ga još treba obložit folijom, ali to ću sutra. Sad me samo zanima kako radi. Pustit ću ga još 2 sata, pa da izmjerim temp i vlagu ...:)

Dimenzije su 50x35x30 (VSD) unutra su 3 cfl žarulje, 2 su 32w plavog spektra i jedna 23w crvenog spektra.. 3 pc venta su ugrađena. upuh i i ovaj koji puše po žaruljama su na 6v, a ispuh na 7.5v. Sad već radi pola sata i temp je na 25C , a vlaga na 45. možda će trebat malo smanjit upuh i ovaj koji puše po cfl-u...

Uloga boxa je da se biljčice malo razviju prije negi ih stavim pod hps ili vanka, a možda kroz ljeto i obavim neki grow, ko zna;)

Box će biti smješten u većem ormaru u kojem će radit samo upuh, a time ću dobit stealth pošto su dvoja vrata pa svijetlo neće moći kud izać, a ujedno će u ormaru biti stalno sviježeg zraka za manji box (kutiju) i kroz upuh u kutiju neće ići baš hldan zrak jer će se u ormaru ugrijat.;) Nadam se da ste razumjeli što je pjesnik htio reći:p Sad slobodno komentirajte, ako vam se sviđa ideja i kritike su naravno isto dobrodošle :)


 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Dobar ti je boxic.
A jedno pitanje, koje dimenzije boxa trebaju za HPS250W , koliko bi biljaka mogao uzgajati, i ako moze ko da mi objasni na koju foru da napravim takav box
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
dao sam ti link za ovu temu i ti opet isto pitas umesto da citas, pa u drugom postu teme je ova tabela
2z50wlj.jpg

da li sad vidis koliko box treba za 250w

pogledaj kako drugi prave box https://vutra.org/forum/56-projektiranje-prostora-za-uzgoj/

biljaka mozes ugurati od jedne do sest, zavisi kako ces growati i sta ces growati, citaj forum il ce padati opomene
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Evo sad i ja imam pitanje. Imam jedan lijepi ormar dimenzija vdš 120x60x45, ali na 30 cm od tla je polica, tako da je visina onda 90cm + 25cm posude i reflektor i 150hps iznad, ostaje mi max 35cm praznog prostora, eh sad hoće li to biti dovoljno za 30dana vege uz neki lst, a opet ih nemogu previše širit jer će onda lišće previše dirat stranice boxa, a mislim si većinom neke sativice sadit...problem je taj što je polica zaljepljena, pa neznam kako da ju skinem, a da ne oštetim box. Ima li neko neki savjet kako to maknut najlakše ili da furam 150w na 90 cm??
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
mislim da neces moci tek tako da odlepis tu policu jer je najverovatnije zalepljena sa drvenim cepicima sa strane,
ali to nije problem,ako je polica od iverice i ako nemes sa cime da je izrezes jednostavno je nagazi po sredini i malo skoci po njoj
sigurno ce puci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ako si majstor ...rastavi dolje orman rasiri jednu stranicu malo ...izvuci policu ( ili su tiple ili keksici i ljepilo ) njih moze i zamjeniti poslije sica je i sastavis nazad orman ...sve zajedno 20 min posla ...
ako izbijas policu izbijaj ju od dolje prema gore ...da pukne doljna strana ..tako je jos uvije mozes jednom vratiti nazad ako ti je to zelja ..... samo busis nove rupe u stranicama i polici ;)
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
polica je uspješno maknuta sa minimalnim oštečenjem. uz pomoć noža i čekića:D samo tamo gdje je polica je fali milimetar drveta, ali sad kad je prefarbano to se nit ne vidi;) jointz, hvala na savjetu, malo sam se namučio, ali cilj je ostvaren:)